Sonyeo K

• Južná Kórea 소녀 K (viac)

Cha Yeonjin je středoškolačka, která je ale ve škole známá jako věčná potížistka a rváčka. Po jednom incidentu, kdy pobila na hromadu tři studenty před zraky několika učitelů, za což byla vyloučena ze školy, se pohádá s matkou a uteče. Večer se spolu s několika kamarády dostane v přístavu do bitky se skupinou Thajců, kterou ale přeruší policista Choi. Náhle se na místě objeví i člověk s pistolí, který postřílí téměř všechny přítomné a jediní, kteří mu uniknou, jsou Choi a Yeonjin. Jak však záhy zjistí, únikem její skutečné problémy teprve začínají. (Raztubyl)

Mkqp

Yeonjin je holka, kterou by nikdo nechtěl naštvat, protože ten komu se to povede, skončí v kaluži krve. Pomsta, nebo-li vztah odvety a odplaty k citovému světu toho, jenž se mstí, jeden z nejrozšířenějších podnětů ve filmové branži, je zde podána čistě akčně, bez jakýchkoliv morálních zamyšlení. Jednoduchá příjemná oddechovka ve stylu amerických akčních filmů, které prospěla nemnohost dílů. ()

Raztubyl

Na seriál až nečekaně filmově a stylově natočený akční thriller, obzvláště v akčních scénách, kde se navíc díky ratingu nešetří krví. Škoda že příběh je až přiliš obyčejný a klišovitý, klasické story o pomstě s úchylným záporákem zrovna originalitou neplýtvá. Nicméně to sem ani neočekával, navíc ani při dlouhé stopáži nezačne nudit, což je hlavní. // Nechápu že korejcům nevadí, že jim polovinu obrazu zabírají všemožné loga a reklamy. U Sonyeo K byly oba vrchní rohy zacpané logy, každou chvíli začaly přes obraz projíždět jakési zprávy a až nechutně dlouho zabírala celý pravý spodní roh reklama na Twilight!! ()

Pethushka

První díl mě vůbec nenadchl a nebýt ukázek na druhý, asi bych s tím sekla. Scénář mi přišel nezajímavý, většině postav chyběl charakter a všechno se dělo tak rychle, že jsem se nestihla vžít do děje. Takže kromě skvělých akčních scén a hlavní hrdinky tu moc pozitiv nenajdu. PS: Taky vám Han Groo tolik připomínala Sung Yu Ri? 2,5* ()

Redi

Jak jsem četl, že jde o středoškolačku a takové prostředí (jen hodně okrajově díky bohu), tak jsem si představoval zase klasické emocionálně uječené asijské teenagery... samý jekot a pískot a podobný standard hnus. Naštěstí tomu tak není a je to velmi dobrá akční oddechovka na tři 70min kusy. Příběh je poměrně laciný, parkrát mě napadla třeba 'Brutální Nikita', ale jinak dost podařené na tv (téměř filmovou) produkci. ()