J.F.K. - Dallaský atentát

• Česko Dallaský atentát (viac)

"A tady je prezident Spojených států. Dostává se mu mimořádně přátelského uvítání. Už vidíme i Jackie. Dav propuká v jásot. Všichni radostně zdraví projíždějící prezidentský pár." Takto popisoval 22. listopadu 1963 reportér místního rádia příjezd Johna Fitzgeralda Kennedyho do texaského Dallasu. Nikdo netušil, co bude doslova za pár vteřin následovat. "Teď kolem nás projíždí vysokou rychlostí prezidentova limuzína. Uvnitř vidíme agenty tajné služby, kteří drží v rukách zbraně. Zdá se, že kolona byla zasažena střelbou!" Atentát na Elm Street otřásl nejen Spojenými státy, ale celým světem. Dodnes není stoprocentně jasné, kdo ho provedl a kdo ho zorganizoval. K tomuto dramatickému tématu se vrátili američtí dokumentaristé, kteří pomocí autentických televizních, filmových a rozhlasových materiálů rekonstruují dramatické chvíle onoho osudného podzimu. (oficiálny text distribútora)

Karlos80

J.F.K. je i nadále jednou z největších a nejvýznamnějších událostí, ale zároveň i konspiraček 20.století bezesporu. Perfektní a unikátní dobové dokumentární záběry, které jsem snad ještě nikdy předtím neviděl, jakýsi oficiální souhrn posledních událostí před presidentovou vraždou - které lidé, kteří se o tento případ, alespoň torchu zajímají, dávno už moc dobře znají, bohužel úplně mi zde chyběly fakta, která by alespoň trochu přibližovala onu vraždu (hlavně co všechno ji mohlo předcházet, kdo by z toho mohl profitovat...atd, atd). To bychom se ale dostali asi někam úplně jinam a o tom tento dokument přeci jen nebyl, pokud to chce ale člověk přeci jen vědět, tak musí sáhnout přeci jen po něčem trochu jiném a hledat a čerpat z úplně jných pramenů a souvislostí s tím spojených. Přeci ho nezabijí jen tak pro nic za nic, vždycky musí bejt důvod, ten tu ale vůbec ani náznakem nezazněl. Já se ho tu ale pokusím nastinit. Kdo a proč by měl zájem zabít tak oblíbeného a všemi milovaného mladého amerického presidenta-pravoslavného Katolíka (milovaného a oblíbeného především obyčejnými lidmi)? Zarazilo mě též, že pár dní po atentátu, kdy národ sotva vydýchával tuto tragickou událost a ještě stále truchlil, už zvolili nebo znali jméno nového presidenta Johnsona. Tohle mi připadá taky jako dobré divadlo, kdy to už věděli všechno dopředu a možná to věděl i sám Johnson, který se pak stal pouhopouhou loutkou v rukou mocných. Není proto nad škodu si připomenout těch pár známých faktů, které dost naznačují, i když stále balancují jen na hraně tzv konspiračních teorií (které ale vznikly nedlouho po této tragické události), tak jsou pravdě možná daleko blíže než si jen všichni myslíme. Šst amerických presidentů před Kennedym (po něm ještě tři) se pokoušelo zrušit nebo alespoň omezit vliv soukromého monopolu na tištění ničím nekrytých peněz FEDem a nebo jen vliv bankéřů (Za Lincolna ještě FED neexistoval, ale tehdy šlo o vlastní tisknutí, úroky nezatížených peněz na probíhající občanskou válku - tak že chtěl obejít Ročilda, který mu nabízel půjčku na válku, ale za strašně vysoký úrok, 24% až 36% ze všech půjčených peněz). Všech devět presidentů bylo postřeleno a zraněno, ale zranění podlehli jen 4 (Lincoln, Garfield, McKinley a Kennedy). John F. Kennedy chtěl monopol na peníze od FED vrátit zpátky do moci státu USA, aniž by jeden jediný dolar šel přes Rotchildovský FED. Jeho otec Joseph Kennedy jej ale varoval (to není žádný výmysl, to je holá skutečnost), že jej zabijí. A 4.6.1963 podepsal J.F.Kennedy tzv. "Executive order number 11110" , kterým se moc k tisknutí bankovek vrátila od kartelu privátních bank FED zase státu. A 22.11.1963 byl prezident zabit a moc k tisknutí bankovek se vrátila zpátky pod FED. J.F.Kennedy měl dva dny před smrtí podepsat tento zákon omezující práva FED (federální úřad s velmi klamavým názvem, který není státní, ale soukromý a naprosto bez dohledu a nad zákonem). Jelikož by to velmi zasáhlo úzký sektor finančníků Wall Street, G. Sachs, American Bank, Citibank a samotného FEDu, ve kterém nebyl snad dodnes proveden jeden jediný audit, musel být nejspíš J.F.K. odstraněn, byl pro ně totiž velikou hrozbou, hrozbou tak velikou než si jen dovedeme všichni představit, jednoduše se jim vymkl z rukou a jakékoliv kontrole. I když podle mého názoru je nepochybné že i on přirozeně podléhal alespoň ze začátku, této supertajené skryté vládnoucí elitě - moci, která tahá za nitky (a že se v něm možná hnulo jen svědomí, výčitky apod), jinak by se v životě nemohl dostat tak vysoko, přeci jen rod Kennedyů byl jeden z nejmocnějších ve Státech, rodina spolu s pár dalšími mocnými rodinami, patřila k tzv. iluminátům klanům! Jestli v tom měli tito mocní neviditelní vládci prsty, tak poté dali světu, resp. ostatním presidentům výstražné znamení, že takhle tedy ne, tudy cesta nevede, buď budeš poslouchat a nebo tě zabijeme! Jsme to mi kteří jsme ti pomohli, dosadili tam kde jsi, podepsal si to, slíbil jsi mlčenlivost pod hrozbou trestu, tak musíš držet hubu! Kennedy chtěl nejspíš zrušit i CIA, a tvrdilo se, že se dost zajímal i o Roswell. Dále velmi otevřeně mluvil proti supertajným společnostem zednářů-Iluminátů, které ovládají masmédia a politiku videa najdete na webu. Chtěl aby přestalo být tajemstvím, že stát Izrael vlastní atomové bomby. I tohle vše mohou být jasné signály (indicie), které tu ale pochopitelně nezazněly. Jak píše Igi B., jsou tu i zcela zjevné účelové dezinformací, manipulace a lži. Celý marxista Oswald (byl to dobrý střelec, za války působil u námořnictva) v tomhle případu hrál jen minimální roli, byl jen pěšákem na šachové partii, bezvýznamnou figurou, který jestli to vůbec doopravdy spáchal, tak byl nejspíš (někým?) najat a poté taky odstraněn aby nemluvil! A co vrah Oswalda, majitel bordelu Rubinstein (Ruby)? Kdo to byl? Jaký měl motiv? Byl někým najat? Co ty jeho zmatečné výroky později, že ho někdo snad řídil? Není žádným tajemstvím že za vraždu na Lee Harvey Oswalda, spáchanou 24. listopadu 1963 byl později odsouzen k trestu smrti. Úspěšně se ale odvolal, avšak než mohlo začít nové soudní řízení, vážně onemocněl a zemřel. Nezdá se vám to všechno docel podivné, že se vždy jen tak náhodu objeví nějaký pomatenec a to když je zrovna potřeba, kterého si nikdo nevšimne a který převeze všechny bezpečnostní složky CIA, FBI atd? Příliš mnoho náhod najednou a těch náhod bylo v historii daleko víc (Sarajevo-osamělý střelec a 1. světová válka, dále střelec v Paříži a následující tzv. Křišťálová noc a 2. svět. válka atd, atd.). Oba si však svoje tajemství vzali do hrobu, a mýtus žije dál! Jinak ale dobrý no:-) () (menej) (viac)

Pepinec

Svůj komentář opět rozdělím do dvou částí. V té prvé bych rád vzdal hold prezidentu Kennedymu, pochválil práci dokumentaristů za velice střízlivou formu zpracování, a též se pochvalně vyjádřil k výběru České televize. Ta znovu potvrdila, že umí volit kvalitní dokumentární tvorbu, a že je v tomto oboru naši jasnou jedničkou. Ve druhé části komentáře zveřejňuji výsledky dalšího kola soutěže Nejznalejší odborník ČSFD. Tentokráte si medailové pozice vysloužili uživatelé fiorelka, jirkazuza a vozralec, kterým se zde třepotaly hvězdičky již po patnácti minutách projekce dokumentu. V těsném závěsu závod dokončil Mychal, následovaný ferouserem. Zbytek závodního pole naprosto propadl, přestože bylo do ukončení vysílání hodnocení zhruba dvacet. Musíte se pro příště holt víc snažit. Vítězům gratuluji a posílám jim jedno kopnutí do řiti. ()

nascendi

Atentát na J.F. Kennedyho ma v mojich 17 rokoch silno zasiahol. Dodnes mám dva zošity s nalepenými výstrižkami z dennej tlače. Na priebehu celej udalosti, jej vyšetrovaní a čudných udalostiach, ktoré nasledovali som v priamom prenose vnímal, čo v praxi znamená, že Amerika je krajinou neobmedzených možností. Čítal som niekoľko kníh a videl viacero filmov, týkajúcich sa tejto udalosti. Dokument Toma Jenningsa ma veľmi potešil. Aj keď ide o udalosť staršieho dáta s notoricky známym priebehom, rozsiahle použitie autentických materiálov dodalo výsledku dramatickosť, napätie a potrebné emócie. Reakcie bežných ľudí na atentát na Kennedyho a na udalosti Pražskej jari boli podľa mňa poslednými úprimnými reakciami na dianie spojené s politikou. Odvtedy už politikom veria iba perspektívni chovanci psychiatrických liečební. ()

classic

» Nezabúdajte na jedno, že dallaskí, americkí občania mali v roku 1963 úplne iné myslenie, ako my dnes, ktorí sme prekŕmení všelijakými analýzami « 『 Na úvod sa musím zmieniť o tom, že neverím v oficiálne stanovisko warrenovej komisie o jednom strelcovi, teda o L.H. Oswaldovi 』ALE. PODOTÝKAM, ŽE : “Režiséra tohto dokumentu Toma Jenningsa až tak veľmi neupodozrievam z toho, že by týmto štylizovaním niečo hlbšie sledoval, i keď možno, že áno...” ? _ A síce neuvidím absolútne žiadnych „expertov” , či trebárs spisovateľov, čo napísali o atentáte na Kennedyho rôzne publikácie. Vidím len vzácne, pôvodné, archívne, dokumentárne zábery z 22. novembra 1963 až po pohreby. Stále ešte prezident mal určený harmonogram, ktorý chcel naplniť, t. j. pred osudnými výstrelmi sa napríklad zastavil na návšteve v texaskom Fort Worth v piatok ráno, alebo mal taktiež namierené na veletržné centrum, kde ho netrpezlivo očakávalo 2500 účastníkov... _ Neskôr sa prestrihmi venujeme udalostiam, ktoré sa následne odohrali. Všetko je sprostredkované strihom v reálny čas, cez média, novinárov, svedkov, doktorov a cetera. Fakt, do najmenších detailov starostlivo spracované autentické sekvencie očitými pozorovateľmi, čiže kameramani a fotografovia v akcii, alebo priblíži sa krátky film Abrahama Zaprudera, ktorý budú mnohí rozpitvávať ! Vtedy neboli žiadne mobilné telefóny, e-maily, a tak aj podľa toho sa šírili informácie. Bol to neuveriteľný šok. „Vraha prezidenta” a policajta J. D. Tippita, Lee Harveyho Oswalda o dva dni neskôr smrteľne postrelil majiteľ nočného klubu Jack Ruby. Štvanica na Oswalda bola v plnom prúde ! Na tento pozoruhodný dokument som sa pozeral iba z pohľadu danej doby, teda v pár dňoch, žiadne rozbory nepripadali do úvahy, pretože mali údajného atentátnika, a až po jeho rýchlej smrti, sa vyrojili nezodpovedané otázniky, ktoré sú uložené v zapečatených archívoch, ktoré by sa mali odtajniť v roku 2038 ? Tak, to si počkám, sarkazmus. _ Vyše 70 % Američanov je presvedčená, že Oswald nekonal sám, ak vôbec konal ? No, ale pred viac, ako 50. rokmi boli iného názoru ! Konšpiračné teórie nikdy neprestanú, a mne osobne je Johna Fitzgeralda Kennedyho veľmi ľúto... ()

NinonL

Souhlasím s Karlosem80 a jsem ráda, že si dal práci a trochu teorie(?) o smrti JFK popsal. Doufala jsem, že v dokumentu bude aspoň něco, aspoň nástin důvodů, které mohly vést k vraždě nejoblíbenějšího prezidenta. Nestalo se. Zajímavá byla alespoň likvidace střelce Oswalda, u které každého napadne, že byla dobře "připravená". Dobové snímky byly taky pěkné, proto hodnotím jako průměr. ()