Holdenovy metody během znepokojivého rozhovoru s masovým vrahem Richardem Speckem způsobí rozkol v týmu a vedou k vnitřnímu vyšetřování ze strany FBI. (Netflix)

tron

Takže takto vznikol výraz sériový vrah? Je tu určitý "dopad", čo sa týka predchádzajúcej epizódy s (kvázi?)úchylným riaditeľom školy, ale je tomu venovaná len krátka scéna a inak sa ide ďalej - nový prípad, nový vrah, nová návšteva a nová zodpovednosť (mám právo prevziať slovník zabijaka, aby som sa naladil na jeho vlnovú dĺžku a vďaka tomu získal informácie, k akým by som sa za bežnej komunikácie s ním nedostal?). Neodsýpa to však až tak, ako najlepšie epizódy. A stále netuším, o čo im ide s tou mačkou. ()

Kaka

Doteď jediná epizoda, která skutečně odsýpá a po jejím konci chce divák automaticky vidět hned další. Napětí a drama na policejním stanovišti je zajímavější, než vězni. ()

castor

Tohle má být vyvrcholení první série? To mám vysypat pět hvězd jenom proto, že za kameru se vrátil David Fincher? Všichni víme, že on ani neumí točit průměrné věci, jenže.. Jedeme v nastaveném rytmu, zřejmě si připravujeme půdu pro úplný závěr, ale pořád je to sice zajímavé, ale místy monotónní až rozpačité. Tak to prostě je. Ona nepřítomná forma a neosobní pojetí mi prostě tentokrát nesedly. Něco jsme rozehráli, ale úplně zásadně se nikam neposunuli. Ani těsně před vrcholem první série. ()

Anderton

K niektorým vrahom počas rozhovorov vo väzniciach pociťujeme istú hladinu empatie, k niektorým ale vôbec žiadnu, čo je aj prípad tejto epizódy. Holden ale správne odhadne, ako na takýto typ človeka, čo ale nemusí korešpondovať s tým, ako sa budú na vec pozerať jeho kolegovia a tí zhora. Paradoxne v tomto prípade pôjde o prekvapenie. Dočkáme sa aj návštevy manželky banovaného riaditeľa školy a môžeme tak vidieť veci v inom svetle. Zatvárajúci výťah bol dokonalým nápadom. Pričom osobne aj teraz stojím za Holdenom. Asi bude tým pádom aj mojou najobľúbenejšou postavou seriálu. ()

Frajer42

V moment, kdy se pseudogeniální agent, všestranně nadaný psycholog a erudovaný všeználek podiví nad tím, že osminásobný vrah žen dostává do vězení milostná psaníčka a nabídíky k sexu od dalších žen, si divák uvědomí, že tvůrci přípravu přeci jenom v jistých ohledech dost odflákli. Pár okamžiků na to nám však dovysvětlí, že je Holden vlastně jen zoufalý píčuš, který se dobrovolně rozhodne stát vysokou zvěří, která vlastní až do nebes se tyčícími parohy. Musím se přiznat, že pokud mě ve filmech něco spolehlivě nasere, tak jsou to postavy, které se na jedné straně chovají jako bezchybní mistři světa a zároveň jsou schopní dělat naprosté píčoviny. Na tomto seriálu shledávám maximálně debilní, nudnou a otravnou jedinou věc. Tou věcí je soukromý život obou detektivů. Těžko říct, zda na světě může existovat něco méně zajímavého, než osobní životy těchto dvou lidí. Chápu, že jejich nastínění je pro děj nezbytné, nicméně dostává enormní množství prostoru na úkor věcí, které jsou naopak většinou takřka bezchybné, a když už tedy nějaké nelogičnosti obsahují, tak jsou vždy alespoň napínavé a maximálně zajímavé. Celkem mě pobavilo angažování dobráka od kosti do týmu. Přinesl týmu přesně to, co se od něj očekávalo, za což ho není možné vinit. Pro mě zřejmě jeden z nejslabších dílů celé série. ()

Necrotongue

Ve výsledku šlo o podobně vystavěnou epizodu, jak tomu bylo v případě předchozího dílu. Opravdu zajímavých záležitostí tady mnoho nebylo, spíše se řešily věci, které mi hlava nebrala (např. agent FBI použil při rozhovoru s odsouzeným několikanásobným vrahem nevhodná slova). Typické USA, kdejaký blb smí vlastnit střelnou zbraň, ale když řeknete něco nevhodného, jste vyvrhel. Jo, a abych nezapomněl- podruhé jsem se nudil. ()

ALIENka_

Tahle epizoda je jako kopanec do koulí, takhle se věci snad ještě neposrali, a to je příští díl už poslední. Matně si vzpomínám, že jsem kdysi řekla, že díky tomuhle seriálu snad budu i soucítit z vrahama - no po pár dalších dílech si dovoluji prohlásit tento výrok jako nepravdivý. :D A vůbec nevím, kam mám sakra zařadit Gregga. Minulej díl byl pěkná krysa, ale pak do toho šel s Billem a Holdenem, tak jsem si říkala, že se z něj stal celkem sympaťák, bohužel to vypadá, že je z něj zas krysař a můžu ho vesele nenávidět. Stejně tak mě patřičně nasrala Wendy. Chápu že "eight ripe cunts" není úplně politicky korektní, ale tak ježiš však to bylo chytrý a účel to splnilo. No tak teď je krysa i Wendy, taková sexy žena, že bych se kvůli ní i lesbou stala. A poslední věc - Holden se zase vrátil ke svý přítelkyni, která ho ještě minulej díl podváděla? Co? Proč? To nedává smysl, proč by to dělal?! Hodnocení: přeju upřímnost soustrast ptáčkovi ve větráku/10 ()

Trevor

Agenti Ford a Tench vypočúvajú vo väznici v meste Joliet v štáte Illionis vraha Richarda Specka, ktorý zabil 8 študentiek. Holden Ford začne používať slovník vraha, aby sa k nemu dostal bližšie a ten sa nakoniec o prípade rozhovorí. Holdena navštívi v jeho dome žena učiteľa Rogera, ktorého označil za potencionálneho pedofila a vyčíta mu, že ich rodinu zničil život, čo Holdenovi vyčíta jeho priateľka (čo za dementnú kravu by policajtovi vyčítalo ak by niekoho obvinil z toho, že môže byť hrozbou pre ženy fakt netuším). Ford a Tench pomôžu miestnej polícii pri pátraní po vrahovi Lisy Dawn Porterovej v meste Adairsville v Alabame, 12 ročnej mažoretke, ktorého vraha vďaka svojej analýze pomôžu miestnej polícii vypátrať. Tým prvýkrát po analýze správania Richarda Specka použije slovo sériový vrah. Z väznice v Joliet príde na agenta Forda sťažnosť od Richarda Specka ktorý tvrdí že mu zamotal hlavu. Tým je tak vyšetrovaný inšpekciou, ktorá to berie iba ako formalitu, avšak Wendy to Holdenovi vyčíta ale po vzájomnej porade sa rozhodnú nahrávkes rozhovorus Richardom Speckom zničiť. Gregg Smith, člen týmu ju však pošle inšpekcii...krysa sa nájde v každom policajnom týme. ()

janesX

Seriál pred koncom série mierne zvyšuje na obrátkach a dokonca sa ďalej rozvetvuje (to je ale trúfalosť). Zaujímavý rozhovor s ďalším zabijákom. Posledná časť bude musieť byť sakra dobrá, ak bude chcieť všetky vetvy dotiahnuť, tak dúfam, že nič neostane nedopovedané. A mám rád mačky, dúfam, že sa jej nič nestalo. ()

chrispe

No... to bych do Wendy neřekla. Jinak... vzhledem k blížícímu se konci první řady bych čekala spíš gradaci, než že se začnu trochu nudit a koukat na čas, který zbývá do konce. Uvidíme, co přinese poslední díl. Doufám, že vrátí tu skvělou atmosféru, která se teď v posledních dvou dílech nějak ztratila. ()

Najt

Epizoda lepší než posledně. Tým vyslýchá dalšího vraha, který je opravdový pičus a Holden zahraje na jeho notu. Objeví se další případ, tentokrát mladé mažoretky. Z ministerstva si došlápnou na tým a započne interní vyšetřování na základě stížnosti vyslýchaného vraha a Holden to znovu odnese. Tentokrát  Wendy s Gregem zklamali. ()