Notre-Dame de Paris

(TV film)
všetky plagáty

Zrzavakocka

od začátku až do konce nestačíte lapat po dechu poprvé jsem se dostal k záznamu při návštěvě kamaráda na Slovensku jenž má co dělat s hudbou, sice neumím francouzky ani ahoj a dobrý den, ale zážitek nepopsatelný k tomu dobré víno a už si jen představovat jak sedím přímo v hledišti, herecké a pěvecké výkony Daniela Lavoie, Bruno Pelletiera, Patricka Fiorio, Lucka Mervila a samo že Garoua ( ten je k sežrání) osobně hodnotím jedničkou s několika hvězdičkami, ani se nedivím, když si pustím Belle z odkazu https://www.youtube.com/watch?v=KUXGVfmrEN4&list=LLlsOBFJZA_Bw-QF6f4a0-cQ&index=139 že právě Garou na konci brečí...... stačí si jen projet youtube a sami uvidíte kolik přehrání a kolik palců nahoru mají i jen části škoda jen že ve zdejší krajině se tento muzikál v daném složení neobjeví :( ()

TeeAge

|| Scenár: Victor Hugo's novel The Hunchback of Notre-Dame | Hudba: Riccardo Cocciante | Produkcie: 1998 Paris, 2000 London, 2010 Belgium, Canada, Russia, Switzerland, Italy, Spain, China, South Korea, Haiti, Taiwan || Ak existuje láska na prvé počutie, tak u mňa sa stala skutočnosťou u pôvodného naštudovania Notre Dame de Paris z roku 1998. Tento záznam je z roku 1999, a našťastie obsahuje pôvodné obsadenie u všetkých postáv. Je úžasne nastríhaný s kvalitnými zábermi, čo je u divadelných predstaveniach minimálnym požiadavkom, aby cez obrazovku dielo pôsobilo dôstojne a aspoň trochu dôverihodne. Tento muzikál obsahuje takmer všetko, čo má divadelný (nie filmový) muzikál obsahovať. Spevácka, herecká i tanečná složka tu funguje bezchybne a všetci zúčastnený podávajú výkon priam bez výnimky nadštandardne. Garou je svojou hlasovou zafarbenosťou jednoznačne najzaujímavejším Quasimodom pod slnkom, a Bruno Pelletier je najuniverzálnejším muzikálovým spevo-herecko-tanečníkom vôbec. Pesníčky z pera Riccarda Coccianteho sú dychberúce od začiatku do konca, medzi moje obľúbené party patrý určte Overtúra, Le Temps de Cathédrales, Bohémienne, La Cour de Miracles, Belle, Lune, Danse mon Esmeralda. Notre Dame de Paris je pre mňa splneným snom. Ešte ho vidieť na živo, a môžem snáď i umrieť :) ()

mimi930

Krásny prípad toho, o čom je muzikál a že v jednoduchosti je krása. V tomto muzikáli totiž nejde o kostými (prezliekajú sa len občas, aj to len tanečníci a ide skôr o vyzliekanie) ani o scénu (tá sa tiež mení len veľmi minimálne), ale o hudbu a o hranie. Keby som mala vymenovať všetky piesne, ktoré si po vypočutí hmkám, boli by to hádam všetky hlavné. Hudba je chytľavá a príjemná a spev všetkých hrdinov špičkový. Toto je muzikál, ktorý ani keď nevidíte a len ho počúvate dodá presne ten istý fíling a zimomriavky a neomrzí ani na niekoľké pozretie/počutie. ()

Theresia

Okouzlení vtíravou melodií, perfektní příběh a nádherný jazyk, vše v ceně. Opravdu, byla to lahoda. Jedinou vadou na té kráse byla Esmeralda. Už to je chyba. Jak někdo, kdo je jednou z předních postav, může ubírat na kráse muzikálu ? Pokud diváci tohoto muzikálu neznají Hugovu Esmeraldu možná jim to ani nepřijde. Podle mě je však Hugova Esmeralda úplně jiná. Dívka malinká a štíhlá s pohyby v tanci ladnými natolik, že se vám zdá jako kdyby se ani svou malou nožkou země nedotkla. Taková drobná a oblečená do několika cikánských hadříků. Přesto však vášnivá ve svém zápalu a mnoho další půvabů, které tato Esmeralda prostě neměla. Výkony jiných postav tento nedostatek ale přehlušily. Gringoire byl úžasný a majestátný, Quasimodovi jak mu byl jeho úděl předem dán se jej zhostil se vší ctí a citem, Phoebus byl opravdu rozervaný a plný sil no a Frollo byl tou úžasnou postavou, kterou měl být. Stejně jako v románu Bídníci je tou typicky romantickou postavou policejní prefekt Javert, tak tady ji zastupuje arcijáhen Frollo a to svou rozpolceností a bouřlivostí, které se jim v příběhu dostane. Druhým záporným bodem pro mě byla druhá polovina muzikálu, kde už není hudebně mnoho nového a jen se opakuje vše z první poloviny, přesto jsem však rozhodnuta dát čtyři, neboť můj dojem zůstal i přesto stále nezkažený. ()

MikeJay

Mám rád hudbu a hudební filmy. Muzikály v divadle až tak nemusím, ale tohle je naprostá výjimka. Kdysi jsem Notre Dame objevil díky kamarádovi, který mi poskytl kopii i s doma dodělanými titulky. Muzika a hlasy všech zpěváků mne natolik zasáhly, že jsem okamžitě sjížděl CD v autě a film doma. Komu jsem muzikál pustil, byl okamžitě nadšen jako já bez rozdílu věku. Musel jsem si během návštěvy v Paříži koupit jak originální DVD a CD z tohohle koncertu, ale i původní studiové CD. K muzikálu se často vracím. Původní sestava, která je i na tomto DVD z roku 1999 patří k legendárním. Většina vystupujících zpěváků buď již v té době patřila k frankofonním hvězdám (Lavoie, Fiori, Segara), nebo se z nich díky muzikálu okamžitě stala (Garou, Zennatti). Svědčí o tom i naprosto vyprodaná série koncertů, které tato původní sestava před dvěma lety absolvovala v Moskvě, v Leningradě a v Kyjevě a nakonec vloni v Paříži v paláci Bercy. Poslední koncert série a zřejmě poslední koncert vůbec jsem měl tu čest vidět a musím říct, že i slzička ukápla. Nejlepší muzikál všech dob po hudební stránce, skvělé nastudování. Nelze jinak ne 100 %. ()

• Zatímco velmi úspěšné bylo uvedení muzikálu v rusky mluvících zemí nebo v Koreji, anglické předvedení muzikálu, přestože se jej zúčastnila většina z původního obsazení, nebylo úspěšné. Na vině je zřejmě velmi špatné anglické libreto. (MikeJay)
  • Skladby "Arie Belle Quasimoda", "Frolla" a "Phoebuse" vyšly na singlu a staly se ve Francii v té době třetí nejprodávanější malou deskou všech dob. (MikeJay)
  • Garua, představitele Quasimoda, objevil producent a libretista Luc Plamondon v baru, kde zpíval blues se svoji kapelou. Muzikál z něho udělal obrovskou hvězdu nejenom ve Francii a rodné Kanadě, ale po vydání vlastních CD třeba také v Polsku. (MikeJay)