Odborník na speciální efekty Rollie Tyler se musí znovu spojit s poručíkem Leem Mc Carthym, protože se znovu zapletl do zločinu. Tentokrát chce najít skutečného vraha bývalého manžela své přítelkyně Kim. Za vraždou se však skrývá více než se zdálo na první pohled. Rollie a Leo zjistí, že za smrtí Mikea Brandona stojí spolek zkorumpovaných policajtů napojených na organizovaný zločin. (oficiálny text distribútora)

blackJag

Na rozdíl od jedničky, druhý díl trochu drhne a nepřichází velice s ničím novým, pořád ale jde o solidní, ve stylu osumdesátek dozvučující řemeslo, jehož hrdinové zdolali své role v příjemné návaznosti. Zápletka má opravdu jalové tendence, trikový naturalismus těší ale nostalgii stejně jako předchozí snímek a to se myslím (minimálně) počítá. II Scénář: Bill Condon. Hudba: Lalo Schifrin (autor legendární znělky pro MISSION: IMPOSSIBLE, za další práci celkem 6x nominovaný na Oscara). 60% ()

Lacike

Dvojka je po dejovej stránke kopírka jednotky. Miestami fakt doslovná. Ale bavila ma viac, lebo sa to už neberie tak vážne ako minule a je to oveľa viac komediálnych scén. Najmä ten zabiják, ktorý sa neustále snaží zabiť hlavného hrdinu ale stále pri tom padá, o niečo zakopáva a je proste nemotorný pomaly jak ten bubák z Vreskotov. No a ten robotický šášula je čistá komédia. Našťastie vtipná. Takisto je plus, že Dennehyho expolda už s hlavným hrdinom spolupracuje, takže tu nie je taký zbytočný. Škoda len, že sa zbavili jednej sympatickej postavy, ktorá si zahrala aj v jednotke. To bolo nečakané, ale asi to chceli aspoň trochu zdramatizovať. Podľa mňa to bolo zbytočné. Celkovo to je chlp lepšie ako minule, takže taký mierny nadpriemer na jedno pozretie. 6/10. ()

FireTight

První díl jsem bohužel nějakým záhadným způsobem vynechal, ale po dokoukání toho druhého musím přiznat, že za kousky Rollieho Tylera by se nestyděl ani legendární MacGyver! Hlavně díky jeho trýčkům na zloduchy jsem se vydržel dívat až do konce (pasáž v supermarketu byla dobrá) a film vlastně výrazněji táhl k vyššímu hodnocením. Na druhou stranu ani ostatní postavy nejsou vymyšlené vůbec špatně a zápletka až na některé maličké výjimky (např. jak mohl ten zabiják přežít ten kamion?) drží pohromadě, ale zkrátka tomu něco chybělo... Možná to byl až moc průměrný akční film z rozhraní osmdesátých a devadesátch let, nevím. Ale za zhlédnutí stojí, zvlášť, když v televizi nedávají nic lepšího. ()

Kingjiri

Narozdíl od prvního dílu sice přibylo víc scén postavenejch na umu trikovýho McGayvera, ale snaha o smysluplnej příběh už byla téměř nulová, nemluvě o kupě nelogičností a náhodnym setkávání postav. Přesto je pořád určitej oldschoolovej feeling dost cejtit a akční scény nejsou uplně nejhorší, dvě silnější hvězdy. ()

wosho

První díl jsem neviděl, tak nejsem zatížen nad možnou neoriginálností a vařením z vody u druhého dílu. Musím ocenit originální nápad nad využitím filmových triků proti boji se zločinem. Byť to jse hodně přitažené za vlasy (viz využití dálkově ovládané figuríny klauna). No, když však opemeneme využití filmových kouzel tak nám zůstane nudná, stokrátviděná krimi o zlých cajtech. Rutinní režie, bez jakéholiv snažení o něco víc, než profesionálně odvedenou práci.Herci a scénář jakbysmet. Celkově se jedná o zcela průměrné krimi, jenž neurazí, nenadchne a po pár týdnech na něj zbydou mlhavé vzpomínky jako na stou návštěvu strip baru. ()