Spriaznená duša

(TV film)
všetky plagáty

Dá sa za týždeň zmeniť intelektuálska čudáčka na kráľovnú strednej školy? Amber Pollocková je krásna, ale aj veľmi namyslená, plytká a zlomyseľná stredoškoláčka, ktorá sa stala kráľovnou strednej školy, čo je splnením jej snov. Vo chvíli triumfu ju zasiahne elektrický prúd a zomrie. Je jasné, že po smrti sa chce dostať do Neba, ale tam jej nie je povolené vstúpiť. Ak však pomôže Lise Summersovej najnepopulárnejšiemu dievčaťu, aby sa stalo kráľovnou, vstup do Neba má istý. A tak sa Amber pustí do konania dobrých skutkov, ale nič nejde tak, ako naplánuje... (oficiálny text distribútora)

Kamca_

Cassie Scerbo se narodila proto, aby hrála tyhle panovačný a namyšlený mrchy a musim říct, že jí to jde vážně dokonale. Podobnou roli hrála už v seriálu Make it or break it. Naopak role Lindsey Shaw mě docela zaujala. Hodně zajímavá herečka. Už od začátku filmu mě malinko vyděsily ty růžové barvy, ale to se dalo čekat. Film byl plný ubohosti, naivity a tuposti. Shrnuto podtrženo - nechápu, proč se tyhle filmy v USA točí. Tento film rozhodně není pro náročné diváky. Je lepší na to koukat bez očekávání. Pár pozitivních věcí se tam našlo, ale moc jich nebylo. Tuhle tématiku mám hodně ráda, ale v tomto případě se to moc nepovedlo. Kdyby mi bylo o 10 let míň, asi bych to viděla jinýma očima. Dávám 35%. ()

oveckaoa

Hodil jsem si do vyhledávače tag  komedie a tohle mě vylezlo mezi prvními a musím uznat , že se to dalo. Přijde mě, že tohle byla inspirace pro netflixovskou komedii Život po večírku jelikož ta podobnost je  velká. Líbila se mě hlavní herečka  a není to taková fiflena jak často v těchto komediích bývají i ta holka co ji měnila měla něco do sebe. Bohužel to kazí konec jelikož ten kluk ani nebyl žákem školy a nebyl ani nominovaný což je sice pěkné že to mezi dvěma kočkama vyhrál kluk, ale divné v tom, že je to v podstatě nedomyšlené stačilo by kdyby to vyhrála ta holka co ji Amber k tomu měla pomoct a změnila se do té doby.  60 procent ()

hous.enka

Chyběl tomu trochu nadhled, ale jinak je to docela dobrá variace na "Prom movie", jakých Američani točí na desítky. Sexy mrcha Amber - budoucí královna maturitního plesu - zemře při korunovaci Ale aby se mohla dostat do nebe, musí pomoct ošklivce Lise stát se královnou maturitního plesu. Lisa samozřejmě není vůbec ošklivá a Amber zas není taková mrcha - ať žijí stereotypy. Ale docela dobře byly vymyšlená "kouzla", která Amber ovládala. A dost mi líbil herec, co hrál Nicka (Chris Zylka) - vizáží. Jde o povrchní film, tak si můžu dovolit trochu povrchnosti :-) ()

Elyssea

Tak tenhle koncentrát veškerých teen problémů to nezvládl. Na highschool se dělíte na populární a nepopulární. Ta bezejmená masa mezi tím je zjevně málo in a ne dost nerd. A teď jedna standardní blond musí pomoct hezké brunetce, která před kluky trapně koktá, aby to dotáhla na prom queen. Jaké je překvapení, když se z chytré a fajn holky stane queen bitch. Zápletka ozvláštněná jen tou duchařskou částí, jinak je to sbírka všech žánrových nešvarů od blondýnky s "mother issues" po prostoduchého přítele a závěrečné probuzení. Což o to, filmy z americké střední často vyhledávám na odreagování, ale Teen Spirit trpí akutním nedostatkem nadhledu a humoru. Je to stejně plytké jako hlavní hrdinka, protože zmínka o Haydnových symfoniích z vás intelektuálku neudělá. ()

Kacenaa211

Čekala jsem to daleko horší. Ano, samozřejmě, že je to taková ta romantická teeneagerská komedie, ostatně, tak to vyplývá i z názvu. Nicméně zasmála jsem se u toho a i když jsem si na začátku myslela, že se nevydržím dokoukat do konce, tak jsem vydržela. Sice jsem opět věděla, jak to skončí, ale to u těhle teen komedií, je jasné vždycky. A na konci byla vtipná tečka v podobě smrti další z panovačných a nafoukaných mrch, kterou jsem nečekala. Rozhodně to není film, od kterého máte čekat víc než odreagovaní plné blondýn, blbých "poskoků", hadříků a botiček. ()

• Film sa natáčal vo Wilmingtone (Severná Karolína, USA). (Arsenal83)
  • Skladbu "Show me", kterou ve filmu zpívala Lisa (Lindsey Shaw), nezpívala ona sama. Hlas ve skutečnosti patří Jessice Suta, bývalé člence Pussycat Dolls. (..Lucas..)