Starý Cerman, žijúci na šumavskej samote, sa obesil. Vyzerá to na samovraždu. Pitva ukáže, že bol zavraždený. Jeho mentálne postihnutú dcéru, „bláznivú“ Haničku, niekto sexuálne zneužil a ona čaká dieťa. Kriminalistka Jana Vinická z policajnej stanice Kašperské Hory vyšetruje zneužitie nesvojprávnej Haničky, ktoré zrejme súvisí s vraždou starého Cermana. (TV Markíza)

ESNYR

Další z řady obyčejných kriminálek které v našich končinách působí hodně zvláštně. V USA by to asi zapadlo do běžné praxe jakéhokoliv oddělení v největší prdeli uprostřed pouště ale v naší malé a ničím zajímavé zemičce je dost zvláštní řešit takové případy. No dost jsem odbočil od toho co jsem chtěl napsat. Je to nudná věc které mizí v zapomění v okamžiku co dojedou titulky. ()

Snake.Charmer

Tak to se tvůrci moc nepředvedli. Podprůměrná kriminálka bez jakékoliv režijní invence. Herecké výkony jsou rozmanité, od dobrých až po otřesné. Další slabinou filmu je do očí bijící televizní look a hudba jak z pořadu ČT Panorama. Navíc zde absolutně chybí napětí a zápletka je slušně řečeno velice primitivní. Druhá hvězdička patří Soně Norisové, která však ani svými smyslnými rtíky nezvládla odvrátit tuhle šumavskou pohromu. 30% ()

Iroquaise

Hlavním problémem posledního filmu režiséra a scénáristy Jaroslava Soukupa ( krom chybného dojmu, že jde o samostatně stojící dílo) je fakt, že čítá dvě kvalitativně dost odlišné poloviny. Přičemž právě ta první – a z hlediska prvního dojmu nejdůležitější - je divácky dost obtížně vstřebatelná. Sálá z ní totiž typická tuzemská televizní ( pilot vznikal v produkci televize Nova ) sterilita. ...více zde...http://blacklsays.blogspot.cz/2012/09/policie-modrava-r-jaroslav-soukup-cr.html ()

Marquis

Za komunistů byly jeřábnice a teď EU tlačí směrnice o nutnosti zaměstnávat ženy v středním a vyšším managementu atp. Vyložená objednávka a budeme se s podobnýma tajně emancipovanýma filmama setkávat častěji. Jde o to lidem vsugerovat přes telku novou realitu. Jak potom může dopadnout samotný film, když kvalita je až druhořadým úkolem. Soukup ale jistě zadání splnil, a tak má splněno. Uvidíme jestli v tom míní pokračovat- víc peněz, kšeftů, anebo dostane ještě svůj talent šanci uplatnit. Má na to a je zase čas než zestárne natočit pořádnej biják. No doba mu moc nepřeje. Tohle klidně vynechte. ()

blackrain

Velké zklamání. Herci v podstatě neměli co hrát, protože jim nebyl dán na tak malém prostoru potřebný čas k vyjádření a vývoji, takže jejich postavy byly moc ploché a navíc se Nově podařilo udělat z lidí trvale žjijích na Šumavě burany a tupce, kteří mlatí své ženy a mluví sprostě. Lidé žijící na horách mají skutečně jinou povahu než lidé žijící třeba v Praze, ale tady mi to přišlo trpané. Série zločinů, které se tu řešili mi přišly až moc překombinované. Jako by se někdo snažil, co nejvíce událostí nacpat do krátkého času. Jelikož na Šumavu dlouhá léta jezdím, tak jsem se zaměřila na identifikovaní míst, kde se točilo a příběh mě přestal zajímat. Ty záběry na zachmuřené lesy mě potěšily a srdce při nich radostí zaplesalo, protože Šumavu miluju. Neškodilo by, kdyby se tvůrci pokusily natočit seriál a tohle byl jen pilot, bylo by to daleko zajímavější. ()

• V roce 2013 se TV Nova rozhodla pokračovat v natáčení a navázat na události pilotního filmu. V létě 2013 se natočilo 8 epizod, v létě 2014 pak dalších osm. (PayTrack)
  • S výběrem lokalit pomáhal šumavský znalec Emil Kintzl. Jeho jméno vyslovil na konci filmu Jaroslav Satoranský. (M.B)
  • Ve filmu se na policejní stanici objevil policista s hodností major. Na podobné stanici by však ve skutečnosti mohla být nejvyšší hodností nadporučík. (Indy21)