Písečný muž

• Švajčiarsko Der Sandmann (viac)
všetky plagáty

Filatelista Benno má rád pořádek, Beethovena a krásné ženy. Jeho sousedka Sandra sní o kariéře zpěvačky, po nocích ho ruší hlasitým zpěvem ve svém baru a je neúspěšnému dirigentovi vůbec trnem v oku. Jednoho rána najde Benno ve své posteli písek. Když zpozoruje, že písek trousí on sám, změní se jeho dosud spořádaný život v naprostý chaos. Den ze dne se z něho sype více písku a brzy hrozí, že se celý rozpadne. Jakmile Benno zjistí, že právě Sandra je klíčem k záchraně, začíná zoufalý závod proti času... Písečný muž je moderní pohádka se špetkou černého humoru o síle proměny a odvaze ukutečnit tajné sny. (Das Filmfest)

pan_Bily

Ty v***, tak to je hustýýýý... spíš sypký teda :-) Pár dobrých frků, hlavně v první půlce filmu, kdy zjišťuje co se děje a snaží se to nějak maskovat. Mezi tím trocha zvědavosti, co to je, proč to je, co z toho bude. Ale postupem času, hlavně pak s blížícím se koncem, a jak rozklíčovává jak to zastavit, už se jen divíte jak to koho napadlo a po skončení si řeknete "to byla blbost". ()

Axi

Mám naprosto rozporuplné pocity! Film byl natolik šílený a psycho, že mi ruka sama od sebe naťukala 4 hvězdy, ani nevím jak... Místy jsem neudržela smích, což je co říct (natvrdo jsem vyprskla smíchy a málem se udusila vodou) a jindy to bylo zase vážné až to vedlo k zamyšlení, sem tam smutek a beznaděj a nakonec i úsměvné milé momenty :-) První polovinu filmu se snažíte pochopit, o co vlastně přesně jde - tedy pokud si předem nepřečtete info o filmu, což nemám ráda, protože to pak není žádné překvapení či přemýšlení... Za mě zajímavá blbůstka, od které jsem původně nečekala vůbec nic. ()

Radiq

Hodně zajimavá psycho podívaná, hlavně v první polovině mě to vtáhlo jak lepkavou slinu visící z pusy. Hned prvotní ochrstnutí ksichtu bylo udělany moc hezky a pak se taky dozvíme, že takovej hajzl, co si do huby nevidí, si to aji zaslouží. Každopádně vidíme budování milostnyho/nenávistnýho vztahu mezi filatelistou-hudebníkem a servírkou-zpěvačkou, kterej se projevuje písečnou pohromou. A to je na tom to nejzajímavější - chlap, co trousí písek, kterej dokáže uspávat. Tohle by mě fakt nenapadlo. Chvilema mi to připomínalo jeden z největších skvostů Nicholase Cage Polibek upíra, akorát s tim rozdílem, že se nemění v upíra, ale v písek. A tenhle písečný muž mě zaujal skoro stejně... ()

Konev odpad!

Chtěl jsem dát odpad hned po 1/2 hodině, ale vzhledem k celkovému hodnocení jsem dokoukal film do konce. Děsně nesympatický, arogantí a namyšlený filatelista, který dostal, co si zaslouží: za lhání se ztrácel a měnil na písek. Ani romantika, ani drama, ale prostě a jednoduše kravina! Ani ten konec to nezachránil. ()

Figu

Pozitivně hodnotím pouze délku filmu a nápad, nic víc. Zpracování příběhu kostrbaté, herecké výkony směšné a laciné, hudba průměrná... Fabian by se mnou někdy klidně mohl jít do drůbežárny oklovávat zrnka, pač na jeho orlí sosák se nedotahuje ani ten můj. Nicméně veliký frňák velkého ducha značí, hňupéééé! Možná mému mírnému hněvu dopomohlo i sedm škopků co se ve mě koupalo, jenže aspoň díky nim mě ten film tolik nesral! 40% ()