Píše se rok 1950 a na Korejském poloostrově začíná válka. Park Sul Hee má pár dní před svatbou, ale její snoubenec ze dne na den zmizí, a krátce na to do vesnice dorazí severokorejští vojáci v čele s nadporučíkem Kim Jung Woongem, kterého na jih nepřivádějí pouze rozkazy, ale také naděje, že se zde opět setká s jednou dívkou. Ze strachu se s nimi obyvatelé rozhodnou spolupracovat, ale ani to jim nemusí zajistit klid a bezpečí. (andiek05)

gibbon

Na pozadí ukřičené frašky z korejské války je slibně budován silný příběh s místy i nečekanou hloubkou. Asi nikoho už ovšem nepřekvapí, když se komedie až skoro jihovýchodoasijského ražení (rozuměj ječení místo mluvy, šklebení se místo hraní a vylučování místo humoru) v polovině překlopí do válečného dramatu s dobře odstupňovaným napětím, kterému by ovšem ke konci nějaké odlehčení neuškodilo. Finále už totiž působí dojmem, že bylo jen potřeba zbavit se tuny střeliva bez ohledu na alespoň lehké zdání realističnosti. Když už je film ínspirován skutečnou událostí. ()

Sennhie

Příliš dlouhé, šílené, chaotické a, jak tu gibbon už zmínil, ukřičené, aby těch pár vzácných silných momentů vyvolaly ve mně nějaké emoce či mě zvedly ze židle. Jestli jsem to pochopil správně podle těch vzpomínek při závěrečných titulcích, tak je to podle skutečné události. Jako projev úcty docela rozporuplné. ()