James Bond: Špión, ktorý ma miloval

• Československo Agent, ktorý ma miloval (viac)
TV spot

V hlbinách oceánov zmizli dve atómové ponorky. Z dôkazov vyplýva, že od prísne utajenej dráhy ich vyklonilo tepelne navádzané zariadenie. James Bond (Roger Moore) sa tentokrát musí spojiť s krásnou ruskou agentkou Anjou (Barbara Bach), pretože ako sa zdá, za celým incidentom stojí Karl Stromberg. Ten má v pláne odpáliť jadrové hlavice na Moskvu a New York v úmysle vyprovokovať tretiu svetovú vojnu a následnej ovládnuť svet zo svojho podmorského impéria Atlantis… (RTVS)

TV spot

Marigold

Bond Rogera Moora mi nikdy příliš neseděl, dodnes mi připadá jako páprdovatý fotřík (dobře je to vidět ve rvačkách, které byly v podání Conneryho neskonale svižnější), na druhou stranu jsem vždycky oceňoval jeho nadhled a výtečný smysl pro sebeironii. A film Špion, který mě miloval, jsem jako dítě opravdu miloval a s malou kapkou nostalgie se mi líbí dodnes. Scénář je opravdu dobrý, pan Zub je hnusák k pohledání, Barbara Bach je nádherná a akční sekvence mají šmrnc a vtip (zejména ta s autem-ponorkou). V téhle Bondovce je všechno, co mám na agentovi 007 rád – poutavý příběh, spory mocností, zvrhlý záporák, nadhled a taky snesitelná dávka naivity (např. směšná Moorova "jízda" na lyžích před plátnem). K jedné hvězdičce ji chybí jen jediný skutečný Bond – Sean Connery. ()

Segrestor

Dojem je poněkud rozpačitý. Roger Moore jako hlavní figura na šachovnici velmocí je opět ten sarkastický elegán, který vysype z rukávu kdejaký kousek. Dokonce je mu protivníkem další megaloman, který chce nastolit nový řád světa a Bond girl ruská špionka XXX. Co si přát více? Je to totiž tak. Jednotlivé ingredience jsou naprosto bezvadné, ale smíchané v tomto guláši nesou s sebou zvláštní pachuť nedovařeného zázraku. Film co chvíli opisuje z předchozích děl, nebo podceňuje akční scény, zejména bitky. Hlavní padouch se od poloviny filmu začal jevit jako naprostý pitomec. Ke konci už projevoval jasnou demenci, když už ani nesledoval, co se s jeho jinak pekelnými plány zrovna děje. Jeden telefonát z tankeru to prostě nespraví. Vidím to právě na scenáristický šlendrián. Jeho pravá ruka, obr Jaws, byl ve fialovém sáčku spíše komický, asi jako Batman z toho starého seriálu. Přese všechno jsem se velmi bavil Bondovými hláškami a vůbec mnoha komickými situacemi. Mohlo to být o jeden žďabínek lepší. ()

HAL

Další žánrově čistá bondovka se vším co k tomu patří... ale kromě toho že postrádá originalitu a tudíž je pro člověka který viděl předchozí díly velmi repetivní, nemá ani pořádný zajímavý děj který by ji dokázal utáhnout celé dvě hodiny. Vysoce explozivní akční scény sice výpravou konečně začínají vypadat k světu i podle dnešních měřítek, ale chybí jim dravost a dynamika... a těžko říct jestli je to chybou režiséra, či Rogera Moora. 7/10 ()

JohnnyD

Plusy: tempo, napätie, všetky scény spolu držia ako majú, hláškujúci Roger Moore, Anja (jedna z najlepších Bondgirls), perfektná romantická zápletka, perlivé dialógy medzi Jamesom a Anjou, KGB, podmorské sídlo záporáka, hajzel so železnými zubami, vychytávky Q, lyžovačka, krmenie rybičiek; Zápory: občasná iritujúca disco hudba, nie práve najBondovskejšia úvodná skladba, slabšia posledná polhodinka. Jedna z najlepších Bondoviek. ()

B!shop

Ackoliv to tak ze zacatku nevypadalo, nakonec jedna s nejlepsich Mooreovo bondovek. Prvni pulka filmu nesazi moc na akci, ale spis na humor a obcas je to tak zabavny, ze bych to skoro az oznacil za komedii. Moore totiz hazi hlasky na vsechny strany, ale co je nejdulezitejsi, dostane naprosto dokonalou bondgirl, opravdu jedna z nejlepsich ze vsech bondovek a nejen, ze to mezi nima paradne jiskri, ona ma navic i perfektne napsanou postavu, ktera muze Bondovi ve vsem konkurovat, takze taky haze hlasky, slusne se rve a oproti uz lehce starymu Mooreovi je navic totalne sexy. Druha pulka uz sice na komicnosti ubere, ale rozhodne ne na zabavnosti a film zacne sazet vic na akci, ktera sice trikove nic moc, ale jinak je hodne povedena a Bond ma paradne namakany auto. Co se tyce zaporaku, nez nic moc Jurgens (coz je ale dany jeho nic moc postavou), me vic zaujal Richard Kiel jako jeho poskok kovova drzka a to v celym filmu nerekne ani slovo. Proste takle maj bondovky vypadat, dostatek akce, dostatek humoru, paradni zabava. ()

• Jako hlavní protivník se měl v tomto dílu opět objevit Bondův úhlavní nepřítel Ernst Stavro Blofeld, ale jelikož to majitel práv na tento charakter nedovolil, jeho postava byla změněna na Karla Stromberga. (Colonist)
  • Natáčanie automobilovej naháňačky na Sardínii sa pripravovalo 3 mesiace a zrealizovalo za asistencie 70 členného štábu a s použitím 4 kamier. Navyše, celé to natočiť trvalo približne 5 týždňov. (beso74)
  • Roger Moore si za film vydělal 1 milion amerických dolarů. (ČSFD)

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

18.12.2020

Ve věku 75 let zemřel herec Jeremy Bulloch, původní představitel námezdního lovce Boba Fetta z Impérium vrací úder a Návrat Jediho. Stalo se tak jen týden poté, co zemřel jiný herec ze Impéria, David… (viac)