Nešťastná šťastná Hana Hegerová

(TV film)
  • Československo Nešťastná šťastná Hana Hegerová
Dokumentárny / Hudobný
Československo, 1990, 45 min

Recitál Hany Hegerovej pretkávaný spomienkami na detstvo, na Bratislavu a úvahami o sebe a o živote, ako ho ona prežíva. V druhej línii sa odvíja výber z najslávnejších piesní, ktorým dokázala vtlačiť osobitou  interpretáciou zvláštny rozmer. Bez pátosu o malých aj veľkých veciach nášho žitia. (RTVS)

slunicko2

Smutek ušlechtilý, sofistikovaný, promlouvá ke každému, kdo je ochoten naslouchat. 1) Melancholie je zřetelný rys mnoha písní 59leté Hany Hegerové. Její osobní život se tu protíná se životem uměleckým. Ve vkusném medailonku o svých emocích mluví decentně. 2) Osobně mám raději její "veselejší" tvorbu z 60. let, ale vysokou laťku, kterou splňují bez výjimky všechny její songy, neopustila ani v tomto recitálu. ()

5tipes

Upřímně musím říci, že toto je nejlepší film Viktora Polesného. Málokdy se mu něco povede, jeho tvorba je většinou blízko průměru, ale v tomhle dokumentu se náhle na chvíli stal filmařem. Především chválím kameru pana Šece a skvělý barevný filmový materiál, na který je dokument natočen. Ve filmu zazní i písně Horáčka a Hapky, který také ve filmu vystupuje. ()

hous.enka

Melancholicky laděný dokument doplněný známými písničkami jedné z našich nejlepších šansoniérek. Písně Hany Hegerové poslouchám ráda a tenhle dokument mi sedl. ()

Jara.Cimrman.jr

"Ja nie som typ člověka, ktorý stále sa riadi rozumom." Tak to já samozřejmě vím a paní Hegerovou obdivuju. Mně jen příliš nesedl tento smutně přesmutný recitál, který oživila snad jen rozverná kráva mého života, tedy skladba Všechno nejlepší, a to je pro mou obvykle optimistickou duši dost málo. ()