Když krize postihne i manželství Katherine a George, obrátí se s prosbou o pomoc na svou dceru Ellen. Ta je úspěšná novinářka v New Yorku a rozhodně nechce řešit problémy svých rodičů tím, že se rozhodne pro jednoho z nich. (oficiálny text distribútora)

Aleee89

Sledovat tento film pro mě byla povinnost. Jsem ráda, že v televizi konečně dali nějaký film s Meryl, když třeba naprosto opomněli její šedesátileté výročí... Jsem taky ráda, že to byla zrovna Jediná správní věc, která je prostě nesehnatelná, ač není nijak starým filmem, a v televizi doposud opomíjená. Zrovna tento film jsem dlouho chtěla vidět, protože už anotace naznačí, že to bude silný film o smutném tématu, kde Meryl prostě nemůže být jiná než skvělá. A taky že jo. Dodnes jsem nepochopila Oscara pro Gwyneth Paltrow a po zhlédnutí Jediné správné věci ho chápu ještě méně. Meryl podává opět skvělý výkon a film stojí na ní, ač hlavní roli měla vlastně hrát Renée Zellweger. Smutný děj a příběh má vždycky tendenci sklouznout k patosu,ale tady to vždycky nějak vybalancovali. William Hurt jako manžel Meryl a dokonce i ta Renée, kterou jinak nemusím, zde nebyli špatní. Film vás nutí zamyslet se a přemýšlet, a to je jen dobře. Hodně dojemné byly scény, kdy Meryl jako Kate sedí v křesle o Vánocích na náměstí a ona, ostatní i vy jako diváci tušíte, že jsou to její poslední Vánoce. To je hrozná představa. Nebo když dávala dceři rady ohledně svatby, když jí říkala svá přání, a taky věděla, že toho už se nikdy nedočká... Pro mě zkrátka silný film s báječnou Meryl, u kterého mi i slzička ukápla. ()

Lierre

Nosný námět "Jediné správné věci" není originálem, dramat sestavených okolo rozkrývání rodinných tajemství a vážné nemoci je více. Avšak jednotlivá vlákna pavučiny problémů, emocí a ztráty iluzí jsou zfilmována přesvědčivě. Renée Zellweger ztvárňuje (pro ni) poněkud netypickou roli emancipované novinářky, která se netouží podílet na maloměstském životním stylu své matky, k níž neměla nikdy blízko. Avšak její otec podkopává veškeré ideální představy, jež si o něm vytvořila. Je to film místy laskavý, místy živý a vypjatý. Chválím velice konec, který byl vskutku nečekaný. A také autentické podání Meryl Streep a Williama Hurta. ()

jezurka42

Ellen the first time I saw your mother, she was so filled with light. She lit up everything around her. Even me. I just can't imagine the light going out. Pozapomenutý film o nezapomenutelných lidech ztrácející svůj život bez toho, aniž by za něj sami mohli bojovat. Soupeř přijde nepozorovaně, ani se nepředstaví, ale v ten jeden moment zasadí ránu přímo do zad. Je zákeřný, bezpáteřní. Rakovina si bere a nic nevrací. Co je tedy tou jedinou správnou věcí? Pomáhat vašemu milovanému nebo…pomoci? Jeden z nejlepších filmů v Merylině filmografii. Jako si většina filmového světa vybrala za její nezapomenutelnou roli křehkou, osudem vláčenou Sophii Zawistowskou, tak já budu mít navždy v srdci dobrosrdečnou, rodinu milující a po klidu patrající Kate Gulden. ()

Michelle75

Pěkné to bylo. Něčím mi ten film připomněl Cenu za něžnost, snad trochu komplikovaným vztahem mezi matkou a dcerou, možná také osudem jedné z nich. Každý se s těžkostmi vyrovnává po svém, někdo jim čelí přímo, jiný zase oklikou a tady je to docela srozumitelně zobrazeno. Renéé se mi hodně líbila, myslím, že ji tahle role sedla úplně skvěle.Celkově mě obsazení hodně potěšilo, původně jsem Jedinou správnou věc chtěla vidět díky Willamu Hurtovi, ale teď jsem ráda za všechny. ()

Argondia

Dívat se 2 hodiny na frustrovanou Renée Zellweger a slábnoucí Meryl Streep mě vážně nijak zvlášť nebavilo. Na podobné téma je spousta mnohem zajímavějších a lepších filmů. (například "Klepání na nebeskou bránu") Na mě to půsbobilo až protivně snaživě a prázdně. Nudila jsem se a konec mě nijak nerozlítostnil. Jako kdybych za trest sledovala jeden z miliońu braků Danielle Steelové. ()

• Příběh se odehrává v roce 1988, ale mnoho účesů a automobilů je stylu až let devadesátých. (jezurka42)
  • Postava Kate Gulden (Meryl Streep) je založena na Prudence Pantano Quindlen, matce Anny Quindlen, autorky knihy, která položila základy ke scénáři filmu. Prudence Quindlen zemřela v roce 1972 na rakovinu vaječníků. (jezurka42)