Úžasný hotel Marigold

• Slovensko Báječný hotel Marigold (viac)

Báječný hotel Marigold v Indii si vybrala skupinka siedmich noblesných dôchodcov z Veľkej Británie, aby v ňom strávila svoju zaslúženú starobu a odpočívala obklopená prepychom a vymoženosťami. Tento plán platil len do chvíle, kým sa sedem seniorov, túžiacich po zmene a novom živote, neocitlo pred bránou starého, rozbitého a nefunkčného hotela. Od tej chvíle sa všetko zmení a dôchodcov namiesto odpočinku čaká prežitie vzrušujúcich, vtipných a romantických dobrodružstiev, pri ktorých spoznajú skutočnú tvár exotickej krajiny plnej netušených radostí a možností. (TV JOJ)

MartinezZ

Čekal jsem sice, že to bude jaksi věkově vyzrálejší romanťárna, situovaná do nepopsatelných exotických krás Indie a blablabla. Takovouhle s prstu vycucanou hovadinu na n-tou bez jakéhokoliv smyslu jsem ale fakt nečekal. Leccos se dá těmto filmům odpustit, ale všechny ty herecké osobnosti v téhle hovadině byly spláchnuty do kanálu (čti: Gangy) a po následující hodinu a půl jsem tak jen nevěřícně sledoval, jak se v těch sračkách povalují a plynou bezvládně proudem do prdele na kari. ()

castor

Aneb kterak chtějí noblesní britští důchodci odpočívat v exotické zemi a kterak si tvůrci představují laskavou komedii. Bohužel mám jiný názor – jak na to, kde strávit stáří, tak i na to, co si pod pojmem laskavá představit. Samozřejmě jsme svědky také pokusů do proklouznutí do dalších žánrů, takže se ocitneme i v dramatičtějších vodách o smutném údělu stáří. Nakonec sklouzneme k očekávatelné schematičnosti a nikterak originálnímu vyprávění. Leccos naštěstí zachrání výkony současné britské herecké smetánky, ač moc nechápu, proč chtějí na stará kolena okusit něco exotického, když z nich žádnou touhu divák necítí. Navrch nemám rád Judi Dench. ()

Hild

Asi jsem čekala více. Ta snaha o dojímání každou chvíli si myslím, nebyla úplně nutná, v tomto případě bych byla raději pro čistokrevnou komedii s britským humorem. Film je sice laděn pozitivně, obsahuje jistou naději a optimismus, ale především se snaží dojímat nad tím, jak je stáří těžké, ale ve mně to nic moc nezanechalo. Asi jen nejsem cílovka tohoto filmu. Na druhou stranu jsou zde momenty, které na mě působily velmi příjemně a mile a poslední půlhodina si mě vlastně svým způsobem dokázala získat a to především díky úžasnému hereckému obsazení (Bill Nighy a Judi Dench si pro sebe kradou každou scénu, ve které se objeví). Takže takové lepší 3* ()

Brouk

Tak jsem se s chutí dodíval na tento film a lehce se mi chce sarkasticky podoknout, že se film lehce podbízivě nabízí divákovi tím, že na něj působí citově, že na něj působí exteriérově, že na něj působí tak a tak a mnoho bla bla bla... Himbajs, od toho je to přeci film, ne? Takže shrnuto podtrženo - Báječný hotel Marigold je báječný film, který na mě po delší době velmi zapůsobil. Velmi, ale velmi.... I když je plný počet hvězdiček možná realisticky moc, pocitově to jinak nejde, než dát plný počet. A film je taky o pocitech a prožitcích... vlastně ne taky, ale hlavně o pocitech a prožitcích.... Dobrá práce pane Maddene... ()

POMO

Rozbeh nadchne delikátnym hereckým ansámblom aj filmárskou kreativitou - expozícia filmu je tu perfektne zhrnutá do úvodných titulkov a vzbudí veľké očakávania. Ale potom následuje riešenie osobných problémov, ktoré ma s postavani riešiť nebavilo. A Maggie Smith ma doslova iritovala, čo sa mi pri postavách, ktoré mám pochopiť a nájsť si k nim cestu, obvykle nestáva. ()

• Názov filmu sa objaví v desiatej minúte. (Johnny.ARN)
  • Judi Dench prohlásila, že „Indie je soustavný útok na vaše smysly. Je to země kontrastů, která vás změní." (Michelle75)
  • John Madden našel při vytváření plakátu k filmu inspiraci v plakátu ke snímku Láska nebeská (2003). (skinny9)

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012

07.07.2012

Volné seskupení čtyř jednosálových artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a Mat pořádá od 12. do 18. července tohoto rokuBEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších… (viac)