Kámen a život

• angličtina Stone and life (festivalový názov)
Animovaný / Krátkometrážny
Československo, 1965, 8 min

Věčná touha zrodu, přibližování a sblížení se nevyhýbá ani bytostem z kamene. (Česká televize)

pytlik...

V poušti na Marsu úder blesku stvoří kamenného boha, který pak sám dál a dál vytváří všelijaké další bytosti. Občas mu jeho výtvory přerůstají přes ten kámen, co má místo hlavy. To když stvoří pštrosa, který ho nakonec sezobne, ale bůh jím jen tak projde ven neporušen. Přesto pak před ním v hrůze prchá, asi ta cesta pštrosem není nic příjemného, i když je jeden tvrdý jako kámen, nevím, nezažil jsem. Posléze si stvoří ženu a nakonec psa a je všem fantaziím konec, podobně jako v reálném životě. ()

blackrain

Nápad je to originální. V jednoduchosti je ukrytá síla. Vezmeme pár kamenů do ručičky a nestačíme se pak divit, co z toho vyleze. Někteří filmoví tvůrci mají fakt velkou fantazii nebo musí být svým způsobem šílení, i když to se vzájemně nevylučuje, protože to kráčí ruku v ruce. Distributor zřejmě neměl svůj den, když dokázal takto pospat obsah filmu. Určitě inspirováno inimáky od Hermíny Týrlové. ()

Matematicka

Hra s kamínky... o čem vlastně? Krom jiného také o tom, kam je muž nenávratně přitahován, i když mu to také skýtá různá nebezpečí... ()

Tom_Lachtan

Aneb potkali se kameny u Kolína... No, dobře, Kolín to asi nebyl a možná ani totožná planetární soustava, čím si ale jist jsem je to, že právě onu dvojici medvědů mi Kámen a Život připomněl nejvíc, což říkám v tom nejlepším slova smyslu. Seko se snažil a přišel s dobrým příběhem, který nepostrádá pointu, k čemuž se druží i pěkná, originální buližníkoidní animace, víc mi pro dobrý zážitek na poli krátkometrážní animace netřeba. PS: pazdráti všech zemí! Zde především Pytlík, když neumíte psát komentáře bez toho, aby ste vyžvanili celej děj, tak je kur*a nepište! Kruciátu na takové!! Ještě že jsem dříve viděl, než-li četl ()