Nazareth - Nekonečná rocková párty

• Česko Nazareth - Nekonečný rockový mejdan (viac)

Nazareth je legendární rocková skupina, která měla v sedmdesátých letech výsadní postavení v top ten tabulkách spolu s ROLLING STONES, SWEET, DEEP PURPLE, LED ZEPPELIN, GENESIS… Zakládající členové Dan McCafferty a Pete Agnew se znají od prvního školního dne a v kapele hrají již 40 let. Tito rockoví „dinosauři“ ze Skotska i dnes naplňují koncertní sály a jejich hudba je stále plná energie… Dokument Miloslava Šmídmajera má ambice nahlédnout do zákulisí rockové legendy a odhalit kořeny její dlouhověkosti a stálé přízně fanoušků. (oficiálny text distribútora)

Robbi

Nazareth byli vždy tak trochu ve stínu větších a často komerčnějších skupin, ale to vůbec neznamená, že hráli špatně. A je nanejvýš záslužné, že se třeba poněkud pozdě, ale přece můžeme podívat na jejich kariéru. Možná ne podle obvyklých klišé, ale určitě zajímavě a mnoho z nás může nostalgicky zavzpomínat. Leč mé hodnocení neberte zcela objektivně - měl jsem možnost se s Nazareth setkat a byl to skutečně nevšední zážitek. ()

plutofv

Pokud jste rockový fanda, oceníte především pohled do zákulisí koncertů. A tady vidíme šatnové setkání s kolegy z Uriah Heep nebo zkoušky na nové turné. Dokonce se podíváme i do domácnosti McCafertyho - a to je už něco, co už prozrazuje, že tvůrci získali důvěru kapely, když si je pustili domů. To se u dokumentů cení! Stejně jako skvělé archivní materiály z dob začátků nebo amerického turné. Jinak jde o jediný dokument o této skotské kapele, jiný zkrátka neexistuje a z výpovědí jasně vyplývá, co pro fungování takové kapely znamená managment. Když si jej děláte sami, jste v nevýhodné pozici, v těchto poznáních je přínos tohoto filmu. A jasně, že velkým plusem je muzika a také sympatický, ennafoukaný projev zakladávajících členů skupiny. Umím si představit, že pro někoho, kdo nemá rád rocovou hudbu, nemá film "power", ale ti se nejspíše na takový dokument nepodívají. A nezapomeňme, že češi natáčeli o světově známé kapele, to je taky husarský kousek. Proto dávám 75%. ()

yntelygent

Klobuk dole pred ceskymi dokumentaristami...z filmu je videt,ze dokazali odhalit velmi zaujimavou formou historiu a sucasnost jednej z klucovych skupin gitaroveho rocku , skupiny zo Skotska,ktora presekala chodnik pre nastavajuce hardrockove potazmo metalove formacie...s muzikantami je tazke porizeni o tom viem svoje a ze si ich tito rockovi dinosauri pustili az na telo svedci,ze im verili , ze si ceski filmari spravia dobre svoju robotu,bez primitivnych bulvarnych klise,ako sme na to zvyknuti z vacsiny takychto filmov co mapuju rockerov ci uz sucasnych alebo minulych...velmi ale naozaj velmi slusna filmarska robota. ()

Marze

Tuhle kapelu kupodivu moc neznám. Tento druh vyprávění se mi líbí ve festivalové hospodě , kde probíhají rumové vánoce a sedíte zde s hudebníky. Ze členů kapely sálá nakažlivé nadšení pro hudbu. "Nejlepší část dne je koncert. Na něj se těším", říká zpěvák. Jeho kolega dodává "na koncert musíš šetřit síly". A vážím si toho, že stále mají energii jezdit namáhavě za fanoušky.  závěru zazní největší hity kapely. ()

Slarque

Miloslav Šmídmajer je zřejmě fanouškem kapely, ale bohužel není nijak výrazným filmařem. Takže tento dokument sice musí každý fanoušek Nazareth vidět, ale vypadá to, že vznikal bez jasné koncepce, jaký by výsledný film měl být. Proto spousta střihů působí rušivě, aby o chvíli dál stříhal záběry jako videoklip. Ale nakonec mu nahrála historie, když nevědomky zachytil konec legendární kapely s Danem McCaffertym v čele (ale o tom tu logicky ještě nic není). ()