Pohádkový příběh, vycházející z dvou knižních novel japonského autora Takafumi Takady, vypráví o 15letém chlapci, Jun Tendovi, obyčejnému středoškolákovi, po smrti otce žijícího jen s matkou, tajemnými silami a starodávnými kouzly přeneseného v čase o celých 1200 let nazpět do období Heian, tehdy vládnoucí japonské dynastie. Tam jeho příchodu místní připisují osudový význam, neboť věří, jak stará legenda praví, že právě on je oním zachráncem, který osvobodí lid sužovaný krutými démony. Ovšem každá mince má svůj rub i líc, a Jun se dozvídá, že ne všechno, co mu bylo ústy Gen'una sděleno, je čistá pravda. (Conspi)

Šakalík

Docela pěkná pohádka, která v sobě nese typické znaky japonského lidového bájesloví. Tedy draky, démony, personifikované přírodní živly (voda vs. oheň) atd. Hlavním hrdinou je malý chlapec Jun, který je přenesen do minulosti, aby zde jako potomek prastarého rodu zastavil krvavou válku mezi Vznešenými a Oni. Příběh je to malebný a dostatečně akční na to, aby především mladší obecenstvo zaujal. Starší divák, který uhodne pointu už asi tak po půl hodině, se může kochat milým stylem vyprávění a krásně malovanou grafikou. Mně se to docela líbilo, i když věčně připosraný Jun mi chvílemi lezl dost na nervy. :-) ()

• Autorem dvou knižní novely "Onigamiden" je japonský autor Takafumi Takada. (Conspi)