Keek si několik let žije docela obstojně z peněz, které mu nepatří, zatímco jeho kamarád Kalle sedí za krádež ve vězení. Když se ale chudák za mřížemi dozví, že ho podvedla vlastní žena Manuela, uteče a začíná plánovat pomstu. Chce zpátky své peníze... Žít na úkor přítele se nevyplácí! (oficiálny text distribútora)

zdenny

Nebyl to špatný film, ale pořád je to jen Německo. To, že si to hrálo na Tarantinovku, by mi ani tak nevadilo. Mám takové filmy rád. Nemělo to ale tu šťávu. Na druhé straně, herci byli slušní a postavy pitoreskní. Možná kdybych se na to nedíval sám, více bych se zasmál. Každopádně na čtyři hvězdy to nemá. Ale i tak celkem slušné. ()

BlackTom

Chlapci videli pár ritchieoviek, tarantinoviek a hneď vzali partiu debilov (až na výborného Keeka), jednu kameru a na kolene zbúchali scenár. A zrejme ho aj písalo hneď niekoľko ľudí, pretože takú drbovinu som ešte ani nevidel. Dobre, možno je to nejaká pocta žánru (záver pripomína Chyťte ho!), ale tak zlátaná a nevyvážená, že si to odo mňa nezaslúži ani priemerné hodnotenie. Apropo, čo mal znamenať ten Til Schweiger s umelými dredmi? Mám taký teplý pocit, že Keek v tom filme nehulil sám... Ale pár vecí bolo fajn... ()

Prochy38

Rok po veleúspěšném Sbal prachy a vypadni přichází německá variace na podobné téma. Ale mně se to i tak hodně líbilo. Vtipné, dobře zamotané, postavy hodně sympatické, A. Neldel moc hezká a vyústění taky dobré. Pobavilo mě cameo T. Schweigera. Fakt dobrá černá komedie křížená s krimi a gangsterkou :). Dobrá volba. ()

anderson

Jednoznačný súhlas s Paldinim. Dokonca si myslím, že ani český distribučný názov nie je debilný. :-) Skvelý nemecký mix gangsterky a komédie, ktorý ma napriek negatívnym očakávaniam príjemne pobavil. Zároveň vo mne vzbudil jedinú otázku: V čom je slovenská kinematografia horšia od tej nemeckej, že aj za tých málo peňazí čo máme nakrúcame samé antidivácke, kváziumelecké sračky a nevieme urobiť jeden relatívne inteligentný a súčasne komerčne úspešný divácky film ? Hmmm ... (6.12.2005) ()

Jara.Cimrman.jr

"Chceme udělat vloupání a už teď o tom ví celý město." Nerad kupuju od gaunerů Mercedesy za falešné peníze, žádný pojišťovací podvod mi nikdy nevyšel, kouzlo drog jsem dosud neobjevil a o rentabilitě sázení na koníčky mám rovněž své pochybnosti. Jenže o tom všem je tento německý eintopf, který sice nijak zvlášť neokouzlil mé chuťové pohárky, ale pár absurdních scén mě pobavilo. Navíc dredy fotbalisty Browna z elitního týmu 9V Holzwickede byly parádní, sekretářka Melanie se svým tajemstvím mě taky zaujala a nervní gauner Kalle Grabowski nosil ty nejúžasnější tepláky na světě. Takže i když se mi na špatné straně zákona moc nelíbí, tak pozitiv jsem vlastně viděl docela dost. ()

• Keď sa Keek (Oliver Korittke) ako únosca predstavuje Kampmannovi (Christian Kahrmann), uvedie meno Ned Flanders. Ide o poctivého suseda zo seriálu Simpsonovci (od r. 1989). (BlackTom)
  • Keek (Oliver Korittke) nosí vo filme výlučne tričká s motívmi punkových kapiel Misfits, Ramones a Sex Pistols. (BlackTom)