V roce 1954 se při lezení na nejvyšší nezdolanou horu světa v Bhútánu ztratila skupina horolezců, kteří doteď nebyli nalezeni. To samé se stalo v současnosti, skupina, která vede expedici, se ztratila. Muž, který expedici financoval, pan Barton, poprosil Warda Donovana, aby skupinu našel. To ale ještě nikdo neví, co je na zabijácké hoře čeká. Poslední výprava Warda Donova skončila špatně, 5 lidí zemřelo, proto nejdříve nechtěl, ale nakonec to odsouhlasil. Zjistil totiž, že expedici vede jeho bývalá přítelkyně Kate. Když se sejdou s týmem, ve kterém je doktorka Nina, jeho kamarád Chance a Yeshe, Bartonův syn Tyler  a pilot vrtulníku Ram, pustí si poslední záznam, který nahrála skupina předtím, ještě než zmizela. To ale neví, že někteří členové jsou stále naživu. Místní lidé zde tvrdí, že v horách žije zrůda, proto se nikdo nevrací zpět, oni tomu ale nevěří. Vrtulníkem doletí do předsunutého tábora v horách, kde jsou stany, zdá se ale, že zde nikdo není. Za pár minut ale objeví tělo mrtvého muže a všichni se chtějí vrátit. Nakonec se rozhodnou, že budou pokračovat. Skupina už leze po horách a Ram létá vrtulníkem, je však příliš vysoko na to, aby to vrtulník zvládl. Ze základny mu říkají, aby okamžitě klesl, ale pilot to neudělá. Uvidí nahoře na skále Kate, letí tam, ale najednou mu vrtulník napadne příšera. Nakonec narazí do skály a ztroskotá. Části vrtulníku přeříznou Nině lano, ta ztratí batoh, ale nakonec jí zachrání Yeshe z týmu. Toho však sejme kus železa a on spadne ze skály přímo do tlamy příšery a zemře. Ostatní vylezou na skálu, kde objeví kosti. Chtějí si dát ampule, aby vydrželi v nadmořské výšce, ale pak jim dojde, že byly v batohu, který měla doktorka Nina, mají tedy maximálně 8 hodin, než zemřou. Mezitím se Kate probudí na skále vedle ztroskotaného vrtulníku, uvidí Rama a chce ho zachránit, objeví se ale příšera a zbytek vrtulníku nakonec ze skály spadne. Tým najde další místo, kde byla předchozí skupina. Najdou tam ale výbušniny, proto si začínají myslet, že Barton, který je na expedici povolal, zde něco hledal. Jeho syn Tyler, který je s ostatními ve skupině ale tvrdí, že o ničem neví. Na základnu mezitím přijde armáda z Bhútánu, aby to tam prozkoumala. Mezitím Kate pád vrtulníku přežije, ale pilot ne. Ostatní pak naleznou kameru, na které je nahráno, jak výbušniny rozmisťovali a následně příšera, která je napadla. Nakonec jim Tyler řekne, že jeho otec hledá podle mapy šambalu – mytické království podle kterého bude mít člověk nekonečné bohatství... (TV Prima)

LIVINGDEAD

Na to, že to byl televízní film na TV SYFY to ušlo. Občas napětí, drsné prostředí, hory, horolezci, jeskyně a příšera. Sice měl to být drak a vypadal jako černá přerostlá ještěrka....Ale budiž. Zachránili to alespoň v jeskyni zubatí lezoucí červi. Nebo to byli malé miminka dráčků? Čert aby se v tom vyznal. Vždyť i na obalu filmu ten drak vypadá jako had :-) 50% ()

hous.enka

Překvapila mě myšlenka, na které film (a expedice) stojí. Líbilo se mi vysokohorské prostředí (i když mým závratím stačí Tatry :D) a sympatická byla i stopáž filmu. Nejde o nic příliš strašidelnýho, spíš je to chvílemi nechutné. No ale to všechno na slabší (triky, "draci" a pro mě příliš nedomyšlená legenda) průměr stačí. ()

misterz

Ani vlastne neviem čo k tomuto napísať. Tešil som sa na monster film, ktorých je, pokiaľ si odmyslíme Asylovky v poslednej dobe málo, no dočkal som sa len sklamania - digitalizované čudo, žiadne gore, žiadna zaujímavá akcia s napätím, a kostra príbehu ako vystrihnutá z hallmarkovskej televíznej produkcie. Na hranici odpadu. 20/100 ()

Campbell

Tak tohle mě moc nezaujalo. Mám rád filmy od Syfy a mám rád to že se nebojí udělat film(i když blbej) s mýtickými postavami. A i když jim to většinou sežeru tak tady tentokrát moc ne. Film o jakýsích dracích a bůh ví ještě čím někde v Himalájích už tohle mělo být sympatické a ono to i je. Ale film zůstal někde v půli není to ani moc zajímavé ani moc zábavné. Naneštěstí efekty vypadají narozdíl od jiných filmů pěkně a i samotné monstra působí pěkně. A ani herci nebyly zas tak strašný a hraje tu oblíbenec z Battlestar galactici. Takže aspoň něčím mě ten film zaujal. Ale aspoň na průměr mi to přijde málo. ()

• Opustený základný tábor zachváti hneď po príchode záchranného tímu snehová búrka. Niekoľko hodín nato už niet po snehu ani stopy a v pozadí vidieť zelenajúcu sa trávu. (beso74)