Matt Sikes je drsný, občas horkokrevný polda, který sem tam střílí od boku, zatímco George je ten moudrý a houževnatý, zkrátka typická policejní dvojka. Tedy téměř typická, protože malá odlišnost tu je. Zatímco Matt Sikes je pozemšťan, George Francisco je asimilovaný mimozemšťan, lebkoun. Právě oni dva jsou pověřeni vyšetřováním vraždy v komunitě lebkounů. Překvapený Matt dostává během pátrání po vrahovi příležitost zahlédnout odvrácenou stranu lebkounské civilizace, hluboce zakořeněný kastovní systém, kterým je ovlivněn dokonce i jinak rozumný, laskavý a chladně uvažující George, a to ve vztahu k Eenům, mimozemšťanům určeným pro ty nejpodřadnější práce na palubách lebkounských lodí určených pro přepravu otroků. Stopy vedou vyšetřovatele k domněnce o chystaném spiknutí a zavedou je do labyrintu podzemních chodeb pod Los Angeles, kde Sikes a Francisco objeví útvary podobné plástvím, ve kterých se právě rodí nový, nebezpečný druh lebkounů. Vedle záhadné vraždy Eena a motivu podzemní líhně můžete ve filmovém příběhu, podobně jako v těch předchozích, sledovat také další, vedlejší motivy rozvíjející otázky vztahů lidí a lebkounů stejně jako lebkounské civilizace (Matt a jeho lebkounská přítelkyně Cathy se rozhodli žít společně, což se neobejde bez problémů, George a Susan mají potíže s aktem početí, pro který je potřeba tří účastníků), a navíc přetrvává spor George s jeho nejstarším synem Buckem. (oficiálny text distribútora)

Jordan

na televíznu produkciu v žánri béčkové sci-fi veľmi slušné - výprava prekvapí svojou podarenosťou, no čo najviac človeka na tomto nenáročnom a chvalabohu rozumne nedlhom guláši sci-fi, krimi a drámy poteší/pobaví je tá častokrát neskrývaná až parodizujúca irónia a humor (miestami v hereckom prevedení a naivných hláškach pripomínajúci TROMA filmy), ktorý ukazuje, že film sa sám neberie vážne. ()

zdeny99

Nedotknutelní jsou druhým lebkounským filmem, který jsem viděl. Oproti tomu prvnímu je tu spousta změn. Pozemského policistu už nehraje charismatický James Caan, ale Gary Graham, který mi hodně připomíná Mikea Jaggera. A lebkounského policistu Mandy Patinkina nahradil Eric Pierpoint. Samotná rasa Lebkounů byla již hodně předvedena v úvodním filmu, teď poznáváme tuhle rasu už trošku jinak, především ohledně intimní stránky. Víme, jak se milují, jak u nich probíhá těhotenství a miminko dokonce rodí i muži. Ženu běžně oplodí cizí muž. Chvílemi tyhle informace jsou podávány jako komedie, zatímco první díl byl až moc vážný. I díky tomu Nedotknutelní ubíhají rychleji a jsou zábavnější. Ovšem po kritické stránce jsou horší. Je to prostě televizní film, o kterém se dá říct, že se jedná o lepší sci-fi béčko. Ohledně toho sci-fi kriminálního děje, je téma jasné a opět velice jednoduché. Lebkounská dívka je pronásledována a při útěku skončí pod autem. Na místě je mrtvá. Časem se pozná, že byla těhotná a je z rasy Ihnů, kteří žijí ve stokách. Na své planetě pracovali s odpadky a jedli své mrtvé, byli kanibalové. Proto Lebkouni žijící na povrchu jimi opovrhují. Poznávání lebkounské rasy se tedy ještě více prohlubuje a my zjišťujeme, že i mezi Lebkouny je rasismus. Vyvrcholením filmu je objevení královny Ihnů, která žije v takovém úle, jenž je plný kokonů. Zdánlivě to připomíná VETŘELCE. [193. hodnocení, 5. komentář, 45%] ()