Cyklus Heydrich – konečné řešení poskytuje svými 43 díly zmapování tohoto období dosud nebývalý prostor. Základní osou cyklu je činnost Reinharda Heydricha v úřadu protektora. Její souvislosti pak přivádějí jednotlivé kapitoly ke klíčovým událostem, osobnostem a fenoménům doby a to nejen na území protektorátu a Třetí říše. Kombinovaná reportážní a dokumentární forma zpracování se opírá o využití dobových archivů, autentických předmětů i výpovědi pamětníků a historiků. Vedle známých faktů se autoři zaměřili také na nejnovější poznatky, které mohly být po letech zamlčování a dezinterpretací přidány k obrazu doby až v posledních dvou desetiletích.
Jednotlivé díly:  1.-Noc nad protektorátem
40.-Zmizeli
41.-Lidice - obraz pomsty
42.-Bylo nejhůř
43.-Češi se nevzdávají
44.-Ministr Eden oznamuje (oficiálny text distribútora)

Arsenal83

Ten prejav Tomáša Töpfera sa samozrejme nie každému musí pozdávať, ale vzhľadom na rozsiahlosť dokumentárneho seriálu ide o veľmi obsažný a podrobný dokument. Človek sa dozvie veci, ktoré nikde inde nepočul. Takže prínos dosť veľký, hoci forma nie vždy dokonalá. Heydrich na 19 hodinách filmu, to sa len tak nevidí. Dokument, ktorý pomôže pochopiť danú dobu a ako sa v Protektoráte žilo. ()

Koly

Co se týče náplně dokumentu, tak je to vcelku ucházející, ale kdo proboha vybral za průvodce Tomáše Töpfera????? Ten jeho dementní, přiblblý obličej, když předčítá z protektorátního tisku, na mě působí dojmem, jakoby se snad v jeho očích jednalo o nějakou zábavnou etapu našich dějin. Překvapivě, když podává divákovi informace mimo záběr kamery, tak to funguje bez problému. Abych se ještě vrátil k obsahu, tak bych namísto 43. dílů zvolil dejme tomu deset delších a omezil bych údaje o českém odboji a parašutistech (které jsou už všeobecně známé) a naopak bych přidal informace o samotném životě v Protektorátu, kolaboraci, činnosti Háchy, atd. (jsou tam, ale v malé míře a hned se od nich spěchá pryč). ()

MikO_NR_1909

Pochvalu si určite zaslúžia strihači a tím, ktorý mal na zodpovednosti rekonštrukčné spracovanie obrazového materiálu, dobových fotiek i tých akože dobových (s výnimkou otrasných digitálnych hraných scénok s instantnými spomaľovacími kreácia ala matrix, ktoré dejinné súvislosti popisujú), ktoré hutne a upozorňujúc na dôležité udalosti dali o sebe vedieť. Veľmi mi prekáža naopak mimoriadne subjektívny a skreslený rozprávač, ktorý na mnohých miestach neprimerane buď vyťahuje triviálne špekulácie alebo dosť nekompetentne analyzuje dobovú situáciu. Čiže informačné vodítka, ktoré majú viesť dokumentárny seriál zlyhávajú obsahovo a nedokážu diváka podnecovať ani vťahovať adekvátne do historickej problematiky. Skôr ťažia z tém, o ktorých sa dá rozprávať donekonečna. ()

MaMitti

Nevyhovuje mi 25 minut každého dílu, ten čas je divný, navíc je osekaný ještě titulkama. Dvakrát se mi nezdá ani TT v roli průvodce, ale dejme tomu. Celkově jsem ráda, že takový pořad je (narozdíl od igi B. mám pocit, že lepší je investice veřejnoprávní televize do tohoto projektu než do nejroztodivnějších estrád tipu Zázraky přírody apod. a že těch v ČT je taky celkem dost). Zatím je asi předběžné hodnit celek, i když v určitých kolejích už tato dokumentární serie jede. Upravuji po dvou měsících - to, co mi ze začátku nevyhovovalo = 25 minut dílu, nyní celkem kvituji, vlastně to stačí, když je vystižena podstata (což není vždycky úplně dokonale, ale budiž). ()

radektejkal

Dostal jsem se téměř až k atentátu, ale pak jsem postupně odpadal, až jsem odpadl úplně. Nicméně si vysoce cením "prohlášení pamětníků", z nichž, i přes vysoké stáří, sálají nejen tehdejší prožitky, ale i vysoká inteligence. Myslím tím například a především Židovky v dílu podivně nazvaném "Judenrein". ()