Blondýna na předpis

• USA Better Living Through Chemistry

Komediálna dráma Better Living Through Chemistry rozpráva príbeh manželstvom znudeného lekárnika v podaní Sama Rockwella (Seven Psychopaths, Moon), ktorému sa jedného dňa vďaka krásnej Elizabeth obráti život úplne naruby. Mladá a atraktívna "trophy wife" zákazníčka s tvárou (a telom) Olivie Wilde (Her, Rush) ho totiž zvedie a ukáže mu nikdy nezažité potešenie z užívania liekov na predpis. Postupne ho tak začne vťahovať do svojho búrlivého života, v ktorom nebude núdza o sex, drogy a nejaké to násilie. (Refresher.sk)

Morholt

Přesně podle šablony "dominantní manželka, uťáplý manžel pod pantoflem a zlom, který všechno změní". V různých variantách to tu bylo x krát a ještě x krát bude. V tomto případě je to ještě s morálním ponaučením, že drogy jsou špatné a jde to i bez nich. Co dělá tuhle trochu komedii stravitelnou, je Sam Rockwell, který to táhne prakticky sám, protože Olivia Wild je tady jenom krásná a Michelle Monaghan mi připadala nijaká. Jinak kdo se těší na Liottu a Jane Fondovou, tak bude zklamán, protože ti dostali společně tak minutu a půl času. 55% ()

kaylin

Celkem průměrná komedie, která nijak moc nenadchne. Z provinčního chlapíka se stane rebel, který málem něco hodně posere, ale štěstí mu přeje a on to nepodělá úplně. Sam Rockwell není v podobných rolích úplně nejlepší, Olivia Wilde je pořád jen krásná, a tak nejvíc vynikají Ray Liotta a Jane Fonda, kteří tam ani nijak moc nejsou. Celkem obyčejná americká komedie. Prostě nic víc. ()

dee-key

Sice nemůžu souhlasit s myšlenkou filmu, že chlap se pochlapil až potom, co si našel žhavou bokovku, protože ta jeho semetrika ho měla na háku, ale miluju Rockwella a je taky fakt, že jsem se párkrát i docela zasmál. Jinak je to samozřejmě hrozná volovina a za tu otravnou vypravěčku bych nejradši ještě jednu hvězdu srazil. ()

Aljak

Ale no, to prečo takýto sľubný námet pochovali tak debilným scenárom? Naozaj škoda, že to nedokázalo ťažiť z kvalitného potenciálu z prostredia lekárne a s dobrou zápletkou upadajúceho manželstva a pubertálneho syna. Navyše, niečo takéto nemalo vôbec za potreby pôsobiť ako komédia, ale viac dramatické stvárnenie by iste pozdvihli aj kvalitu. Samozrejme, že veľkým plus celého filmu bolo najmä herecké obsadenie s hviezdami ako Sam Rockwell, Olivia Wilde, či Michelle Monaghan, ale čo z toho keď príbeh je niekde pod hranicou priemernosti? Prvé dve tretiny dosť slabé, záver už o čosi lepší, ale aj tak na viac ako 2* to u mňa nie je. ()

terunka003

Průměrně sympatické, optimistické, pozitivní, milé, nové, zajímavé x brzy zapomenutelné. To bylo pěkný, nový, fakt dobrý, nenáročný a dostatečně krátký. Poslední vyhrocené scény byly bravurní. Sam byl supr, hlavně ten jeho šílenej účes a bledá pleť, Olivia lehce přehrávala, nelíbila se mi tu, Ray byl třešinka na dortu. Na pátek večer fajn. ..ani drogy nejsou nejlepší, takže děti, neberte je.. ()

• Filmovanie snímky prebiehalo v amerických mestách Annapolis a Baltimore v štáte Maryland. (MikaelSVK)
  • Roli Douglase Varneyho (Sam Rockwell) měl původně ztvárnit Jeremy Renner, ale kvůli pracovní vytíženosti ji odmítl. (R´Hell)