Vzkaz Václava Cílka

Réžia:

Ivan Stehlík

Účinkujú:

Václav Cílek

Václav Cílek (*1955) je geolog, klimatolog, spisovatel a popularizátor vědy. Vystudoval Přírodovědeckou fakultu Karlovy univerzity, obor geologie ložisek. Přestože se ve své práci zabývá především změnami klimatu a prostředí, vývojem české krajiny a interakcemi mezi přírodou a civilizací, najdeme v jeho knihách přesahy směrem k literatuře, religionistice, filozofii, teologii, výtvarnému umění nebo hudbě všech žánrů. Za publikace Krajiny vnitřní a vnější a Makom-Kniha míst byl vyznamenán cenou Toma Stopparda za rok 2004. V roce 2007 získal Cenu ministra životního prostředí "za výrazný přínos k popularizaci české vědy, zejména geologie a klimatologie". Václav Cílek se stal v roce 2009 laureátem Ceny Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97. (oficiálny text distribútora)

BigBang

Jsem cílkovský matador, kupuju si všechny jeho knihy, dívám se na jeho pořady. Tento pořad bych doporučil obzvláště si v archivu ČT pustit. Formát 12 minut, kde má říci koncetrovaně hlavní svá moudra, panu Cílkovi sedl. Je to svěží, zajímavé, vydařené. ()