Max Lewinsky (James McAvoy) je posadnutý honbou za nepolapiteľným zlodejom Jacobom Sternwoodom (Mark Strong), ktorého prenasleduje v londýnskom podsvetí. Keď nechce čakať na posily a zasiahne sám, ťažko postrelený podľahne presile. So zranením, ktoré má trvalé následky, stratí všetky ilúzie o svojej práci a ovládne ho pocit zmaru. Po rokoch zachytia na letisku tvár postreleného mladíka Ruana (Elyes Gabel), ktorý sa zaplietol do nevydarenej lúpeže. Ruan je Jacobovým synom a pred zatknutím urobí chybu, keď otca kontaktuje. Max získa novú horúcu stopu a Jacoba prenasleduje aj napriek vôli nadriadených. Jacob sa chce pomstiť strelcovi, ktorý zranil jeho syna, a nastaví pascu. Max ju odhalí, ale na miesto zúčtovania príde až po prestrelke a jeden z jeho kolegov umiera. Do prípadu zasiahne aj Maxova kolegyňa a láska Sarah, ktorá pátra po zabijakovi napojenom na Jacobovho syna. Je to však ťažšia úloha, než dokáže zvládnuť. A Max čoskoro zistí, že v svojom úhlavnom nepriateľovi sa možno zmýlil. Spoločne s ním odhalí rozsiahle sprisahanie, ktoré ohrozí životy ich oboch. (TV JOJ)

dr.horrible

Solídne budované napätie, istí herci, niekoľko skvelých nápadov (hlavne čo sa réžie týka) a kopa scenáristických failov, ktoré podrážajú nohy inak vynikajúcej akčnej kriminálke. Nový Neľútostný súboj to neni, na to je tam moc vysvetľovania, zvratov a predsa len sme tu o ligu nižšie, no furt omnoho lepšie, než som čakal. 85% ()

C0r0ner

Sice to bylo příjemně krátké a dostatečně scenáristicky zajímavé a inovativní, ale chyběla mi tam ta nekompromisní údernost, jakou měl například Sweeney, proto ta hvězdička dolů, protože tam prostě nebyla nějaká přidaná hodnota, která by například znamenala, že bych si chtěl tenhle film v budoucnu pustit znovu. 75% ()

TeeAge

|| Scenár: Eran Creevy | Hudba: ? | Produkcia: ? | Distribúcia: Momentum Pictures | Štúdio: Worldview Entertainment | Rozpočet: 8,5 miliónov $ | Tržby: 2,640,000 $ || Chladná, zo začiatku nádejne vyzerajúca, proti bežnému prúdu idúca akcia. Chladná krv prúdiaca v žilách tohoto kusu však nechala chladným aj mňa. McAvoy sa naviac do akčného thrilleru podľa mňa vôbec nehodí. 40% | Blu-Ray, HU DTS | ()

chelseaman22

Dvojka ve složení "měl bych se oholit a jakou plešoun mám štyl" mastí po hlavním městě Britského impéria bez bázně a hany. James hází trubkou jak Veselý na MS v Tegu, sám si odebírá vodu z kolena a hlavně je tak ubohý, že svým Glockem hrozí britské penzistce, jež každý den v 5 P.M. přestává pracovat. Úchvatná záplava kulek se valí po Bond Street a vám připadá, že rejža KUTNUL závěr o dobrých 30 minut! 70% Celosvětový výdělek k 1. 8. 2013: $1,698,920, což je 0,19 násobek budgetu ()

Dont

Snímek vyznačující se ponurou atmosférou a výborným obsazením. Čtvrtou hvězdu přidávám právě za geniální tah obsadit do hlavních rolí Jamese McAvoye a Marka Stronga. Tohle spojení fungovalo bezchybně a hlavně naprosto přirozeně. Ladění do noční modré barvy filmu neuškodilo, otevřený konec byl dobrou volbou. Český název nechápu. Spoiler: obsah uvedený uživatelem topr harley zbytečně prozrazuje příliš mnoho z děje, opravdu si nemyslím, že je dopředu nutné vědět, kdo se s kým proti komu spojí. ()

• Alternatívnymi názvami snímky boli Punch 119 či Betrayer. (MikaelSVK)
  • Automobil, kterým jezdí hlavní hrdina ve filmu, je Alfa Romeo 159. (rainman93)
  • Jacob Sternwood (Mark Strong) nosí hodinky značky Omega Speedmaster Triple. (dyfur)