ČT Live - Tři sestry

(koncert)

Záznam části koncertu z pražské Tesla Arena z 22.12. 2010 k 25. výročí trvání skupiny. Spoluúčinkuje Orchestr a sbor Hudebního divadla Karlín, dirigent M. Kumžák. (oficiálny text distribútora)

Rockerman

Samotný záznam z koncertu jsem neviděl. Vlastním však dvoj DVD "Tři sestry v Aréně". Od prosince 2010 do prosince 2011 jsem viděl "Sestry" na živo třikrát a vždy to byl zážitek. Jejich koncerty nejsou o nějaké kvalitní, převratné hudbě, ale o atmosféře, jaká tam panuje. Já si vždycky připadám, jako na návštěvě u dobrých přátel, taková pohoda z nich vyzařuje. A samotné písně? Jistě, některé jsou přisprostlé a občas možná i přiblblé, musí se ale přiznat, že Fanánek je textařský génius a některé skladby už prostě zlidověly. Muzika je to jednoduchá, vycházející z punku, je velmi chytlavá a chytne i člověka, který poslouchá zcela odlišnou (kvalitativně) muziku (Dream Theater), jako jsem já. ()

Jara.Cimrman.jr

Atmosféru koncertů Tří sester mám ve velké oblibě, ale jejich spojení se symfoniky nepovažuji za šťastné. Akademické smyčce totiž v podstatě nebylo slyšet, žestě se prosadily pouze několika anarchistickými nástupy a vyloženě podivným se mi jeví rozhodnutí nechat zpívat hospodské nápěvy sbor "listařů". Kdyby proti mně statečně stálo jen početné stádo Sester, tak spokojeně přehlédnu Fanánkovo občasné zabreptnutí a budu se skvělě bavit. Takhle mají ty čtyři hvězdy dost ošoupané cípy. ()

igi B.

Hahaha, me/r/diální pseudopunkoví >rebelové< (jebevole, né?) Tři sestry s karlínskejma šmytcařama! ;o))) Tak to už je snad karikatura sebe sama, ne Fanánku? . . . K tomu mrdketingové kecy v programech a záznam na >veřejnosrádní< , no to by se jeden... Kuňky puňky tlustý pupky, ryzí to doklad současné tušašské stádové pupkultůry, dělají si z vás trumberové ti pupkáči dávno srandu... %-/.. - - - P.S. Jo, před nějakejma těma třiadvaceti letama jsem tuhle kapelku bral v dobrém rozmaru až s radostí jako milou hospodskou oddechovku, v rámci tehdejší zasrané doby a kultůrní tmy to byla hotová svěženka bez machrování. Dnes už je to jen vyprázdněná pokrytecká falešná komerční šmíra. Howgh. - - - - - (Poprvé viděno se zájmem a úšklebkem 31.10.2011 na noční >mrtvé jebničce< , hodnocení a komentář zde jako první - 31.10.2011) - - - - - - - - - - Mimo mísu vol.1: Ano Kobejne, přikurtuj se a pak se picni, hahahahahahahahahahaaaaáááá... %-o . . . Těším se na další hýkání anonýmandského stáda... ;o] - - - Mimo mísu vol.2 (1.11.11): Ejhle, Kobejn se smázl, lekrace... °-/.. ()

Pítrs85

Čtyři hvězdy pro Tři sestry, Supice je Madonna, Fanánek od půlky koncertu pod parou... Voňavý holky, karty, placatý káry. Hory, motorku, řízek a lakovaný máry. Prastarý vína, stříbro, humry a slávky. Abelovi od kokaina sociální dávky. Vránovi pádlo a rum pro Korkorána. V Třebíči na recepci překvapení zrána. Moře do Písku, sobě malý pole ropy. A aby tu Tři sestry dlouho zanechaly stopy... (Ten orchestr tam neseděl ani mně, prostě punk a smyčce nejdou dohromady. Ale hrálo jim to dobře, šmidlikáčům :-). ()

MM_Ramone

"To pivečko veru je nebeský dar, tak sa to spieva už pol druhého storočia v Predanej neveste. Stačí ale vymeniť dedinskú krčmu za pražskú a Smetanovu opernú hudbu za zmes českého bigbeatu s anglickým punk rockom a môžeme si aj my s Fanánkom Hagenom a skupinou Tři Sestry zaspievať napríklad ich slogan "život je takovej a jinej nebude". Trom Sestrám každopádne nikto neuprie štvrťstoročie ich koncertovania, viac ako dvadsať študiových, živých či výberových albumov ani to, že majú nad svojimi krčmovými historkami a figurkami pobavený nadhľad. Nestratili ho ani na predvianočnom koncerte roku 2010 v pražskej Tesla aréne." **** ()