MINDHUNTER: Lovci myšlenek

• USA Mindhunter
USA, (2017–2019), 17 h 1 min (Minutáž: 34–74 min)

Tvorcovia:

Joe Penhall

Predloha:

Mark Olshaker (kniha), John Douglas (kniha)

Hudba:

Jason Hill

Jonathan Groff, Holt McCallany, Anna Torv, Stacey Roca, Hannah Gross, Joe Tuttle, Cotter Smith, Albert Jones, Lauren Glazier, Michael Cerveris, June Carryl (viac)

S oběma hlavními hrdiny, agenty FBI, se vracíme v čase do roku 1979. Společně s mladým agentem Holdenem Fordem (Jonathan Groff) a jeho zkušeným kolegou Billim Tenchem (Holt McCallany) se podíváme nejen do věznice, kde jsou vězněni ti nejhorší a nejbrutálnější sérioví vrazi, ale především do jejich hlav – s cílem dopadnout ty násilníky, kteří stále běhají po svobodě. (geklon)

Recenzie používateľa ALIENka_ k tomuto seriálu (20)

MINDHUNTER: Lovci myšlenek (2017)

Vzhledem k tomu, že další série nejspíš nikdy nepozná světlo světa, je čas napsat mistrovskou recenzi. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Koukám, že se mi seriál nelíbil tak jako ostatním, ale stejně je to za mě solidní osmička. Někdy to prostě bylo krapítek nudnější, nějaký případy trvaly až moc dlouho na můj vkus.. no znáte to - když máte detektivku, je to vždycky tak pade na pade. No a teď si vemte, že je to k tomu celý prakticky jedno velký interview. Čímž nechci říct, že by se mi Mindhunter nelíbil, vůbec ne. Koukat na rozhovory s vrahama bylo zábavný jako prase, a nikdy bych neřekla, že mě to může kdy zabavit. Ale hold, když tam bylo něco jinýho.. řekněme nedosahovalo to takové úrovně zabavení. :D A jelikož tohle celý právě vyznělo, jakože se mi seriál vůbec nelíbil, radši končím. Hodnocení: solidní osma/10 ()

Epizoda 1 (2017) (S01E01)

Tak jsem se rozhodla kouknout na novej seriál, protože vůbec jich nemám rozkoukanejch asi dalších 20. No co už, již není cesty zpět. Každopádně vypadá to fakt zajímavě, hlavní postavy jsou sympaťáci jako svině, ale co si budem povídat hlavně Holden. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co víc k tomu říct, má to nostalgickej americkej feel z éry šílenejch sériovejch vrahů jako Charles Manson, a dokonce to vypadá, že tam nebudou jenom jako pozadí, ale přímo se zúčastní příběhu, což by bylo kurva skvělý, protože kecá se o nich v každým druhým filmu, ale že by tam přímo byli, to je něco jinýho. Hodnocení: 8/10 ()

Epizoda 2 (2017) (S01E02)

Hmm tenhle seriál má takovou zvláštní atmosféru, kterou jsem ještě nikde neviděla (=nejspíš viděla, jenom si to nepamatuju), to se mi líbí. A hlavní postavy mezi sebou maj takovou dobrou chemii (přátelskou samozřejmě, tady jsou všichni hetero, zatím aspoň). Vypadá to zajímavě, zatím se teda nic moc neděje, vlastně se zatím neděje vůbec nic, Holden si povídá se sériovejma vrahama pro zábavu a jeho parťák Bill si hraje golf, zatímco jejich nadřízený si rvou hlavu nad tím, co zas tyhle dva dělaj tentokrát. Ale ono to sakra z nějakýho důvodu funguje, místy je to vtipný jak svině (teď myslím v dobrým smyslu, ne ve smyslu Hra o Trůny poslední série - to byl sakra špatnej vtip). Počítám s tím, že se to za chvíli rozjede a zatím si budu užívat uvedení do děje. Ale zase doufám že to nepřeženou a nebude 10 dílů jenom golf, i když samozřejmě je to psychologickej seriál, takže čekat náhodný zabití ústředních charakterů taky nebudu. :D Hodnocení: 8/10 ()

Epizoda 3 (2017) (S01E03)

Sakra tenhle seriál má tak skvělou atmosféru panebožee. A vím, že tohle nejspíš říkám pořád, ale Bill s Holdenem maj takovou divnou chemii mezi sebou, ta mě nikdy neomrzí. Holden sám někdy vypadá taky jako psychouš (když už jsme u toho jeho přítelkyně taky, viz. velice sexy psycho sex scéna v koupelně, kterou jsem si patřičně užila), jeho obličej je z 99% poker face jak svině, emoce tady nehledejte. Takže buď trpí zevnitř nebo no.. v další sérii bude vrah Holden. :D Mimochodem už jsem říkala, že ten větší brejlatej cápek (Kelper, Kelpen??) mi dává solidní husinu? A novej člen týmu vypadá jako sympatická ženština. Zkrátka tenhle seriál vypadá fakt dobře, věřím, že se to v budoucnu neposere. Hodnocení: fakt si musím zapamatovat ty jména ježiš/10 ()

Epizoda 4 (2017) (S01E04)

Už jsem říkala, jak skvělý je to intro? Protože saakra, to je přesně jedno z těch, který na Netflixu rozhodně nikdy nepřeskočím. :D Ten vizuál s tou piano hudbou na pozadí, no prostě orgasmus pro všechny smysly. A i přesto, že se tam vlastně neděje skoro žádná akce, a celý je to vlastně takovej dokument o vrazích, je to až divně fascinující. Jen tak mimochodem už jste někdy soucítili s vrahem? Protože tenhle seriál je dost dobře ukazuje jako vcelku normální lidi, co měli akorát život na hovno. Buď to, nebo už se ze mě taky stává psychouš. Budu doufat, že je to to první. Bill a Holden je skvělá dvojka, a jejich čistě pasivně-agresivní vztah je zkrátka prdel na pohled. Poslední věc, co musím zmínit, je triumfální úsměv na konci, to byl tak skvělej moment, že jsem se křenila s nima. Hodnocení: doufám, že na konci série nebudu sériovej vrah/10 ()

Epizoda 5 (2017) (S01E05)

Tak heslo rodina drží vždy při sobě tady nabírá úplně jiných rozměrů. Poslední scéna mi dala solidní husinu aspoň na pár hodin. :D Sice teda doufám, že se tahle vražda nebude vyšetřovat do konce série, ale budu tvůrcům věřit, že to zbytečně neprotáhnou. Ze začátku to tak pěkně rozjeli a vypadalo to, že každej díl bude jinej vrah, tak doufám, že je to neomrzelo. Každopádně atmosféra je úžasná, a na Holdena s Billem by mě pohled snad nikdy neomrzel (nemělo to znít tak gay, ale tak už se stalo), že by mě to bavilo, snad i kdyby celou dobu řešili, kam se poděla jehněčí omáčka. Hodnocení: 8/10 ()

Epizoda 6 (2017) (S01E06)

Oni v tom byli všichni tři spolu? Cože?! Nevím jestli jsem jenom retard, ale zatím jsem Frankovi a jeho ženě celkem žrala, že je za vším Benji. A oni přitom jsou vraždící trojka. No to mě poserte. A i přesto, že si každej druhej psychologickej termín musím překládat do češtiny, takhle moc mě hodina psychologie ještě nebavila. Pak je tady Wendy, která o vás všechno ví na první pohled a je zatraceně sexy. Kvůli ní bych klidně změnila orientaci. Ale překvapuje mě, že Netflix ještě umí realisticky nenuceně zobrazit gay vztahy (Všichni, kdo viděli 13 Reasons Why a podobný odpadky, ví o čem mluvím. Kdo neviděl a chce trauma do konce života, doporučuji). (Taky vám přijde Holden jako trochu psychopat nebo?) Hodnocení: říkala jsem si, jak ta epizoda utekla, pak jsem zjistila, že měla jenom 30 minut/10 ()

Epizoda 7 (2017) (S01E07)

Tenhle seriál má víc hororovou atmosféru, než ty nový rádoby horory, co poslední dobou vycházej. Jsem ráda, že předchozí vražda se dořešila, a kamenná tvář Holden, Bill děti traumatizující a sexy Wendy, pokračují s rozhovorama, protože ty si fakt užívám nejvíc. Ale nemůžu si pomoct, a potom, co jsem tady viděla tolik úchylek, si tu kočku ve sklepě, kterou Wendy krmí, představuju jako cápka s kočičím fetišem. I'll see myself out. Poslední věc - to zaměření na detaily je prostě úžasný, jak Holdenova přítelkyně vidí Holdena prohlížejícího si ty boty, a pak v nich jde na něj do postele. To mě velice pobavilo, pardon, ale ten Holdenův zmatenej výraz při aktu.. nešlo se aspoň nepousmát. Hodnocení: muže ojíždějícího botu jsem ještě neviděla/10 ()

Epizoda 8 (2017) (S01E08)

Tak do týmu přichází novej cápek, kterýho si tam dohodil vedoucí, aby měl přehled. Takže samozřejmě je to zatracená donašečská krysa. :D Holden je trochu podezíravý debílek, ale nemůžu mu to mít za zlý, jelikož jeho přítelkyně je píča a fakt ho provádí s nějakým chlápkem z temný místnosti kdesiv prdeli. To byl mimochodem fakt skvělej konec, i když absolutně nevím o co tam šlo, jestli to byl nějakej tajnej bar nebo hulící doupě, a jak o tom Holden vůbec věděl (on je vlastně z FBI, tak teď už to dává smysl), ale sakra že to byla pěkná scéna. No a ředitel vypadá přesně jako pedofil intelektuál, ale zase pořád je možný, že o nic nejde, ale v tomhle seriálu to vidím spíš na to, že má ve sklepě mražený dětský nohy. Hodnocení: už teď mě neskutečně sere ten krysí nováček/10 ()

Epizoda 9 (2017) (S01E09)

Tahle epizoda je jako kopanec do koulí, takhle se věci snad ještě neposrali, a to je příští díl už poslední. Matně si vzpomínám, že jsem kdysi řekla, že díky tomuhle seriálu snad budu i soucítit z vrahama - no po pár dalších dílech si dovoluji prohlásit tento výrok jako nepravdivý. :D A vůbec nevím, kam mám sakra zařadit Gregga. Minulej díl byl pěkná krysa, ale pak do toho šel s Billem a Holdenem, tak jsem si říkala, že se z něj stal celkem sympaťák, bohužel to vypadá, že je z něj zas krysař a můžu ho vesele nenávidět. Stejně tak mě patřičně nasrala Wendy. Chápu že "eight ripe cunts" není úplně politicky korektní, ale tak ježiš však to bylo chytrý a účel to splnilo. No tak teď je krysa i Wendy, taková sexy žena, že bych se kvůli ní i lesbou stala. A poslední věc - Holden se zase vrátil ke svý přítelkyni, která ho ještě minulej díl podváděla? Co? Proč? To nedává smysl, proč by to dělal?! Hodnocení: přeju upřímnost soustrast ptáčkovi ve větráku/10 ()

Epizoda 10 (2017) (S01E10)

Počkat, to mi chcete říct, že Holden a jeho přítelkyně se rozešli až teď? A ještě k tomu se s Holdenem rozešla ona sama? Však ona je ta píča, co kousala jinýho chlapa. Jeden by řekl, že se s ní rozejde spíš Holden. Ale ten na to nejspíš už zapomněl, protože to nebylo zmíněný ani jednou od doby, co se to stalo. Každopádně velice mě překvapila skutečnost, že Holden projevil nějaký emoce (viz. konec), a teď nemyslím jeho co-to-kurva pohledy, ale opravdový zděšení (nevím, jestli se mám radovat nebo ne, poker face Holden mi bude chybět). Hodnocení: sice to není nějakej famózní konec, ale na dokument o vrazích to není vůbec špatný/10 ()

Epizoda 1 (2019) (S02E01)

Holden je pěkně v prdeli - všechny ty rozhovory, vřelý objetí s výhrůžkou smrti od Kempera, a ještě mu nadřízenej na rovinu řekne, že je kokot a může za jeho odchod do "důchodu". Ani se mu nedivím, z toho bych taky byla v prdeli. No a to by bylo tak všechno pro tenhle díl - klasickej úvod do začátku série, kde se nic neděje. :D Hodnocení: tentokrát máme jenom 9 dílů, tak snad bude druhá série aspoň pořádně našlapaná sakra/10 ()

Epizoda 2 (2019) (S02E02)

Aa máme dalšího vraha. Sakra ty dlouhý řasy mu závidím, to by ani řasenka nebyla třeba (hmm přirozená krása). :D Musím říct, že zjištění, že Holden má záchvaty paniky fakt napomáhá napínavosti. Při tom interview jsem čekala na chvíli, kdy ho to zas popadne, nikdy jsem neviděla víc napínavej rozhovor. No a to je tak všechno pro tenhle díl (jo ještě ta vražda na začátku vlastně, sakra umřelo asi 5 lidi a já na to zapomenu). Jinak Wendy má zálusk na barmanku a společně s Billem se snaží udržet Holdena v použitelným stavu. Hodnocení: David Fincher je prostě záruka kvality/10 ()

Epizoda 3 (2019) (S02E03)

Chudák Holden, už si myslel, že sbalil takovou pěknou ženskou a ona to bylo jenom další vražda. Tak aspoň Wendy se podařilo zařídit rande s barmankou. Greg začíná bejt celkem sympatickej cápek, nenechte se ovšem zmást, pořád toho sviňáka za tu zradu nenávidím. Ale tak snad to bylo jenom poprvý a naposled, a už mu znova nebude jebat na kebulu. Každopádně vrazi jsou velký sympaťáci, většinou teda celkem retardi, ale mají takovou zvláštní auru.. radši to tady skončím, už tak to vypadám, že mám fetiš na vrahy. Hodnocení: vrahům zdar/10 ()

Epizoda 4 (2019) (S02E04)

Billův syn je teda oficiálně psychopat. Nemůžu říct, že bych to nečekala, kluk byl podezřelej už od začátku, ale stejně jsem z toho dostala pěknou husinu (jestli to teda není korona). No představte si, že jste agent FBI, co vyšetřuje sériový vrahy a zjistíte, že váš vlastní syn se podílel na vraždě. To by se z toho jeden posral. Greg se konečně rozhoupal k nějakýmu činu, kromě donášení, a z interview s vrahem bude mít nejspíš trauma dokonce života. Hodnocení: Mindhunter neboli proč nemít děti/10 ()

Epizoda 5 (2019) (S02E05)

Oni to fakt udělali! Dali nám Mansona! Pardon, nemůžu skrýt své nadšení. Sice o něm mluvili prakticky v každým druhým dílů už od první serie, ale fakt to uskutečnit, to je něco jinýho. A do prdele, ten rozhovor předčil moje nejšílenější očekávání. Herec, co hrál Mansona, by měl dostat hned Oscara! Husí kůže jako svině! Mindhunter vás prostě donutí podívat se vrahům do nejtemnějších míst, i když se sebevíc bráníte. No a Holden to je jasnej egoista, tenhle cápek prostě miluje slyšet svůj hlas. Upřímně lituju všechny posluchače. Hodnocení: No co si budem, je to čím dál lepší, nemůžu přestat koukat/10 ()

Epizoda 6 (2019) (S02E06)

Billův kluk se pěkně vybarvil, ten je jasnej psychopat, a vypadá to, že to už došlo i samotnýmu Billovi. Sakra, na vznik tohohle budoucího seriovýho vraha mě snad baví koukat víc, než na samotný vyšetřování, sama to nechápu. :D Jen tak mimochodem taky vám přijde, jakoby jeden díl byl celá série? Teď nemyslím, že je to tak úmorně dlouhý, že čekáte nakonec, ale jak je toho hodně v jednom dílu, někdy mi přijde, jako když to byla pomalu celá série. Hodnocení: mám osobní podezření na brejlatýho cápka, a podle Holdenova výrazu na konci jsem si tím skoro jistá (stejně to nakonec bude někdo jinej, už to vidím)/10 ()

Epizoda 7 (2019) (S02E07)

I přesto, jak je Mindhunter vážnej a temnej, někdy prostě neodolám a musím roztáhnout koutky do širokýho úsměvu. Sakra, neříkejte mi, že vám Holden běžící přes celý město s křížem na zádech, jako sám Ježiš, zatímco na něj z balkónu pochybovačně koukaj přihlížející, nepřipadal aspoň trochu k pousmání. Každopádně, radostná chvilka moc dlouho netrvala, protože následná scéna pod kostelem mě temnou atmosférou opět odpálila do jiný galaxie. Ale ocenila bych, kdyby se to trochu někam pohnulo, nějak jsem si u tohohle seriálu zvykla na víc vrahů, takže když se řeší jedna vražda moc dlouho, no prostě je to moc dlouho. :D Hodnocení: doufám, že finále bude stát za to/10 ()

Epizoda 8 (2019) (S02E08)

Hrozně se mi líbí, že se v Mindhunterovi někdy objeví i trochu oddechovější momenty, kdy můžu na chvíli vypnout mozkový závity a bavit se bratrským duem Holdena a Billa. Ale koho jsem snad ještě ani jednou nezmínila je Nancy. Do prdele ta mě tak sere poslední dobou. Chápu musí se prakticky sama starat o jejich psycho syna, ale Bill se taky zrovna nepřichází moukou kopretin a dělá, co může, aby skloubil rodinu s prací. Hodnocení: 8/10 ()

Epizoda 9 (2019) (S02E09)

Tak je to tady, konec druhý série, a co jsem slyšela, tak i konec celýho seriálu. Což mě, nebudu lhát, celkem sere, jelikož konec vůbec nepůsobil jako konec (dobře možná napůl, ale stejně). Objevil se totiž další vrah a mně teď zbejvá jen zklamání, že se o něm už nejspíš nikdy nic nedozvím. Nancy opustila Billa, takže celý naše slavný trio skončilo samo. Hádám, že je těžký žít s FBI agentama? Bill si to každopádně nezasloužil, ale tak, co se dá dělat. It is what it is. Hodnocení: Tak za 2 roky nebo nikdy zdar!/10 ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

23.02.2023

David Fincher dotočil svůj nový film

David Fincher dotočil svůj nový film

31.03.2022

Tradičně si režisér David Fincher (Sedm, Zodiac) mezi svými filmy nechává pár let rozestup, oblíbený tvůrce teď ale naštěstí fanoušky na svůj další projekt po poněkud úzce zaměřeném Mankovi nenechá… (viac)

David Fincher odhalil nový projekt

David Fincher odhalil nový projekt

14.10.2021

Tajemný tweet stránky Netflix Film tento týden nalákal filmové fanoušky na nové oznámení od režiséra Davida Finchera (Sedm, Zmizelá). Spekulovalo se o třetí řadě Mindhuntera, případně filmovém… (viac)