Aby si mohli uspořádat dostupné informace, požádají Bill s Holdenem o konzultaci doktorku Wendy Carr. A Obdrží překvapivou zprávu. (Netflix)

ALIENka_

Už jsem říkala, jak skvělý je to intro? Protože saakra, to je přesně jedno z těch, který na Netflixu rozhodně nikdy nepřeskočím. :D Ten vizuál s tou piano hudbou na pozadí, no prostě orgasmus pro všechny smysly. A i přesto, že se tam vlastně neděje skoro žádná akce, a celý je to vlastně takovej dokument o vrazích, je to až divně fascinující. Jen tak mimochodem už jste někdy soucítili s vrahem? Protože tenhle seriál je dost dobře ukazuje jako vcelku normální lidi, co měli akorát život na hovno. Buď to, nebo už se ze mě taky stává psychouš. Budu doufat, že je to to první. Bill a Holden je skvělá dvojka, a jejich čistě pasivně-agresivní vztah je zkrátka prdel na pohled. Poslední věc, co musím zmínit, je triumfální úsměv na konci, to byl tak skvělej moment, že jsem se křenila s nima. Hodnocení: doufám, že na konci série nebudu sériovej vrah/10 ()

castor

Asif Kapadia je přeci jenom divácky vlídnější než perfekcionista Fincher. Ač ho nesmírně uznávám, tady mi prostě sedí spíš pojetí prvního jmenovaného. I když Fincher to celé rozjížděl a měl možná trochu nevděčnou roli. Naše duo se nicméně dostává k brutální vraždě dívky, místní policie je jalová, nasekala spoustu školáckých chyb, takže leccos je potřeba projít od samého začátku. Výslechy mají spád, dialogy odsýpají, napětí graduje. ()

classic

„ “Chlapík” - MONTE RISSELL. Falls Church, Virginia. Odsúdili ho pred pár týždňami. Päť obetí, všetky ženy, znásilnené a zavraždené. Spôsob ? Prvá a posledná obeť bola zbitá a utopená. Prostredné tri dobodané” . Na úvod som zacitoval dve hlavné postavy, t. j. Holdena Forda a Billa Tencha, a dôkladnú analýzu pred vstupom na pôdu všelijakých, brutálnych vrahov, zo super populárneho kriminálneho seriálu MINDHUNTER, ktorý je odbornou verejnosťou považovaný za nesmierne vydarený, jeden z najlepších, ak nie 100 % najlepších pre kalendárny rok 2017 ! ?. Ak vám nevadia takéto ostré slová z úst protagonistov, ale i antagonistov, pretože tu sa taktiež chodí na „návštevy” ku zvyčajným podozrivým, ktorých skúmajú pod mikroskopom, a zisťujú, prečo vlastne činia skutky, ktoré sa už nikdy nedajú odčiniť, tak nech sa páči, ste vítaní, usalašte sa do kresiel, a užívajte si absolútne strhujúcu záležitosť, ktorá ale nie je pre všetkých. Pôsobí nadmieru realisticky a civilne, akoby som bol v polovici 70. rokoch v spojených štátoch. Občas sa z dobre rozohranej partie, odbočí úplne od veci, ale ani „fabrický komín” z pohľadu Billa, mi nijako neprekáža, pasuje a hodí sa. Skutočne sa jedná o čosi atypické, čo tu síce stále je, v trochu iných podobách, ale v takejto forme ? Tak, to nemajú žiadnu konkurenciu. Pochlapili sa. ()

Anderton

Rozhovor s ďalším nebezpečným zločincom vo väzení vedie k ďalšiemu podobnému prípadu, aké dotyčný páchal. Dozvedáme sa podrobnosti, sledujeme vypočúvanie hlavného podozrivého, ale zatiaľ to nevedie k uspokojivému výsledku. Tým je ale bezpochyby samotný záver, kedy sa postavy dozvedajú, že ich výskum dostáva zelenú s veľkým Z aj zhora. No keď to porovnám s dnešnými grantami na Slovensku... ()

Trevor

Bill a Holden vypočúvajú 5 násobného vraha vo väznici v Richmonde a po odchode z väznice majú nehodu. Podieľajú sa na vyšetrovaní prípadu vraždy ženy, ktorej telo nechal vrah na smetisku a ktorá bola posmrtne znetvorená. Od svojho šéfa sa dozvedia, že im oddelenie navýši rozpočet. Zaujalo asi iba vypočúvanie odsúdeného v Richmonde a rozhovor Holdena s Billom krátko po autonehode. Relatívne nepochopiteľné je navýšenie rozpočtu pre tým, ktorý zatiaľ iba tápe v tme a nejasnou pre mňa zostáva úloha muža vo Wichite v Kansase. Je možné, že bude prvým veľkým úlovkom dvojice detektívov, ale zatiaľ si seriál zakladá iba na dialógoch a protagonisti sú na míle vzdialený úspešnej dvojici Hart a Cohl z prvej série True Detective. ()