Phineas Taylor Barnum (Hugh Jackman) je vizionár, ktorého úprimné nadšenie je nákazlivé a to aj v časoch, kedy jeho nezlomný optimizmus a energia sú jediným bohatstvom, ktoré má práve k dispozícii. Barnum začína svoju životnú cestu vedúcu až k hviezdnemu úspechu s prázdnou peňaženkou, zato však s hlavou plnou fantastických nápadov. Vďaka nim vytvorí a postupne zostaví fascinujúcu show zaplnenú úžasnými žonglérmi, tanečníkmi, akrobatmi, fúzatými speváčkami, najsilnejšími, najmenšími aj najvyššími mužmi. Z jeho predstavenia sa napriek mnohým predsudkom stáva celosvetová senzácia. A Barnum dokáže úspech svojej show náležite podporiť pomocou dovtedy nevídanej reklamnej kampane, ktorá mu vyslúži označenie “princ humbuku” a jeho meno sa stáva synonymom pre poriadne nafúknutú propagáciu. (CinemArt SK)

Flego

Hugh Jackman si splnil svoj sen a zahral si v muzikály... a presne o tomto je tento film. O túžbach a splnených snoch. Je to nosná myšlienka, ktorú vôbec netlačí do úzadia aj akceptácie inakosti, hoci chápem, že mnohým divákom to ani nepríde. Snímok je vizuálne načančaný, má dostatok slušných pesničiek. Dej ubieha rýchlo, dokonca by tak ani nemusel, neuškodilo by pár minút navyše. Najväčší showman nebude patriť k muzikálovým perlám, ale je to milé dielko, ktoré poteší. ()

BMW12

Pecka film! Muzikály mě nikdy nebavily, ale poslední roky jakoby tento žánr prošel obměnou a po vynikajícím La La Landu zde máme další famózní kousek. Příběh mě zaujal, je to hezké a především Hugh Jackman táhne celý film. Ale vlastně všichni zúčastnění předvedli skvělou show a skvělý zpěv. A za tu výbornou show a především za ten dokonalý soundtrack musím dát 5*. Ty písně ve filmu jsou neuvěřitelně hezké a ač jsou jsi všechny možná trošku podobné, tak přesto jsou dokonalé. Edit: Po 2 týdnech jsem si ten film pustil znovu a je to naprosto dokonalé. A po celé 2 týdny od prvního zhlédnutí si každý den pořád dokola pouštím soundtrack, ty písně jsou naprosto skvělé! Největšího Showmana řadím mezi mých TOP 15 filmů! ()

rikitiki odpad!

Podprůměrný muzikál se sterilními songy jak přes kopírák a s choreografií jak z osmdesátek. Rádoby nosná myšlenka filmu: I jinak vypadající lidé si zaslouží respekt a slušné zacházení - tak o té se jen mluví, nicméně v ději se téměř neukáže. Protože vše je soustředěno na vzestup jednoho umanutce. Z nelítostného vydřiducha Barnuma, kterému šlo vždy jen o prachy a na ostatní kašlal, muzikál dělá lidumila se zlatým srdcem. Za to bych dala max. dvě hvězdy. _____ Odpad však dávám za to, že z reálné postavy, švédské operní divy Jenny Lindové dělá chladnokrevnou a zlou mrchu, zatímco skutečnost byla jiná. Reálná Jenny Lindová opravdu velkou část svých honorářů věnovala na charitu, a to nejenom v rodném Švédsku, ale i v Americe. Zatímco zde v muzikálu to vyzní, jakoby se tím jen chlubila a lhala. Takže muzikál dělá z bezcitného vykořisťovatele hrdinu a ze slušné ženy potvoru. SHRNUTÍ: Američani mají rádi jednoduché pohádky. Ostatně, všichni je mají rádi. Pohádky by však neměly ubližovat, a to ani lidem, kteří už nežijí. P. P. S. Mělo mě varovat už to, že při jednom z prvních muzikálových výstupů novomanželka o svatební noci téměř skočí ze střechy domu, nejspíš v marném pokusu o sebevraždu, což se dá pochopit vzhledem k tomu, koho si vzala. ()

Deschain

Gýčik. Niektoré skladby dosť dobré, zaujali ma aj napriek mojej absolútnej neznalosti pôvodného muzikálu. A Zendaya je zlatíčko, som do nej. (Cinema City Aupark - 1.2.2018) ()

Thomick

Mimořádně dojemný příběh (ne) o tom, jak se jeden věčný snílek nezištně (ne) ujme několika společenských vyvrhelů, jako málokdo prohlédne jejich zevnějšek (ne), objeví v nich skrytý talent (ne), který se nevídaně rozhodne vybrousit a řádně vytučnit (ne), a skrze jejich neobyčejnou prezentaci coby rovnocenných členů společnosti (ne) udělá vše pro to, aby je ostatní obyvatelé New Yorku začali brát mezi sebe (ne). Awww! (NE!) --- Že bude životopisnej příběh o počátcích cirkusu oslavou povrchnosti, to se dalo čekat, ale že i všeprostupujícího pokrytectví? Ugh. Efronovi snad veškerý jeho emoce nikdo nežral, že ne? A nad Jackmanovym romantickym týránim slona ve sněhu se nikdo nerozplýval, viďte že ne? Ugh. --- Glóby se s tou nominací Jackmana asi dočista pomátly; ono už vážně stačí jen sem tam něco kdáknout, stěží přesvědčivě ztvárnit největšího showmana planety (nemůžu si pomoct, ty taneční čísla s Jackmanem v ústřední roli mi hnedka přišly automaticky strnulejší) a tralalá, všichni si sedaj na prdel. --- Naopak písničky bez hlavního "hrdiny" tenhle film táhnou: This Is Me má v kombinaci s naštvanou Zendayou věru pořádný grády, Never Enough je rovněž nabitá energií, byť intimnější, a u Rewrite The Stars se obzvlášť povedla choreografie. Jen (obrovská) škoda, že první dvě jmenovaný písničky si musí vystačit samy namísto toho, aby patřičně rezonovaly v rámci celýho scénáře. ()

Necrotongue

Uznávám, byla to má chyba. O filmu jsem si nezjišťoval nic bližšího, takže jsem si myslel, že půjde o životopisný snímek o P. T. Barnumovi, že jde o muzikál, jsem zjistil až při první písni. Škoda, muzikály příliš nemusím, a když už dali tvůrci dohromady solidní kulisy a kostýmy, současná hudba mě příliš rušila. Ve výsledku jsem měl dojem, že by měly stačit dvě hvězdičky, ale nakonec jsem se rozhodl jednu přidat za 19. století nebo také století páry. ()

ARI50

Nádherně provedené se skvělými herci tohle mě dostalo a to nemluvím o skvělé hudbě bomba, neskutečná show která mě dostala. Muzikály nemusím ale tady klobouk dolů tohle je obrovská nádhera skvělá kamera prostě všechno. Když mi naskočí husí kůže a tančím při hudbě tak je to síla protože droga se aktivovala. ()

Lucasion

Muzikálové podání tvůrce cirkusu. Dost možná pro mě první životopisný muzikál. Pěknou muzikou nalákal už trailer. Co nás ještě čeká kromě zpívajícího Wolverina? To, že Jackman umí pívat už víme. Konečně po delší době nehraje v komiksové předloze ani pohádce. Hugh umí hrát, přesto mě svým výkonem jinak moc neoslnil. Naopak Zac Efron, kterého vidím už v třetí roli, tak mi dokazuje jak sympatický a talentovaný herec je. Film zaujal hudbou a vizuální stránkou, ale po příběhové nebo emoční stránce nezaujal nijak. Největší showman ve mě nezanechal vůbec žádné hlubší emoce, což u romantického dramatu, potažmo muzikálu je prostě bída. Příběhově to je snadno předvídatelné a tak jediný dojem se zanechává v celku pěkném soundtracku, zabaleném v mnoha tanečních kreacích. Fanoušci muzikálu si jistě přijdou na své, ale silný zážitek pro ostatní se nekoná. Párkrát Jackmanův Barnum připomene jeho Roberta Angiera a perfektní Dokonalý trik (2006), která s jevištěm a se scénou mají hodně společného. Jinak, to je vše. (50 %) ()

luka4615

Hugh Jackman kraluje v tomto dobovém muzikálu, který je skrz na skrz "prošpikován" chytlavými písněmi a pozitivní energií. The Greatest Showman Vás vtáhne hned na začátku svým úžasným tempem a kadencí, která nedává prostor téměř žádným hluchým místům. Rovněž musím zmínit i brilantně nacvičenou choreografii, která místy vážně bere dech. A pokud Vám ani toto nestačí, vězte, že pohled na všechny herce, kteří si svoje party vážně užívají, je vážně k nezaplacení. Skvělá práce! „When the sharpest words wanna cut me down/Gonna send a flood, gonna drown them out/This is brave, this is bruised, this is who I'm meant to be/This is me.“ ()

Handle

Největší showman může být rád za všechny ty skladatele a tvůrce písní, protože právě hudba posunula snímek minimálně o dvě třídy výš. Za to příběh je (líbivá) tuctovka. Sice ne vyloženě propadák, každopádně to nepřináší absolutně nic nového. Celé je to navíc opravdu hodně uspěchané a ve stopáži 105 minut to nemá absolutně šanci využít všechen potenciál postav, a proto se tak trochu klouže jen po povrchu a do ničeho se nejde hlouběji. Věřím, že kdyby film alespoň vyfasoval nějakou vyspělejší režii a přidal půlhodinku navíc, mohl výsledek dopadnout ještě stokrát líp. Nicméně, jak jsem říkal, díky té fenomenální hudbě jsem si to i tak užil a přeneslo to na mě nějaké ty emoce. Muzikálová čísla jsou opravdu krásná a já si po zhlédnutí filmu momentálně neprozpěvuju nic jiného... :) ()

cjmafia

Pokud ve mě nějaký film dokáže vyvolat mrazení v zádech, slzy a úsměv, tak má u mě pětihvězdu jasnou. Tomuto se všechy tyto aspekty podařily. Mrazení při songu This is Me, slzy radosti při songu From now On a úsměv při závěrečném vystoupení. Tento film možná není dokonalý, ale má to, co dnešním snímkům většinou schází, srdce. ()

JohnCZ

Příběhově naprosto banální, ale je to energické a má to velice chytlavé písničky, které jsou však místy až nehezky prohnané přes auto-tune, což na mě nepůsobilo vždy úplně dobře. Hugh Jackman si to viditelně užíval a i když je to taková vyumělkovaná hollywoodská rutina, právě díky němu je z toho cítit duše. ()

corpsy

Najoslňujúcejší muzikál od MOULIN ROGUE ( 2001 ). Ak si odmyslíme okaté CGI, príbeh ktorý je vlastne stále na jedno kopyto ( stratená a znovu nájdená láska, či sláva ) a pre dnešné rozmazlené publikum ( málokedy schopné prijať muziku z iného, ako aktuálneho desaťročia ) hudobné spestrenie, nemám žiadne väčšie výhrady. ()

liquido26

Nejsem velkým fanouškem muzikálů. Tohle bylo koukatelné, hezky barevné, výpravné a mělo to sympatického Jackmana. Hudba průměr, některé skladby docela ušly. Příběhově těžký průměr, ale nic víc jsem od toho taky nečekal. ()

Marsik

Kino Svět Lišov - Příjemně mě to nabilo pozitivní energií. Díky za to. 80% (with J.) // (2.2.2019) HBO HD - Tenhle film je prostě skvělý. Zejména hudba a příběh. Navíc to má i poslání. Zvedám na plných pět. 90% (with J&A) ()

yakoob

Prorodinný film. Jsem rád, že tvůrci zachovali hodnotu rodiny. To vždy dojímá a má cenu za rodinu bojovat. Třeba i formou muzikálu s tklivou muzikou. ()

Největší showman se vrátí

Největší showman se vrátí

27.02.2019

Zatímco hvězdný australský herec Hugh Jackman (Logan, Hlavní kandidát) vyráží na své světové turné The Man, The Music, The Show, inspirované nejen jeho mnohačetnými muzikálovými rolemi, ale také… (viac)

Cats si vyškrábnou na Star Wars

Cats si vyškrábnou na Star Wars

01.09.2018

Studio Universal stanovilo oficiální premiéru nové verze muzikálu Cats s Taylor Swift a Ianem McKellenem na 20. prosince 2019. Znamená to, že snímek režiséra Toma Hoopera (Králova řeč, Bídníci)… (viac)

Disney je zase rekordní

Disney je zase rekordní

29.06.2018

Ať už na letošní blockbustery říkáte cokoliv, jedna věc nelze Hollywoodu upřít – umí si na sebe slušně vydělat. V posledních letech se to daří zejména studiu Disney, díky kterému už pokladny… (viac)