Vincentov svet

• Česko Vincentův svět (viac)
USA, 2015, 104 min

Réžia:

Doug Ellin

Scenár:

Doug Ellin, Rob Weiss

Kamera:

Steven Fierberg

Kevin Connolly, Adrian Grenier, Kevin Dillon, Jerry Ferrara, Billy Bob Thornton, Jeremy Piven, Haley Joel Osment, Emmanuelle Chriqui, Emily Ratajkowski (viac)

Film Vincentov svet je dlho očakávaná adaptácia oceňovaného seriálu HBO na veľkom plátne. Zažiaria v nej pôvodní herci zo seriálu - Kevin Connolly, Adrian Grenier, Kevin Dillon, Jerry Ferrara a Jeremy Piven. Filmová hviezda Vincent Chase (Grenier), spolu so svojimi kamošmi Ericom (Connolly), Turtleom (Ferrara) a Johnnym (Dillon), sú späť... späť v biznise so super agentom, z ktorého sa vykľuje vedúci štúdia Arim Goldom (Piven). Hoci sa niektoré ich priority zmenili, puto medzi nimi ostalo stále silné. Spoločne budú musieť zvládnuť nestály a často náročný svet Hollywoodu. (Continental film)

vteco

Vincentův svět se celých 104 minut vezl na překvapivě svižné vlně a své tempo příliš neztrácel. Kde ovšem film nestačil bylo v přiblížení postav, do kterých nebylo možné se nějak více vžít či je blíže pochopit. Další výtka směřuje ke vtípkům, které jsou vesměs suché, až na pár příjemných výjimek. Záchrana v podobě jednoho camea za druhým byla vzhledem k jejich kvalitě nedostatečná. Podprůměrná a zapomenutelná komedie se slabším příběhem. [40%] | 4. ČSFD FV ()

Slarque

Ze seriálu jsem nikdy neviděl ani minutu, ale nepřipadalo mi, že mi něco nedochází. To spíš mám mezery v hollywoodském kdo je kdo (třeba vůbec nevím, kdo je Warren Buffett apod.). Z pětice hlavních postav mi připadal nejméně zajímavý titulní Vince, ale to je nejspíš v souladu s původním názvem. Překvapil mě Haley Joel Osment, ale ono to letí a už je to přes deset let, co jsem ho viděl naposledy. Ženské postavy jsou zde omezeny na pouhé „řezivo“, ale i to je v záplavě všech těch korektních filmů občas potřeba (70%). ()

MikeCool

Tupý humor milionářů? Ano, tak takový je bohužel Vincentův (americký) svět, jenž je jakýmsi sequelem stejnojmenného seriálu. Přiznám se, nemusím ani seriál. Měla to být hlavně komedie, ale té se mi z mého pohledu moc nedostalo. Komedie o milionářích či miliardářů (kdo ví) a jejich strastí opravdu není mnou vyhledávána cílová skupina komedií. ___ (Filmový víkend ČSFD 2015, Letní kino Turnov) ()

Vančura

Sympatická obsazená komedie, která oplývá neuvěřitelnou energií a spádem. Ten film se v podstatě nezastaví ve svém zběsilém tempu a nekončící příval replik nedovoluje ani na chvíli polevit pozornost. I navzdory tomu se překvapivě jedná o příjemnou a odpočinkovou podívanou, která je atraktivním pohledem do toho, jak to chodí v současném Hollywoodu (resp. člověk tomu samozřejmě může věřit a nemusí - šance běžného smrtelníka nahlédnout do "skutečného zákulisí" továrny na sny bude asi taková, jako možnost sbalit nějakou hollywoodskou hvězdu). Na filmu se mi obzvlášť líbila bezstarostná atmosféra, jíž je celý děj prodchnutý - vydatně ji podporuje už samotná skutečnost, že všichni bez výjimky zde mají iPhony, honosné vily, luxusní supersporty či obří terénní vozy, a vše zalévá teplé kalifornské sluníčko - v méně inteligentním filmu by to vypadalo jako falešné pozlátko, ale zde vše působí naprosto přirozeně. Obzvláště příjemným překvapením pro mě byl herecký výkon Jeremyho Pivena, který je nezpochybnitelným tahounem celého filmu a mimořádně charismatickým hercem. Seriál neznám, ale nebránilo mi to si jeho filmovou adaptaci užít - za mě hodně fajn film a super divácký zážitek. ()

ScarPoul

Dôstojné ukončenie jedného z najlepších súčasných seriálov. Ellinov a Wahlbergov náhľad do sveta hviezd, filmov a high class života v podaní najlepšej party kamošov aká sa kedy zjavila na obrazovkách, alebo na filmovom plátne. Entourage mám rád, kvôli skvele vyváženým vtipom, pohodovosti a správnym hodnotám, ktoré chalani a často krát aj ich nežné polovičky vyznávajú v inak skazenom svete showbusinessu. Chriqui zase raz skvelá, Thornton dokazuje, že aj malý štek si v jeho podaní budete pamätať a znova perfektný Jeremy Piven. Pre mňa naozaj udalosť leta ku ktorej sa budem vracať vždy, keď si budem chcieť pripomenúť, ako sa robí dobrá vec. ()

• Kevin Connolly si při natáčení fotbalové scény s americkým fotbalovým quarterbackem Russellem Wilsonem zlomil nohu. (willy1)
  • V cameo roli se představil jeden z nejlepších fotbalistů poslední dekády Thierry Henry, který je vzhledem ke svému působení v týmu NY Red Bulls populární i na americkém kontinentu. (hendrich6)
  • Po titulcích je možné zhlédnout další scénu. (Will_X)

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

31.10.2015

Billy Bob Thornton se momentálně vůbec nefláká. Loni se objevil v Downeyho Soudci nebo v seriálovém Fargu a letos se po Vincentově světě zastaví ještě v kriminálce London Fields a politickém dramatu… (viac)

Neeson a drogová ponorka

Neeson a drogová ponorka

25.03.2015

Liam Neeson nedávno prohlásil, že hodlá zhruba do dvou let seknout s akčními rolemi. Koneckonců už mu je 62 a nemá fyzičku jako třeba Stallone, není tedy divu, že se pomalu přesouvá k o něco… (viac)

Boardwalk Empire čeká film?

Boardwalk Empire čeká film?

03.01.2015

U HBO začínají mít zálusk na převádění seriálů na velké plátno. Sex ve městě se dočkal dvou filmů, letos v červnu zkusí štěstí Vincentův svět a již několikrát jsme slyšeli úvahy o tom, že by… (viac)