Tým se hroutí pod tlakem interní prověrky. Holdenův odvážný styl sice vede k přiznání, ohrozí však jeho kariéru, vztahy a zdraví. (Netflix)

Frajer42

Spoilery! Člověk má po dokoukání skoro až chuť si na někoho někde večer počíhnout. Celkem mě pobavilo, že místo aby dal Holden kopačky své otravné, krajně nesympatické a volnočasové kurvě ženě kopačky, tak je v dosti velkém stylu dal sám sobě. Je mi vesměs jedno, jakým způsobem k tomu došlo. Jediné co si přeji je to, aby to bylo definitivní, čímž by kvalita seriálu zase o kus vzrostla. Závěr byl krásně emotivní a moc hezky natočený. Asi jsem ale od finále čekal přeci jenom něco malinko víc. Nicméně se jedná rozhodně o našlapaný seriál, který patří k tomu nejlepšímu, co se v posledních letech nakupilo a já se budu těšit na další sérii stejně jako Holden na lízání zbytků spermatu z rozkroku své bývalé přítelkyně patřícího jejímu spolužákovi (přesněji řečeno některému z jejich spolužáků). ()

Necrotongue

Ne, že by ze sebe tvůrci ve finální epizodě první sezóny dostali to nejlepší, ale přece jen to nebylo tak špatné jako oba předchozí díly. Ocenil jsem jak z Douglasovy knihy téměř přesně okopírovali jeho postup při usvědčení Darrela Deviera a dokázali (ač v notně upravené verzi) do příběhu dostat i kolaps J. D. ()

castor

První sérii seriálu o tom, kterak se na konci sedmdesátých let rodila jednotka behaviorální analýzy v řadách FBI, která podstupovala mravenčí práci při výsleších uvězněných sériových vrahů, mám za sebou, bylo zajímavé odkrývat motivace, impulsy a skryté myšlenky nemocných duší, jenže nejsem si jistý, zda mi to stačilo. Drama v dialozích, proč ne. Naneštěstí jsem měl ovšem celou dobu přání, abychom se dostali krapet jinam. Nedokážu to přesně specifikovat, ale tenhle vhled do jistého pracovního procesu mohl být o dost vrstevnatější a šťavnatější. Alespoň za mě. ()

janesX

Pozor, spoilery Hmm.. najhlavnejšia postava Holden sa až narcisticky predvedie, keď pri vypočúvaní psychicky zlomí podozrivého a objasní vraždu. To mu ale nechutne zdvihne sebavedomie tak, že sa ho nepodarí schladiť ani jeho frajerke (mojej obľúbenej postave). Hrebienok jeho pýchy mu pristrihne (povedal by som že úplne odstrihne) až veľký Ed Kemper. Nečakaná scéna. Pre mňa asi najlepšie dialógy série. Čo ale nechápem, sú všetky tie nedopovedané vetvy a vetvyčky. Má to byť nejaký psychologický ťah, aby som začal hneď s druhou sériou? A dopovie sa to tam, alebo sa opäť nechám oklamať? ()

ALIENka_

Počkat, to mi chcete říct, že Holden a jeho přítelkyně se rozešli až teď? A ještě k tomu se s Holdenem rozešla ona sama? Však ona je ta píča, co kousala jinýho chlapa. Jeden by řekl, že se s ní rozejde spíš Holden. Ale ten na to nejspíš už zapomněl, protože to nebylo zmíněný ani jednou od doby, co se to stalo. Každopádně velice mě překvapila skutečnost, že Holden projevil nějaký emoce (viz. konec), a teď nemyslím jeho co-to-kurva pohledy, ale opravdový zděšení (nevím, jestli se mám radovat nebo ne, poker face Holden mi bude chybět). Hodnocení: sice to není nějakej famózní konec, ale na dokument o vrazích to není vůbec špatný/10 ()

• Finále 1. série pojednává o případu Darrella Gena Deviera (Adam Zastrow), který Holden Ford (Jonathan Groff) a Bill Tench (Holt McCallany) řeší metodami vytvořenými na základě jejich rozhovorů se sériovými vrahy. Seriál byl inspirován knihou "Mindhunter: Lovci myšlenek" bývalého agenta FBI Johna E. Douglase. Devier ve skutečnosti žil v Georgii, ořezával stromy v sousedství, kde byla znásilněna a zabita 12letá Marie Francese Stonerová. Douglas během výslechu skutečně použil vyšetřovací taktiky jako detektivové v seriálu. Tedy falešnou složka papírů, která působí dojmem, že má hodně usvědčujících důkazů, naznačování, že oběť si o to říkala, a krvavý kus kamene položený před ní. (Macik1982)
  • Píseň, která zazní v posledních záběrech a v závěrečných titulcích, je „In to the light“ od Led Zeppelin. (l3ricktop)