Hračkársky kovboj Woody si bol vždy istý zmysom svojho života. Vedel, že na prvom mieste je dávať pozor na dieťa, či už to bol chlapček Andy alebo dievčatko Bonnie.   Problém však nastane, ked si Bonnie v škôlke vlastnoručne vyrobí Vidlíka - figúrku z plastovej vidličky. Ostatné hračky ho doma radostne privítajú, Vidlík je však vydesený a tvrdošíjne trvá na tom, že patrí medzi odpadky. Woodyho čaká neľahkáúloha presvedčiť ho o opaku. Navyše sa rodina vyberie na výlet a našej partii hračiek hrozí rozdelenie, možno dokonca navždy… (Saturn)

Figu

Když bych si měl vybrat coby dospělej chlapák svůj top animák, asi bych volil první Toy story. Ten nápad o oživlých hračkách se mi od dětství hrozně líbí. Člověk si říká, že čtvrtý pokračování po supr trojce už nebude mít čím překvapit a hle... Jde to! I přes to, že postavičky z předchozích dílů jsou zde vidět už pomálu (Buzz až nečekaně málo), navrátila se nám Pastýřka s ovcema. Ovšem co je neměnný, Woody je jako obvykle tahoun celýho filmu. A k tomu nechybí zase opět spousty humorných scének a trocha těch chvilek dojetí... No kdo by čekal, že se čtvrtej díl bude točit kolem plastové vidličky?! Jo, Vidlík to je klasa! 80% ()

vydumnica

Pre mňa je toto najslabšie Toy Story. Síce ma potešilo, že bábika z lampy je naspäť, ale niekde od antikvariátu, keď prišli na scénu tie strašidelné bábiky som sa začala nudiť, už ma to nebavilo. A vlastne Forky ma tiež nebavil a chcela som, aby sa Woody na ňho jednoducho vybodol. Happyend pre Woodyho schvaľujem, ale kľudne mohli ostať všetci spolu u Molly. Najlepšie bolo pre mňa jednoznačne Toy Story 3. ()

Trainspotter

Toy Story je moje srdcovka. Asi se s většinou shodneme, že ve trojce se kruh uzavřel a další pokračování bylo zbytečné. Jasně, čtyřka byla jenom o Woodym a ostatní zůstali na pozadí. Ale jako nostalgická vzpomínka to zafungovalo velice dobře, protože bylo fajn se ze starými známými opět potkat v kině - navíc jsem tentokrát mohl s sebou vzít moje vlastní děti a sdílet to s nimi (taky jsme vzali s sebou skutečně hračky - Buzze, Woodyho i Jessie). A jestli to natočili jen kvůli vytřískání peněz z potenciálu Toy Story, stejně jsem jim rád ty peníze dal. ()

C0r0ner

Příběhově a originalitou to rozhodně není ten dokonalý Pixar jako třeba V hlavě nebo Coco. I tak se ale jedná o nádherný animák s jedním z nejlepších záporáků, dobrými fóry, emocemi a vlastně vším, co by k tomu mělo patřit. Pixar válcuje všechno kolem, jak jsme koneckonců zvyklí. 90% ()

Pajky3

Portsmouth, 19.7.2019 Zprávu o čtvrtém pokračování Toy Story jsem původně přijal s nechutí. Zakončení třetího dílu bylo v podstatě dokonalé a neviděl jsem žádnou potřebu v příběhu pokračovat. Jenže pak přišla premiéra a příval nadšených reakcí, které měly společné jedno a to byla slova chvály. Takže jsem přeci jenom podlehl a přesvědčil přítelkyni, že tohle je ten správný film na návštěvu kina. A musím říct, že jsem z něj neodešel zklamaný. Sice nebudu patřit mezi ty, kteří vykřikují, že jde o možná nejlepší Toy Story vůbec, ale bavil jsem se slušně. Vtípky se podařily, nové postavy zapadly do děje a já si užíval nejnovější příběh hraček. Ke konci se pak dost zatlačilo na pilu a dolovaly se emoce, ale nakonec převládá hlavně spokojenost. Závěr je tentokrát otevřenější, takže bych se nedivil ještě nějakému dalšímu pokračování. ()

epicek

Tahle série je moje největší životní srdcovka, která se mě drží od mých pěti let. Když jsem před devíti lety, mohl konečně vidět třetí Toy Story na velkém platně, byl jsem naprosto hotový. Ačkoliv to mělo naprosto perfektní a emocionálně našlápnuté zakončení, tak v hloubi mé duše jsem si prostě přál své oblíbence vidět ještě jednou. Mé zbožné přaní nakonec bylo vyslyšeno a já neměl nejmenší strach o to, že to nebude minimálně stejně tak kvalitní jako předchozí díly. Protože mistři v Pixaru, prostě tuhle sérii zvládají naprosto bravůrně. První trailery navnadily na nové postavy a zápletku a postupem času už se konečně blížila premiéra v našich končinách (ta doba mezi USA a naší byla nekonečná). To, že animace jsou naprosto na špičkové úrovni není vůbec třeba víc rozebírat, člověk už skoro ani nepozná rozdíl mezi realitou. Co je zde ale velká změna, je osobitější příběh celého filmu a hlavně kolem Woodyho, který prostě po Andym hledá nový smysl bytí. Daň, která je za to vybrána, je posunutí skoro všech ostatních postav do pozadí s čímž jsem se dokázal úplně v pohodě smířit. Všechno šlape naprosto perfektně a prodíráním se všema možnýma překážkama, které jsou naší bandě nastavené do cesty, vážně uteče jako voda. Nové postavy mají nápad a já opět musím smeknout, že v každém díle dokážou tvůrci příjít s něčím originálním a každý film je naprosto odlišný, ačkoliv naši hrdinové jsou pořád stejně skvělí. Tak jako minule, tak i zde nemůže chybět emocionální koncovka, která prostě nemůže nechat žádne oko suché u všech, kdo s touhle partou vyrůstal. Díky za všechno, co mi tahle série dala a díky za všechnu tu nostalgii, kterou jsem tímhle čtvrtým dílem dostal, byla to jízda. A já se stejným pocitem jako minule a zbožným přáním, budu vyhlížet ještě jednu takovou dávku, která by celý tento okruh mohla dokonale uzavřít. Do nekonečna a ještě dál! ()

campix

Již čtvrté pokračování rodinného zlata od Pixaru ukazuje, že i nespočet pokračování se dá udělat kvalitně, s noblesou a zároveň bez toho, aby viditelně docházel dech. Partě kolem Woodyho se neustále daří úspěšně uvádět nové postavy a nové dobrodružství tak, že tolik nevadí absence většiny původní party v nosném příběhu. Nevadí ani viditelný posun k trošku vážnější látce, díky kterému si film užije i dospělý doprovod. Zároveň se není nutné bát, že by si čtvrté Toy Story neužili ani ti nejmenší. Přičteme-li výborné oživení v podobě camea Keanu Reevese, tak tu máme další kvalitní rodinnou zábavu pro všechny. ()

zette

Ta animace je opet nadherna. Toy story je moje nejoblibenejsi americka animovana serie, do tretiho dilu. Ctyrka uz je zbytecna. Od prvniho dilu uteklo temer ctvrt stoleti a puvodni fanousci uz maji vesmes jine starosti a nove si to uz moc nenajde... ()

Martrix

Snaha nerecyklovat předchozí filmy je sympatická a podle mě se to vcelku podařilo. Ostatně jde o čtverku...kolik filmových sérií s vyváženou kvalitou znáte? Výhodou sequelů je, že stavíte na základech předchozích příběhů, rozvíjíte postavy a vztahy mezi nimi...ale má to hranice. Tvůrci TS 4 se jí velmi přiblížili, ale podařilo se jim odvést pozornost dalšími postavami a jiným prostředím. Navíc si otevřeli bránu k dalším příběhům...to je scénáristický majstrštyk. Kdyby se tohle povedlo u značek, jako je Vetřelec nebo Terminátor, byla by to bomba. A další věc, kterou vyzdvihnu...je to příběh hraček...nikdo by se nedivil, kdyby byl scénář jen pro prcky. Ale není tomu tak...je v tom ještě kus Pixaru. A dost možná, že je to tak naposledy. Protože třeba Frčíme, je zdisneyovaný popcorňák, bez ambicí pobavit i rodiče. ()

Juto

Podľa môjho názoru niet pochýb o tom, že ,,Toy Story 4" je najslabší film v sérii. Príbeh nezasahuje do emotívnych výšok predchádzajúcich filmov. Existujú dobré vtipy, ktoré fungujú, ale v celku to nie je ono. 6/10 ()

Šimpy

Pořád si příběh hraček drží vysoce nastavenou laťku, byť některá témata se až stereotypně opakují. A pořád mi bylo divné, proč ve třetím díle již není pastýřka, když romantická linka vzniká mezi Jessie a Buzzem. A hle, pastýřčin příběh je konečně kompletní. A jako vždy hodně podařený dabing (pánové Kalva, Hardt a další). A opět jsem měl na krajíčku. ()

otík

Čtvrtý Příběh hraček si jde tak trochu svojí cestou. Sice Woody je hlavním hrdinou, ale třeba takový Buzz je skoro zcela mimo dění, ostatní hračky kromě Pastýřky tu jsou jen pozadí, ale do příběhu skoro vůbec nezasáhnou. Naopak je tu nová postava Gábinky, která je tak kladně záporná, až to malého diváka musí zmást. A vůbec nemluvě o jejích strašidelných bodyguardech. Příběh není moc legrační, sem tam vtipný sice je, ale častěji je spíše strašidelný a ke konci samozřejmě i hodně k dojetí. Ale bodejť by ne, když se tady postavičky loučí s celý Toy Story universem. A to se musí autorům nechat, že se s Woodym i ostatními postavami rozloučili moc hezky. Celkově jde o důstojné uzavření jedné pixarovské legendy a o slušně podařený závěr série, který po animační stránce je skvělý, ale vypravěčsky to mohlo být rozhodně lepší. PS: viděno v kině v UH ve 2D s dabingem ()

CinemaRanger

Toy Story 4 jsem měl rozkoukaný již celkem dlouhou dobu. Tak jsem si řekl, že když vyhrál toho Oscara, tak jej dokoukám. Nuda, snad asi nejhorší díl. Nechápu, jak mohl Oscara získat. Klaus byl skvělý, kouzelný a geniální animák, ale tohle je jen nějaká novodobá Disney fraška. ()

miguel_111

Krásna animácia, super slovenský dabing, pekná hudba, dejovo celkom mdlé, ale pekne sa na to pozerá a všetko ako si do všetkého zapadá a v celkovom merítku je tu pozerateľný animák, ktorý nejako neohromí, ale ani neurazí. Takže celkovo návštevu kina určite neľutujem , ale predošle diely sa mi osobne páčili viacej. Pre mňa 75%. ()

chelseaman22

Předcházející díly jsem úspěšné zapomněl, a proto nemusím otravně komparovat, v čem že je údajně tato novinka horší. Nicméně musím zdůraznit, že Toy Story 4 je naprosto průměrným animovaným filmem bez jakékoliv přidané hodnoty a navíc s tak fádním dějem, že se mi chce blít, velebnosti. Nicméně vizuál perfektní. 64 % Celosvětový příjem k 13. 11. 2019: $1,073,160,459, což je 5,7 násobek rozpočtu ()

UhLee

(7.5/10). Toy Story vždycky byla a bude moje srdcovka.. Na tom jsem vyrůstal. Tady jsem se bohužel přistihl, že jsem byl myšlenkami jinde. Už to nemělo prostě tu jiskru jako předchozí díly, ale rozhodně nejde o žádné zklamání.. To ani v nejmenším.. Bylo tam plno krásných momentů, které byly nad rámec animáků.. Simply Pixar ❤️ ()

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

02.02.2024

Nová pixarovka vyhořela

Nová pixarovka vyhořela

20.06.2022

Studio Disney má na kontě po delší době mírné zaváhání. Nová pixarovka Rakeťák s cenovkou 200 milionů dolarů totiž sice sbírá pozitivní ohlasy kritiků i diváků, do kin se ale tentokrát rodiny s dětmi… (viac)

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White