Let 534 v ohrození

(TV film)
  • Česko Let 534 v ohrožení (viac)

Hlavní postavou napínavého příběhu je pilot Mike Hogan, který trpí traumatem poté, co před rokem jeho let skončil tvrdým nouzovým přistáním. Po dobu stále probíhajícího vyšetřování je sice postaven mimo službu, když však druhý pilot nočního zámořského letu z Londýna do Bostonu na poslední chvíli zavolá, že je nemocný, souhlasí, že nastoupí na jeho místo, aby nemusel být let zrušen. Když nastupuje do plně obsazeného letadla, netuší, že ho právě čeká ta nejtvrdší terapie, jakou si dokáže osud vymyslet. Krátce po startu se totiž letadlo nad Atlantikem dostane do divoké bouře, v jejichž poryvech se utrhnou dveře zavazadlového prostoru a stroj zmítající se v divokých turbulencích přestane být ovladatelný. A když let vzápětí přijde o pilota, jsou životy pasažérů v rukou jediného muže. Mikea Hogana, který už jednou podobnou situaci zažil. Nyní se tedy jeho noční můra vrací, a je jen na něm, zda podlehne nebo projde tvrdou terapií a zachrání let 534. Protože osud má smysl pro kruté žerty, je jednou z letušek na palubě jeho bývalá přítelkyně, půvabná Katy Phillips, a mezi pasažéry nejen protivný, bohatý a poněkud přiopilý manažer, slavný atlet a novomanželský pár na líbánkách, ale také nebezpečný vrah, kterého agenti přepravují k soudu. Zatímco Hogan pilotuje téměř neovladatelné letadlo přímo přes běsnící bouřku, využije vrah paniky na palubě a zmocní se zbraně. (oficiálny text distribútora)

SeBig

Slušný Ericu slušný, příště bys mohl místo letadla plnýho amaterských neherců zachránit třeba diváky od svých filmů a radši nic netočit ju? Díky. ()

liborzel

Nebyl to zase tak špatný film-určitě jsem viděl dost horších katastrofických filmů z leteckého prostředí.Tady nechybělo napětí a docela reálná dějová linie.A hlavně-letadlo neodřídil nějaký náhodný cestující který 2x v životě letěl v práškovacím letadle a se slovy "vždyť je to úplně stejné" by nakonec bravurně přistál bez sebemenšího zakolísání letadla.Kamera taky byla dobrá.Takže lepší průměr. ()

5150

Další béčko s Ericem Robertsem, které není vůbec špatné! Příběh je sice plný žánrových klišé (to připouštím), ale díky svižnému tempu se na něj tak fajn koukalo a pobavil jsem se. ()

Hal_Moore

Po shlédnutí filmu jsem nabyl přesvědčení, že dokážu přežít bez úhony sledování čehokoli. Film lze shrnout třemi slovy: bylo to hrozný. Nedokážu pochopit, že jsem se přinutil dívat se až do konce. Je zde přehlídka klišé a jestliže jste viděli alespoň jeden katastrofickoletecký film, budete si jen říkat "ne, ne, už ne!". I když je zde pár zvratů, nebo překvapivých scén, které v žádném jiném letadlopadajícím filmu nebyly, překvapeni nebudete, neboť jste na scénu upozorněni pět minut předem. Scénárista samozřejmě neopomenul ani romantickou zápletku, která v podobných filmech nesmí chybět. Chtělo to ještě více křiku, nebo silnější atmosféru co film potřeboval alespoň ke dvěma hvězdičkám. Nakonec film nedoporučuji ke shlédnutí, je to toriž jeden z filmů typu "Co dávají o víkendu v televizi? Nemám nic naplánováno, a nevím co budu dělat. Asi se odpoledne podívám na nějaký film, co jsem ještě neviděl." Prostě další z řady špatných katastrofických filmů. ()

Wacoslav1

Padouch se mění v hrdinu a další podobný klišoidní vychytávky v tomhle hodně podprůměrným televizním snímku od Jona Cassara jinak režiséra mega vtipnýho Stínovýho komanda. Nicméně jeho ostatní snímky ukazují, že se jednalo spíš o výjimku a tenhle to potvrzuje. Tuctový bezkrevný letecký rádoby drama.25% ()