Dramatizace unikátního pohledu na právní systém Velké Británie. Titul filmu (v originále Appropriate Adult – Vhodný dospělý) odkazuje na osobu, která doprovází dítě nebo jinak zranitelnou osobu během policejního vyšetřování. Tato osoba dohlíží na to, aby byla dodržena práva během výslechu. Není-li tato osoba k dispozici – například rodič, opatrovník nebo člen rodiny – může být pro daný úkol najatý civilní dobrovolník. To se stalo v případě Freda Westa, jenž byl v roce 1994 zadržen pro podezření z vraždy a který se nakonec přiznal k téměř tuctu vražd, přičemž ty nejstarší sahaly až do roku 1970. Tento film vypráví neuvěřitelný příběh Janet Leach, hospodyně z Gloucesteru, jež hrála klíčovou roli v odhalení zločinů Freda a Rosemary Westových. Snímek se soustředí na události mezi Fredovým zatčením v roce 1994, jeho sebevraždou v roce 1995 a odsouzením Rosemary West. Fred se se vším svěřil Janet Leach, která vystupovala během jeho výslechu jako 'vhodný dospělý'. Emily Watson, dvakrát nominovaná na Oscara ztvárnila Janet Leach a Dominic West si po jejím boku zahrál Freda Westa. (oficiálny text distribútora)

Lopic

No cekal sem mnohem vetsi pecku. Skutecne udalosti nabizely mnohem vic, tim jak byla tadle miniserie pojata sem se chvilemi dost nudil. Herecke vykony sou na jednicku, ale postava Janet mi prisla krajne natvrdla a vubec sem podle predlozenych scen neveril jejimu chovani a prisla mi jako kravka, coz ve skutecnosti nemusi byt vubec pravda. ()

Michelle75

Těžko by Janet věřila,že se z opatrovnice stane nakonec dobrovolnou důvěrnicí psychopata a masového vraha Freda Westa. Stala se jeho jedinou nadějí při komunikaci se světem za mřížema. Jedinou radostí,která mu ještě zbyla. Od začátku do konce mě bavilo pozorovat herectví Dominica Westa(hlavně Westa) a Emily Watson. Byla jsem ráda,že film se držel vyšetřování a hlavně pak komunikace mezi Janet a Westem, díky které se vyšeřování posunulo někam dál. Příběh tak zůstává na psychologické rovině,ale přesto z něj číší hlavně syrovost a strach. ()

hanagi

Smutné a studené jak psí čumák. Záměrně. Od koho čekat lidské emoce? Od otrlých policistů, zvyklých na neskutečné hrůzy anebo od zaměstnanců soudního systému, kteří jen dělají svoji práci? Anebo od masového vraha, který s klidem popisuje každý hnusný detail svých činů? Jedinou skutečnou lidskou bytostí tak zůstává vyděšená hospodyňka, opatrovnice a důvěrnice vraha. ()

Pilda17

Appropriate Adult není obyčejné drama a své menší kvality rozhodně má, jenže převládají spíše záporné pocity. První polovina byla takřka o ničem a vrah se snaží poukázat na místa, kde se oběti nacházejí. Tato nuda pokračuje dále do druhé poloviny a divák začne být pomalým tempem lehce znuděn. Příběh čerpá ze skutečné události, ale zpracování není dokonalé. Od začátku je jasné, kdo je vrah, v průběhu se najdou lehké pochyby, ale vzápětí jsou vyvráceny. Toto drama si zasloužilo daleko důstojnější zpracování i s daleko lepšími herci. Všechny hlavní postavy a dokonce vedlejší občas nepůsobí jako herci, což občas vadí ještě více než vše dohromady. Vyzvednout musím jen Dominica Westa, poněvadž jemu psychopatická role Freda sedla a on zahrál působivě.. 4/10 = 42% ()

6thSun

První díl je lepší, páč zajímavě vykresluje spojení mezi Watsonovou a Westem a dává záminku k očekávání věcí příštích. Druhá epizoda v této psychologické hře otupí a trestuhodně vyzní do ztracena. Poslední čtvrtinou už jsem se jenom pronudil. Škoda promarněného potenciálu, každopádně to za zhlédnutí stojí, zejména díky Dominicu Westovi, jenž svého filmového Westa ztvárnil s akademickou přesností. 60 - 70% ()