Krotitelova hlava a lví tlama a poezie cirkusu.
Animovaný film téměř beze slov a přece je vše řečeno. Přátelský, vtipný, milý. Lev Leo a jeho krotitel Fred žijí v karavanu. Zažívají spolu každodenní dobrodružství, někdy možná i trochu nudná, jindy zase ztřeštěná. Škádlí se, ale nikdy si neublíží, protože jsou vlastně nejlepší přátelé. Hudba dokonale vyjadřuje emoce, takže slova nejsou nutná. Technické provedení je perfektní, pohyb a gesta jsou zábavná. (oficiálny text distribútora)

Všelicos

Vlastně jsem na to narazila náhodou při znuděném překlikávání kanálů. Nelituji toho: Leo a Fred jsou ukázkou staré dobré ruční animace, která skutečně řekne vše beze slov :) ()

jecmen2

Koukatelné, avšak lehce nudné. Některé mezititulky nejen že napověděli děj dalšího příběhu, ale úplně ho prozradili a divák si tak nemá co domýšlet. Ale na druhou stranu - příjemně strávená hodinka. ()

gudaulin

Ve své době byl Leo a Fred vysílán jako televizní série ve formátu večerníčku, já ho viděl jako filmový celek rozdělený titulky uvádějícími jednotlivé epizody. Těžko říct, jak bych reagoval, kdyby ve mě byla nostalgie z 80. let, ale já ho viděl jako premiéru coby dospělý a nenacházím v něm jakýkoliv přesah, který by mě mohl v mém věku oslovit, ať už co se týče poetiky, nebo výtvarného provedení. Zjevně cílí na nejmladšího diváka. Celkový dojem: 25 %. ()