Hard Boiled Sweets

Southend, to je slnko, more, pláž. Niektorí sem chodia na dovolenku, iní sú tu kvôli peniazom. Southend ovláda 'Shrewd' Eddie. Ak má niekto záujem o drogy, prostitútku alebo hazardné hry, Eddiemu zo sumy prináleží 10 percent. Eddie má doma v hotovosti ukrytých 200, maximálne 250 tisíc libier, ale po dnešku ich má byť oveľa viac. Do mesta totiž prichádza jeho boss z Londýna, Jimmy 'The Gent', po svoju pravidelnú kolekciu. Tú okamžite ukladá do kufríka, ktorý má neustále so sebou. A práve o obsah kufríka má záujem skupina ľudí tvorená prostitútkami, pasákmi, gangstrami, skorumpovanými policajtmi a indivíduami, ktorých by ste rozhodne nechceli stretnúť niekde v zapadnutej, temnej uličke o polnoci. (sochoking)

sochoking

Ďalší výborný gangsterský film z Anglicka, v ktorom chce každý vydrbať s každým. Nie je to tak prekombinované, ako povedzme filmy od Guy Ritchieho, v ktorých máte tendenciu sa občas stratiť. Práve naopak, menej postáv a krátka minutáž tomu uvalia svižné tempo, pár dobrých (nie skvelých ) a vtipných hlášiek, prekvapivé momenty, šup šup a je koniec. Motív je síce ohraný, ale zato parádne prevedený podľa mňa. Žiadne sranie sa. Po druhom pozretí zostávam na štyroch hviezdičkach. 85% ()