Hwaiteu keuriseumaseu

• Južná Kórea 화이트 크리스마스 (viac)

Osm studentů zůstane přes Vánoce ve škole v horách. Jako dozor je tu s nimi jeden učitel. Zůstali zde, protože dostali výhružný dopis a chtějí zjistit, kdo ho poslal. Na Štědrý den se u vrat školy objeví zraněný člověk po autonehodě. Vezmou jej na ošetřovnu, kde blouzní v horečkách. A pak se stane první vražda. Kdo za tím stojí? Komu můžu věřit? Atmosféra ve škole houstne. Kdo bude další? (Zíza)

Zíza

Bylo to napínavé, plné sněhu a zajímavých charakterů, které se vybarvily, ale nepřebarvily. Temný v podstatě detektivní příběh a - co oceňuji, neb přece jen to točili Korejci - s délkou, která tomu přesně vyhovuje. Být to delší, neužila bych si to tolik. Příjemně nahuštěné, posouvající se a nechává vás to v napětí. Máte dost komedií, ale chcete něco korejského a seriálovitého? Proč se nepodívat na tohle? Přeloženo. ()

Pethushka

První dva díly bych přirovnala k pomatenému míchaní karet, kde je zajímavé jen to, že nikdo neví, kdo je míchá. Já se začala bavit až při rozdávání karet na stůl. Až v té době mi začaly první díly dávat najednou smysl. Jakmile se začne hrát, napětí značně roste. Dostáváme se až do nejhlubšího nitra všech postav, skládanka začíná zapadat, přesto se všichni topí v nejistotě. Když se hra chýlí ke konci, člověk už ani nedýchá...Je to svým způsobem geniální. Abych to ale úplně pochopila, musím to vidět ještě alespoň jednou. ()

ainny

Tak můžu říct, že pomalu, ale jistě v mém žebříčku nahrazují asijské seriály zbytek světa. Bílé Vánoce mě udržely v napětí od prvních minut a jak se odvíjel děj, tak jsem byla čím dál tím zvědavější na další vývoj. Tohle rozhodně není jednoduchá záležitost a už vůbec ne povrchní. Po skončení každého dílu jsme doma diskutovali o tom co jsme viděli a co kdo jak pochopil. To už se nám dlouho nestalo a troufám si tvrdit, že zase nějaký čas nestane. Každá osoba může být pachatel ať už toho nebo onoho činu a každá může být obětí. A i když už víte, tak ještě zdaleka není konec a vy jste svědky ... ne, nemůžu to napsat, protože prozradit cokoli by ubralo na poutavosti a to bych opravdu nerada. :^) ()

Soundtrack

Herci hrají podle šablon. To, že v určítých momentech vypadají doslova směšně, je vůbec nezajímá. Umělost z toho sálá, technické zpracování horší než od Novy a vrchol je, když se třeba herci pokouší realisticky zakopnout nebo někomu dát pěstí.. První dva díly doslova otřesné, vůbec nic se v nich nestane a ještě jste na sebe naštvaní, že si nedokážete zapamatovat ani jedno jméno z osmi. Třetí a čtvrtý díl už se pomalu zamotávájí, i když to pořád nevypadá, že pátrá korejská elita. Od pátého dílu to má konečně spád, i když občasné ťukání na čelo, že co to tam ti přechytralí idioti vyvádí, přetrvává.. Docela to zachraňuje hudba, i když mohli vybrat víc než 3-4 skladby, které hrály pořád dokola (fakt pořád). Sem-tam nějaká dobrá hláška, hlavně od psychiatra, ale jinak jsem to čekal o hodně chytřejší a hlavně odvážnější.. trochu lepší 2* ()

Naslund

Fantastickej scénář. Vůbec se nedivím, že na nich v poslední době ujíždím nejvíc ze všeho. Dokonce mi přijde lepší jak u Death note, protože vůbec nesklouzává ke stereotypu a nemá žádná hluchá místa. Děj se neustále vyvíjí nejrůznějšími směry, napětí lítá nahoru a dolů, aby si člověk aspoň na chvíli oddechl a v psychologii postav zachází čím dál hlouběji a hlouběji. Teď už zase dlouho nebudu moct najít něco tak dobrého. Jenom doporučuji snažit se zapamatovat jména hned na začátku. Obvykle se snažím je ignorovat, ale tady je to zapamatování 8 jmen prakticky nutnost. Po dvou dílech mi došlo, že Šílený, Mor a Anděl nebudou stačit a musel jsem to těžce dohánět. ()

Tyckin

Nejhezčí holka na škole? Tak to byli chlapci docela smolaři :-) Tento seriál má jednu velkou slabinu a tou je scénář, má až příliš mnoho mezer. Namátkou – nikdo se nezajímá, kam a proč psychiatr jel a jak se do školy dostal? Byla přeci trošku odříznutá od světa. Jeho transport dvěma policisty a následná nehoda na čisté vozovce rovněž slabota. U děvčete zvenčí je to též dost okaté, nikomu není divné, co tam taková holka sama dělala. A na konci když dorazí rodiče, v některých scénách chybí ty nekonečné haldy sněhu, ostatně policie se tam dostane dost snadno a rychle když musí :-) Ve škole se rozbije server a tím je komunikace s vnějším světem nemožná. Něco jako záloha by na tak luxusní škole neexistovalo? No už toho nechám. Jinak zápletka slušná a ač jsem se první půli celkem nudil, seriál má stoupající tendenci a závěr už byl dost kvalitní (ač odchod policie z nemocnice je zase pitomina). Sice na můj vkus bylo té filozofie a psychologie trošku moc, ale téma hodnoty života a temné stránky lidské duše je zajímavá oblast, takže i přes slabší herecké výkony většiny přítomných jde o solidní kousek na úrovni 70%. ()

Georgiana

Mrazivý příběh, skládanka se staví dílek za dílkem.., nic možného, nic reálného, vše jede po kolejích dokonale od začátku až do konce. Ale nádherný obrazný příběh.. „Monstrum se v člověku rodí nebo se v něm vytvoří?“ ()

lnsmdrms

Z příběhové stránky, napínavé a propletené, i když trochu i průstřelné ale i přes to si to zachovalo svou tvář. Zpětně ještě je dobré poslouchat rádio, které hraje v prvních dvou dílech. Tam totiž lze zaslechnout, k čemu se schyluje. Z vizuální stránky mi přišlo, že tvůrci použili náhodnou 3D green screen grafiku, co si stáhnete z prvního odkazu na Googlu a to samé platilo i o zvukových efektech. Za celý seriál jsem neslyšel jiný efekt výstřelu, než ten jeden základní. Ale musí se nechat, že vybrali celkem zajimavou hudbu, kterou bych úplně nečekal u korejského dramatu. Hodilo se to do atmosféry a k postavám. Mít to lepší CGI, SE a trochu toho života do toho umírání při hereckém výkonů, tak dávám plný počet. 4* ()

Moiraine

Tentokrát jsem se rozhodla pro shovívavější oko. Po příběhové stránce tomu není moc co vytknout. Nejdřív to bylo jenom zajímavé, ale postupem času mě to vtahovalo pořád víc a víc. Poslední dvě epizody jsem to sledovala jak v tranzu a skoro bez dechu. Jediné, co se mi tam nezdálo, bylo 'trauma' jedné z postav. Co už je ale horší, je technická stránka věci. Tu krev jsem jim opravdu nevěřila, pár scén na mě křičelo 'modré pozadí'.... To to pro mě sráží na nějakých 9/10, takže dejme tomu slabých 5*. ()

Sykon

Největší předností tohoto seriálu je propracovaný příběh. Triková, a chvílemi možná i herecká, stránka seriálu je o něco horší, ovšem v tomto typu seriálu to není zásadní problém. Ovšem ta hutná atmosféra přebíjí všechny nedostatky. Líbil se mi i konec, ovšem jeho vysvětlení až tak moc ne - mám prostě pocit, že kdyby se v tom někdo rýpal, našel by pár nesrovnalostí. Proto po dlouhé době zvažování dám "jen" 4*, ovšem velmi silné a s klidným svědomím tento seriál můžu jen doporučit. ()

LilySever

Hvězdy zejména za myšlenku, která obvykle v populární korejské tvorbě doslova chybí. - V tomto případě jí je: Rodíme se již s netvorem uvnitř nás, nebo jsme jeho postupnými tvůrci? ()

Alisha666

Kdybych tam těch hvězdiček mohl narvat deset, tak je tam naperu. Od první vteřiny do té poslední - fantastic, baby. Tak abych tady neblinkal jen duhu a něco k tomu řekl: za prvé je to v zimě (plus body ode mě, starého mrzouta, co zimu tak rád), za další - to obsazení bych si sám nevymyslel ani ve snu, na kterej ouřad mám psát děkovnej dopis? A dál - atmosféra. Vážení! ta atmosféra. Sic není u korejských snímků ojedinělá, už mě to párkrát sebralo, ale tahle podivná, plíživá, schizoidní atmosféra, ta nedá mozku ani dušičce pokoj. Uzavřená skupinka teenagerů a pančitel. A pančitel není a je tu pan doktor. Pan doktor Psychopat. A psychopaty já mám rád. A vlastně kdo z těch osmi/devíti studentů je normální, to si řekněme na rovinu. Andílek to asi nebude a rudovlasej Woobin asi taky ne. A jestli byl celý průběh čupr, co potom ten konec! Experiment, který vyšel. Halelujah! ()

vett

Chtěla jsem toho napsat spoustu, ale někde okolo třetího dílu mi došla slova, od čtvrtého dílu jsem nedýchala a od pátého jsem věděla, že se dívám na nového člena své seriálové Top 10. Mrazivé, chytré, pohlcující. A všem osmi mladým hercům skláním poklonu až k zemi, protože oni své postavy nehráli, ale žili. ()