Vyrazit na dovolenou autobusem, nic převratného. Ale cestovat autobusem přestavěným na karavan, to ještě nikdo nezkusil! Čtyři automechanici vedení charismatickým Donem (Cliff Richard) uzavřou dohodu s londýnským dopravním podnikem – dostanou k užívání starý vyřazený doubledecker, který si opraví a procestují s ním Evropu – pokud se akce vydaří, London Transport s nimi uzavře smlouvu a dodá jim další autobusy. Mladíci se vypraví na zkušební jízdu do Paříže, kde se na silnici střetnou se Sandy, Angie a Mimsie, dívčí kapelou cestující v rozpadajícím se voze na první štaci až do dalekých Atén. Aby je mohli svézt, hoši jim velmi ochotně zdemolují auto, vždyť náhodě se přeci musí jít naproti… Což si myslí i americká hvězdička Barbara Winters (Lauri Peters), prchající převlečená za kluka před ambiciózní matkou a manažerem Jerrym, kteří by ji nejraději viděli na nekonečné koncertní šňůře. Barbara se jako správný černý pasažér ukryje v horním patře červeného autobusu a ostatní nechá oné náhodě. Dovolená obetkaná písničkami populárních The Shadows konečně může začít! (dopitak)

nascendi

Summer Holiday bol jedným z povolených filmov, ktorými filmová distribúcia riedila more domácich a ostblockových filmov v kinách. V danej dobe sme to vedeli náležito oceniť a vidieť Cliffa Richarda po The Young Ones aj v ďalšom filme sme považovali za malý zázrak. Ale už vtedy som si uvedomil, že filmy so spevákmi sú predovšetkým o hudbe a hľadať v nich niečo hlbšie, trvalejšie je nezmysel. A populárnej hudby je vo filme dosť, takže nemusím hviezdičkami šetriť. ()

dopitak

Stylový letní muzikál, který byste ale sotva napasovali do jiné doby nebo místa. Nápad s doubledeckerem není vůbec špatný, škoda jen že je tak vidět rozdíl mezi záběry dělanými v ateliéru (vnitřek autobusu) a v exteriéru, kdy se tvůrci ani nepokusili zastřít, že se červený autobus před kamerou ve skutečnosti žádné přestavby nedočkal. Mnohem veselejší, bezstarostnější a uvolněnější Starci na chmelu po anglicku a bez politického podtextu. Dokážete-li přivřít oči nad naivním ztvárněním "rodilých Jugoslávců", budete spokojeni. A hit Summer Holiday vám bude dlouho bzučet v hlavě... ()

Martin741

Ani nie tak letny film, ako skor letny muzikal, z filmu vladne pohoda, letna slnkom preziarena atmosfera, herci spievali vyborne, uvolnenost. Cliff Richard ma tymto myslim svoj najlepsi film : 71 % ()

carly

bola to láska na prvý pohľad. čo sa týka filmu aj Cliffa Richarda. úžasné pesničky, vtipné scénky, milý príbeh. čo viac môžete od muzikálu chcieť? ()

Helmutek

Kéž by všechny "letní filmy" vypadaly takhle, to by ten svět byl hned o něco krásnějším místem. Především první polovina je parádní, skvěle mi sedli i Les Shadows "and their guitars". K filmu jsem si našel cestu díky Cliffovi, resp. singlu Summer Holiday, a přestože jsem tu písničku měl oblíbenou dlouho předtím, než jsem film viděl, tak musim uznat, že sem sedne parádně a prostě sem patří - vůbec z celýho filmu sálá taková ta šedesátková radost, pohoda, volnost... I ostatní písničky jsou skvělý, taneční čísla taky, Cliff je takovej ten správnej hezounek... Jen by mě zajímalo, proč do hlavní dívčí role obsadili takovou nesympatickou prasnici - sice neni hezká, zato ale neumí ani zpívat. Kdyby tam dali jakoukoliov jinou holku, která se ve filmu objeví, udělali by líp (např. kteroukoli z tý ústřední dívčí trojice), a třeba by ty duety s Cliffem za něco stály i z tý zpěvaččiny části. Jen tu jugoslávskou epizodku si tvůrci mohli odpustit, to nemělo s nadázkou nic společnýho, to bylo jenom blbý. WTF moments: Scéna se svatebním naháněním Cliffa tatarsky vzhlížejícíma domorodcema po jugoslávsku, až podežřele moc připomínající svatbu Listera s GELFkou v Polymofrovi II. Každopádně, silný 3*. ()