Ouran je střední škola pro výjimečné. Jak moc výjimečné? Ty nehorázně bohaté. Ale Fudžioka Haruhi je trochu jiná. Není tu díky bohatství, ale díky výtečnému prospěchu. Aby si ho udržela, hledá tiché místo na učení, a tak vstoupí do hudební místnosti číslo tři, o které si myslela, že jí ticho přinese. Naopak jí do jejího života zasela ještě větší chaos - potkala tu šest výstředních osobností, které pečují o dívky z celé školy. Ty ji tak vyděsí, že nedopatřením rozbije vázu, kterou bude muset splácet do konce života. Ovšem pokud se k nim nepřidá a nestane se taktéž hostitelem. Beztak si už téměř každý myslí, že Haruhi je chlapec... (Zíza)

Thalin

Zrovna tohle je ten případ, kdy je lepší anime nepřevádět do hrané adaptace. V  anime je spoustu praštěných a místy až trapných momentů, kdy se postavy vyloženě třpytí a za nimi hopsají unešené holky se srdíčky v očích, kluk se chová jako malé dítě a podobné věci, které v anime fungují, právě díky té animaci. Jenže když tohle chování převedete do hrané adaptace tak je to jen a pouze trapné. Ty přehnané a trhlé situace v pohodě fungují v anime, ale v reálu ne. Kolikrát jsem protáčela oči nebo se vyloženě cítila trapně. A navíc, okouzlující a dech beroucí krasavci se v anime dají nakreslit vážně atraktivně, ale tady mi ti herci nepřišli jako kdovíjací lamači srdcí. Místy spíš připomínali strojené panáky. ()

Zíza

Není to špatné, člověk může mít tendenci se u toho bavit, ale anime mě oslovilo víc, manga mě zklamala a tohle mě nechalo chladnou. Ze začátku mi dost vadilo i obsazení Tamakiho a dvojčat, ale zvykla jsem si a poté to bylo ok. Přijde mi, že do hraného seriálu se vůbec nehodí ty Tamakiho teatrálnosti. Slabý průměr, naštěstí díl má jen 20 minut, takže je to na pohodu, kdyby to bylo delší, asi by to bylo vražedné. Kjóju jsem tu měla raději než v anime, dokonce jsem si tak říkala, že by bylo fajn změnit párování, ale co už. Konec by se dal označit za neuspokojivý, ale určitě si ho někteří užijí. Myslím, že bych se bez této série obešla. 3* s odřenýma ušima. Přeloženo. ()

Roby

Když jsem se začal dívat, tak jsem byl děsně zvědaví jak obstojí anime proti doramě. Anime považuji za skvělou komedii, takže tato hraná verze měla už od začátku nastavenou laťku dost vysoko. Jasně, je to komická kravina, ale s tím jsem rozhodně počítal. Ono není lehké převést podobnou komediálnost do snesitelné hrané podoby, avšak tady jsem jim to docela povedlo. ()

loveless

Manga i anime patří mezi mé nejoblíbenější. A ani dorama není špatné, ale některé šílenosti prostě hraná verze nemůže tak skvěle zachytit a sklouzávají spíš ke trapnosti. Haruhi byla hezká a fajn, ostatní taky dobří, mnohem víc se mi tu líbil Kjoja a tak snad poprvé jsem ocenila jeho představitele Shunsuke Daito. ()

Wajny13

Tento seriál se přesně hodí do chmurného a upršeného podzimního dne, protože je krásně nabíjející a vy si přijdete jako na prosluněné pláži (jo, přesně tak si po zhlédnutí seriálu připadám!). I přesto, že některé věci byli dost i na japonský seriál (Tamakiho "scény", nápisy, animované dohry...apod.), tak já jsem z něj nadšená :-) Čekala jsem přesně to, co jsem si přála - dobrou náladu, skvělé herce a super ztřeštěné scény :-) 5* ()