Video Game High School je vysnívaným projektom prevádzkovateľov úspešného Youtube kanálu "freddiew", na ktorom autori Freddie Wong a Brandon Laatsch každý týždeň vydajú akčne zamerané video na nejakú tému. Prezentujú v nich svoje schopnosti narábať so špeciálnymi efektami za malé peniaze. VGHS je ich prvým "dlhotrvajúcim" projektom, na ktorý peniaze zháňajú s pomocou ručiteľov-fanúšikov.
Dej sa odohráva v blízkej budúcnosti, keď všetci budú hrať videohry, pretože eŠport bude najväčším športom na Zemi. A najlepší z najlepších sa dostanú na Video Game High School.
VGHS je akčno/komediálna web séria o priateľstve, prvých láskach, ale najmä o perfektných "headshotoch". Sledujeme príbeh mladého FPS hráča Briana, ktorého život uviazol v malom meste, no to sa náhle zmení, keď ho prijmú na vysnívanú školu - VGHS. Brian sa zamiluje, ale aj zapletie a urobí si nepriateľov. Skončia jeho sny v troskách skôr, než vôbec začnú? Alebo sa mu podarí ich vyriešiť a stane sa majstrovským hráčom, na čo bol predurčený? (jaqubko)

MartinTerran

Freddie má vždy skvělá videa a když jsem se dozvěděl, že bude točit webseriál, tak jsem měl radost a jak je vidět oprávněnou. Super námět vytvořit svět, ve kterém esport není v ústraní, ale je normální práce jako ostatní sporty a dokonce je na to i škola. Fakt skvělý nápad a provedení taky fajn. První řada se zabývá hlavní postavou, která se vlastně náhodou dostane na tuto školu a je to hlavně o hraní nejmenované FPS střílečky a o jeho začlenění se do kolektivitu na škole. Druhá už trochu pokulhává a přibude ve větší míře řešení převážně mezilidských vztahů a méně je to o hraní. Třetí je ze začátku nic moc, ale pak se to rozjede a je to fajn. Řeší se zde soukromé věci a problémy, také se hraje, ale je to dobře vyvážené a hlavně zajímavé. Ztvárnění herního světa je skvělé, doufám, že tak hry budou jednou vypadat ať už pomocí nějakých brýlí, či absolutní virtuální reality do které se přímo přeneseme. Tvůrci si berou na paškál různé filmové žánry a parodují je stejně tak i odkazy na hry či na jakékoli popkultuní odkazy dnešní doby. Herecké obsazení si myslím, že je dobré, baby fakt pěkné. Postavy jsou taky fajn, až na hlavní postavu Briana, ten se někdy chová jak debil, ale jinak je v klidu Skvělá zábava především pro hráče her. Hodnocení: 1.řada: 82/100, 2.řada: 70/100, 3.řada: 84/100, Celkem: 79/100. ()

solid

Asi jsem cílová skupina, ale pro ty, kteří si v seriálu najdou něco ze svého života, je to dokonalá podívaná. Ale nejde jen o pozadí a nápady, ale celkově o to životní období, vztahy, zápletky. Prostě život. A to je to co se jim opravdu povedlo natočit. Právě ty opravdové životní situace a jak se s nimi vyrovnat, byť zasazené do imaginární budoucnosti a nadsazené karikaturovanými hereckými výkony. Přesto nebo právě proto mě to opravdu dostalo. ()

Wayne

První tři díly mě přivedly k přesvědčení, že tohle bude ta nejlepší seriálová parodie na všechny seriály a filmy ve stylu High School Musical. Průběh tomu napovídá - nový hrdina přijde do školy, zamiluje se do nejoblíbenější holky na škole, ta chodí s největším frajerem na škole. Ovšem zde je všechno s velkou nadsázkou a celou první půlku série provází nespočet skvělých hlášek a vtipných situací. Druhá polovina se drží sice na dobré vlně, ale už se ztratil vtip a postavy zvážněli způsobem jaký by v takové komedii neměl nastat. Druhá série si už nedělá srandu z ničeho ani ze sebe. Najednou se objevují úplně obyčejné středoškolské příběhy bez jakékoliv vtipné pointy a seriál se stává tím z čeho si dělal na začátku první série srandu. Chápu, že je to v podstatě amatérský seriál pro mladé, ale bez vtipného pojetí ztrácí význam. ()

Don82

Freddie Wong zkusil pro jednou místo krátkých efektových klipů natočit něco delšího a promyšlenějšího. V rámci žánru webseriálů je to myslím více než zdařilí počin, už jen námětem určitě zaujme mnohé. Hlavní postavy jsou také celkem obstojné: Brian D je na první pohled hodně velký nemehlo, ale pokud bych to měl vztáhnout do reality, minimálně já jsem se v něm částečně poznal. Hlavní záporák, The Law mi nepřišel úplně nejlépe vymyšlen, je umělý a jeho konflikt s Brianem je docela dětinský a nedomyšlený. Jenny je typický tahák pro náctileté, takže takový standard. Množství klišé je vyváženo docela dobrými narážky na hry nebo dvojsmysly na různé popkulturní motivy. To, co sráží moje hodnocení, je až příliš průhledný a předvídatelný děj, ten stojí ve stínu téměř dokonalosti po technické stránce (živá kamera, efekty, fyzika zbraní). Tvůrci potvrdily druhou sérii, takže lze nedostatky z té první i odpustit a lze ji brát jako takovou otvírací. >>>> EDIT 22.12.2014: po shlédnutí 2. a 3. série měním na 4* ()

JJ.Gibson

VGHS byl pro mě taková jednohubka :) Líbil se mi ten nápad, videoherní vysoké. Máme super padoucha Law, kterej je dokonalej, výborná postava!!! Pak krásku Jenny Matrix, kterou máte rádi a chce si s ní hrát! Pak je tu hlavní hrdina veverka Brian D, kterej je fajn a tak nějak podvědomě mu fandíte, aniž by jste chtěli. Pak tu máme éterickou bytost Ki a driftera a špatného hráče na kytaru mladého Theodora, jak by řekl Drift King :) Dohromady je to všechno spojené Freddie Wongem a docela to šlape. Jsem zvědav na druhou sezónu a přál bych jí aby byla minimálně tak dobrá jako ta minulá... UPDATE: 2.sezóna. Musím říci, že mě bavila asi o něco málo méně než první, ale přesto jsem se těšil na každý nový díl a netrpělivě vyčkával. Ani nechápu jak to tenhle webseriál dělá, ale dělá to dobře a nyní se zase těším na třetí sezónu :) ()

• Seriál lze zdarma zhlédnout na webu Youtube. (folkos)
  • V 2. sérii byla hlava (helma) postavy ShotBot zdokonalena vizuálně, i co se týče větrání a výplně.V helmě z 1. série se prý podle herce Willa Campose nedalo vydržet více než 10 minut. (Alpachino)
  • Soundtrack k seriálu nahráli filharmonici města Prahy. (Harroc)