Za advokátkou přichází poškozený námořník, kterému na plovárně ukradli klíčky od auta i celé auto, které stálo před ní. Problém je v tom, že na plovárně za auto neručí, a když námořník auto náhodně na ulici objeví, policie mu nevěří, že je jeho. Nový majitel se hájí, že ho řádně koupil. Advokátka ale zjistí, že koupil pouze vrak, z něhož si ponechal identifikační znaky a ty připevnil na auto kradené. Zloděj je zajištěn, námořník odchází na plovárnu… aby ho tam opět okradli. (Česká televize)

MM_Ramone

V priebehu rokov 1984 až 1989 bol v československej televízii vyprodukovaný komediálny seriál "Paragrafy na kolesách". Bolo natočených deväť častí. Spoločnou témou týchto príbehov bol automobilizmus. Režisérsku taktovku nad týmto projektom držal Milan Rúžička. V poradí piata epizóda nesie názov "Smoliar". Televíznu premiéru mala štvrtého augusta roku 1987. Je to príbeh o námorníkovi Zdeňkovi Pondělíčkovi, ktorému počas návštevy plavárne niekto ukradol nové tuzexové auto. Bude musieť podstúpiť mnoho úskalí, pokiaľ sa mu podarí získať naspäť svojho zeleného Renaulta. Vo svojej špecifickej dobe doznievajúceho socializmu, to bolo možno aj celkom vtipné, ale ja som sa teraz pri sledovaní tejto starej seriálovej televíznej komédie nijak zvlášť nepobavil. ** ()

rakovnik

Vébé prakticky nic nekoná (trochu zlepšili svou reputaci čištěním Botiče), tak to aby si člověk našel svoje ukradené auto sám. Místo devítky trabant, zato už se slečnou. Docela milá povídka s velice příjemným obsazením. ()