Alex Berger je třídním učitelem maturující třídy. Společně se svými žáky pořádá tradiční večírek na břehu jezera. Všichni se baví a popíjejí. Mezi studenty je také Katja Weissová, studentka, která se již dlouho snaží svést Alexe. Druhý den dopoledne je Katja nalezena mrtvá. Vyšetřování se ujímá komisařka Märzová a komisař Falk. Nejprve se zdá, že se Katja stala další obětí vraha, který před nedávnem zavraždil podobným způsobem jinou dívku. Vyšetřování zjistí, že Katja měla před smrtí dobrovolný pohlavní styk. Daného muže by se dalo vypátrat podle plošného testu na DNA. Mezitím jsou všichni z okolí Katji její násilnou smrtí zdrceni. Nejvíce však její učitel Alex Berger, byl to právě on, kdo se s Katjou před její smrtí vyspal. Alex se bojí, že testy DNA budou povinné a že ho všichni obviní z vraždy. Alex se svěřuje své ženě Susanne, že se s Katjou vyspal. Susanne se především snaží chránit svoji rodinu a její pověst. Je však na pochybách, zdali se Alex s Katjou skutečně jen vyspal a nebo ji také zavraždil. Od toho večera, kdy byla Katja zavražděná, má jejich syn s Downovým syndromem Daniel zvláštní sny. Ve svých snech vidí muže s černou kápí na hlavě. Když chce Susanne vyprat krvavé fleky na tričku Daniela, zjistí, že prostředek na čištění krve je prázdný, také rohožka v předsíni byla velmi zašpiněná bahnem po oné noci. Susannino podezření padne okamžitě na Alexe... (TV Barrandov)

topi80

I němečtí tvůrci se dokáží oprostit od hor, muškátů a tyrkysově zelených luk a natočit film se značně ponurým obrazem. Přesto se to moc nepovedlo. Nepodařilo se vytvořit jakýkoli emoční vztah diváka k hlavním postavám, k ponuré atmosféře se nepřidává nutné psychické dusno a ani touha po napětí či dojití k nějakému vynalézavému rozuzlení není naplněna. Zůstává tedy jakýsi příběh, který vyplní váš čas u televize, ale hluboký dojem nezanechá. ()

Iczena

Přestože bylo vše velice předvídatelné (a to nejsem žádnej blesk), tak mi to od těch "kluků německejch" sedlo víc než zpracování od Amíků. Tohle téma, zápletka i konečné rozuzlení už v několika filmech bylo, ale jako oddechovka na nedělní odpoledne dobrý. Lepší než rozječené americké rodinné komedie. Za mě horší trojka za to, že jsem poznala hodně, brzy jak to dopadne. ()

triatlet

Nejpozoruhodnější na tomto snímku je Y po j v názvu filmu :-) Nudný, předvídatelný příběh; statičtí herci, neschopni vyjádřit jakékoliv emoce. ()