drjekkyle

Je to dobre udelany, specialne mapove animace jsem ocenil, tak akorat obsahly a svizny. Nezdzi se hloupeho zvyku opakovat se do nekonecna, coz z toho cini velice zabavny dokument se slusnym obsahem faktu. Pro me ovsem nejvetsi highlights byli ty autenticke novinarske zabery nebo nahravky, Margaret Thatcher promlouvajici k parlamentu nebo hlasovani rady bezpecnosti OSN. ()

d-fens

8 dielov seriálu nás zavedie na bojiská pri Amiens (1.sv.vojna), k atolom Midway, do Stalingradu, Kóreje, Vietnamu, do pálavy Yom Kipurskej vojny, na Falklandy až nakoniec "púť" uzavrieme Púštnou búrkou v Kuvajte. Zaujímavým seriál robia najmä veľmi názorné a prehľadné animácie situácií na jednotlivých bojiskách, ale aj vsuvky z aktuálnej britskej armády v súvislosti s určitou kľúčovou zbraňou-technológiou-taktikou danej bitvy-vojny, zahrnutie jednotlivých udalostí do širších súvislostí a samozrejme autentické zábery z bojísk. Sem-tam je ale naškodu až príliš častý "face to face" komentár ústrednej dvojice "rozprávačov", otca a syna Snow-ových. Čo sa týka objektivity, myslím že väčšinou sa tvorcom z BBC darilo "držať balance", a ani jeden z dielov by som neoznačil za tendenčný (myslím, že ani tie Falklandy:) http://en.wikipedia.org/wiki/20th_Century_Battlefields ()