Policie dorazí na opuštěnou benzínovou stanici po brutálním masakru. Jediné důkazy, které zůstaly na místě činu, jsou elektronické zařízení, videokamery a dva mobilní telefony. Detektiv, který si vzal případ na starost, musí analyzovat kousky záznamů a dát tak dohromady totožnost vraha. (Gyorgy)

JASON_X

Nomen omen - found footage Evidence z roku 2011 byla nudná hloupost, mohl jsem si tedy odvodit, že její jmenovkyně z roku 2013 bude nudná hloupost taktéž. A stalo se. Otravné kafrání dvou slepic postupně přeroste v otravné kafrání a ječení a zmatené pobíhání všech zúčastněných ve videonahrávce, kamera je opět většinou nekoukatelná, tvůrci si chvílemi pletli svářečku se silným laserem a navíc v závěru diváky čeká hodně laciné celkem předvídatelné rozuzlení. Ale přece jen to byl o něco málo pohlednější a smysluplnější film, než jeho starší jmenovec. Už díky té dějové linii z policejní stanice a ucelenějšímu scénáři. A Radha Mitchell vypadá velmi dobře. Ale znovu už nikdy, pryč s tím. ()

Morholt

Tak tenhle způsob FF zdá se mi poměrně přijatelný. Snad proto, že třesoucí se kamera neměla 100% času k parkinsonovým efektům a také tu byli opravdoví herci. Navíc závěrečné vyústění mě docela překvapilo, byť celé pointa plavala trošku na vodě. Nicméně z mého pohledů jeden z nejlepších FF filmů vůbec. 60% ()

venison

Chápu, že jsou točeny horory, na které nejsou peníze a vyjde z toho laciné céčko.. Nechápu, že očividně peníze na horor jsou, ale vyleze z jejich tvorby takováhle zoufalost.. Hodně prkenní vyšetřovatelé naleznou na místě masakru několik video záznamů, které společně s divákem analyzují.. 2/3 filmu tedy probíhá na poškozených záznamech, které jsou navíc ze 4 různých nahrávacích zařízení, takže časová posloupnost brzo splývá.. Největší lekačky jsou, když místo vyústění napínavé situace skočí na obrazovce poškozená páska nebo se začne trhat obraz.. Závěrečná pointa je celkem dobře vymyšlená, ovšem tvůrci ten film natolik zprznili, že vyzní pěkně blbě.. Achjo, já chci nějakej pěknej horor :-( ()

VanTom

Neotřele využitý koncept "found footage", kterou průběžně sledují a zkoumají kriminalisté. Občas napínavé, ale přemíra těch digitálních ruchů, zrnění a artefaktů spíše ruší, o totální ztrátě přehlednosti nemluvě. No a pointa je opravdu nečekaná, nepravděpodobná, nereálná a blbá, ovšem takovým tím WTF "guilty pleasure" způsobem. :-) ()

*CARNIFEX*

Ohliadkou miesta činu sa zisťujú, skúmajú a zaisťujú stopy, predmety, dokumenty a iné dôkazy, ktoré majú vzťah k objasňovanej udalosti. Včasne a kvalitne vykonaná ohliadka poskytuje informácie o mieste, čase, spôsobe a motíve spáchania trestného činu, prípadne o páchateľovi. Presne takto znie poučka z Kriminalistiky o ohliadke z miesta činu. A presne o tomto je tento film. Kriminalistickí technici skúmajú pozostatky z mieste činu po výbuchu na benzínovej stanici, kde bolo následne objavených niekoľko zohavených tiel. Jediné čo majú k dispozícii sú video zábery z kamier či záznamy z telefónov. Je to jediná šanca ako opoznať zabijaka, ktorý má všetkých na svedomí. Podpriemerný slasher točený found footage štýlom, ktorý okrem samotného rozuzlenia ničím nezaujme. Film, ktorý nijak nevystraší, dokonca ani nepobúri. Popravde, dosť mi pripomína žalostne prehnaný, nereálny seriál z TV o vyšetrovaní miesta činov - KOSTI. Úplný záver ukončený monológom určitých aktérov ma pobavil najviac. Tak to bolo strašne trápne. A práve pre tieto dôvody, takéto hodnotenie - 30 %. ()