Nejzáhadnější vraždy

(TV film)
  • Veľká Británia Julian Fellowes Investigates: A Most Mysterious Murder - The Case of Charles Bravo

21. dubna 1876 zemřel Charles Bravo (Michael Fassbender), novomanžel s mnoha nepřáteli, na otravu antimonem. Julian Fellowes vyšetřuje pozoruhodný případ, který pobouřil viktoriánskou Británii a dodnes zůstal neobjasněn. (oficiálny text distribútora)

hazaba

BBC měla vždycky zajímavé pořady a tenhle patří mezi ně. Pokus o rekonstrukci záhadné smrti manžela bohaté ženy, který umřel na otravu a na jehož smrti mělo svým způsobem zájem mnoho lidí. Případ hodný Sherlocka Homese :-) Závěr se mohl zdát překvapivým, ale indicie se objevily už docela brzy. Oceňuji výkony hlavních představitelů. ()

emma53

Kdo jinému jámu kopá.......asi tak to s Charlesem bylo opravdu, ale jeden nikdy neví a už se ani nedozví. Tak to byl poslední díl s Julianem Fellowesem, který byl asi i tím nejlepším z celé pětice. Určitě nelituji času, který jsem strávila s nevyřešenými případy dávných let ve viktoriánské Anglii, navíc bezvadně zrežírovanými Michaelem Samuelsem. ()

dris

Takové Vraždy v Midsomeru minulého století dle skutečnosté události. Přijemná atmosféra a zajímavě provedené rekonstrukce nevyřešených vražd, nevyřešených jen do té doby než si na ně posvítil Julian Fellowes (i když někdy je mým favoritem někdo zcela jiný). Závěr: Nejlepší díly: první !spoiler! stejnak to byl synáček!spoiler! a pátý. ()

octopuska

Tajemstvími obestřený tragický příběh osudem zkoušené ženy, která ač se sebevíc snaží nalézt štěstí , lásku , porozumění a uznání ve společnosti svůj boj nakonec prohraje. Jak se říká kdo chce moc nemá nic. Opět skvěly Fassbender v roli charismatického zloducha, kterému se jen stěží odolává. Zajímavý průvodce celý příběh příjemně dotváří a průběžná rekonstrukce nám zase jednou nabízí zajímavé zpracování krimi žánru z dob dávno minulých s nádechem Sherlocka Holmese. ()

filmmovier

Závěrečný díl cyklu a společně s tím prvním asi i nejlepší. Fellowes opět podává celkem uvěřitelné vysvětlení, ale tentokrát opravdu těžko říct, protože právě případ této vraždy je to nejzajímavější, co mi tahle série nabídla. A navrch přihodila skvěle hrajícího Michaela Fassbendera, který tady prostě nemá konkurenci. Závěrečný díl, byl opravdu silnou podívanou a já jsem rád, že jsem viděl celou sérii, protože je opravdu jedinečná, geniálně natočená, s atmosférou a je pomalu lepší, než klasické detektivky. A v tomhle případě má navíc i Fassbendera! Prosím víc dílů, je opravdu škoda, že jich je jen pět... 100%, za celou sérii pak 95%. ()