Hračkársky kovboj Woody si bol vždy istý zmysom svojho života. Vedel, že na prvom mieste je dávať pozor na dieťa, či už to bol chlapček Andy alebo dievčatko Bonnie.   Problém však nastane, ked si Bonnie v škôlke vlastnoručne vyrobí Vidlíka - figúrku z plastovej vidličky. Ostatné hračky ho doma radostne privítajú, Vidlík je však vydesený a tvrdošíjne trvá na tom, že patrí medzi odpadky. Woodyho čaká neľahkáúloha presvedčiť ho o opaku. Navyše sa rodina vyberie na výlet a našej partii hračiek hrozí rozdelenie, možno dokonca navždy… (Saturn)

Zodd

Od té doby, co Pixar adoptoval novou politiku, jde o nejlepší sequel. Trojku, kterou před lety mnozí považovali za nejlepší Pixar film či snad animák všech dob, jsem tehdy rád neměl (Moc starý věk? Moc mladý věk? Špatné načasování? Temnější dvojka ještě jednou?), ale uznal jsem dokonalé zakončení série. Jako alegorie života, dětství, dospívání i přátelství to zde pořád dává smysl. Ale ta práce se starými postavami? Jsou jen fóliemi pro ústřední postavy, stejně jako u ostatních sequelů z posledních let. Návrat fajn, jedna retrospektiva, ale co se stalo třeba s Tučňákem? Jsem jediný, kdo se ptá? Navnadila mě zdejší zmínka o twistu postavy, s jakou jsem díky menším konspiračním teoriím počítal jinou, ale jsem rád, že k tomu nedošlo a stalo se zde to, co se stalo. I když to mnohé zklame. Jinak menší rozčarování, ale zároveň uvědomění, že to lepší být nemohlo. Na druhou stranu... i když typická dojná kráva tu ještě cítit není, má už svůj život za sebou. Snaha o vzkříšení by už byla jen a jen bolestivá. ()

Slartibarkfast

Čtvrté setkání s Příběhem hraček, kovbojem Woodym, Buzzem rakeťákem a jejich přáteli. Co se týče technické stránky, animace šla zase o něco kupředu a kouká se na to vskutku nádherně. Když se však zaměřím na dějovou linku, je to už trochu vaření z vody. První dva díly jsou zkrátka nepřekonatelné a ani o chlup slabší třetí to nepřekonalo. Na druhou stranu si Příběh hraček dokázal zachovat celkem vysoký standard a závěr byl opět velice emočně napěchovaný. Netuším, co by si mohli scénáristé vymyslet do dílu pátého, ale celkově je tato série konsistentní a nebránil bych se dalšímu pokračování, pokud si udrží alespoň takto nastavenou laťku. Přesto jsem trochu zklamaný, neb Pixar býval továrnou na přelomová díla a už dlouho s žádným nepřišel. 85% ()

silentname

"Toy Story 4" je film, ktorý sme tu mať síce nemuseli, no som vďačný za to, že ho nakoniec Pixar spravili a dočkali sme sa ho. Všetky naše obľúbené postavy sú späť v novom dobrodružstve a hlavne Woody bude mať na starosti nový prírastok medzi hračky Bonnie. Volá sa Vidlík. Ale ten má pocit, že patrí do smetí a vôbec nerozumie tomu, prečo zrazu ožil. A Woody začína byť pomaly zabudnutou a prehliadanou hračkou a snaží sa prísť na to, čo bude treba robiť ďalej. Osobne poviem, že keď skončil "Toy Story 3", nemal som pocit, že by táto séria mala pokračovať, no ak bola toto cesta ako oživiť naše hračky, myslím si, že to bol veľmi dobrý spôsob. Som rád, že sa opäť stretneme s Bo Peep a dozvieme sa, čo sa s ňou vlastne stalo a prečo v poslednom filme nebola. Postavy mám stále veľmi rád a stále mám pocit, že sú to rovnako skvelí hrdinovia, ako keď sme ich spoznali prvýkrát. A myslím si, že tentokrát sme sa s nimi videli naozaj naposledy. Leda, že by sme mali ešte nejaký krátky film. Nebudem teda veľa rozprávať o starých známych, ale povieme si niečo o nových postavách. V prvom rade si povedzme niečo o Bo. V prvých dvoch filmoch nemala moc veľkú rolu. A pôsobila skôr ako Woodyho láska. No teraz je to skutočne plnohodnotná postava, ktorá je vždy súčasťou akcie a zvláda svoju rolu skvele. V tejto podobe sa mi veľmi páči. Vo filme nemáme žiadneho skutočného zloducha, čo je tiež super. Hoci trailery naznačujú, že tu máme Gaby Gaby, tak jej rola je trošku iná. A podľa mňa zaujímavejšia, než keby sme ju mali vyslovene v role zloducha. Má proste tiež svoje problémy a svoje túžby. Vidlík je na začiatku trošku otravný, no postupne sa tiež vyformuje v dobrú postavu. A potom je tu ešte Duke, ktorého v originále daboval Keanu Reeves. A musím priznať, že tá jeho osobnosť by tam ladila. A Zajo s Kačiakom sú tiež vtipní. Plus ich plány akcií sú geniálne. Počkajte si inak až na 4 potitulkové scénky. Ešte si povedzme niečo o dabingu. Myslím si, že ho tu vynikajúco zvládli. Najlepší herci pre tieto postavy, ktorí im dali život. Funguje to skvele. Osobne mám s filmom len 3 menšie problémy, ktoré ma z toho ťahali von. V prvom rade mám pocit, že tajomstvo života si hračky posledné filmy veľmi dobre chránili. No v tomto filme som mal niekedy pocit, že na tom ani nezáleží. Najmä vo finálnej akcii s karavanom. Druhé čo chcem filmu trošku vytknúť je jeho tempo. Plynie síce dobre a scénky sú dobre zvládnuté, no človek si počas sledovania uvedomuje ten čas, ktorý uteká. Možno to mohlo ísť trošku svižnejšie. Neviem síce ako, ale chcelo to trošku zrýchliť. Posledné, čo je treba povedať je, že naše staré známe postavy tu väčšinou nemajú vôbec žiadnu rolu. A venujeme sa len hlavným hrdinom a novým postavám. A tak Rex, Ham, Krumpľovci, Slinky, Jessie, Bullseye a mimozemšťania dokopy ani moc nie sú. A väčšinou sú len v karavane uložení na stole. A je to škoda. Ja tie postavy mám rád a nemám pocit, že by sa im film nejako veľmi venoval. Ako celok však hovorím, že ide veľmi dobrý animovaný film so skvelými postavami, výborným posolstvom a veľmi uspokojivým záverom. A ak si to chcete ísť s deťmi pozrieť, choďte sa na to pozrieť. Hodnotenie: A "Update: 14.11.2019" - Tak ako som to nedávno urobil s iným filmom, musím aj tu svoj pôvodný rating o niečo znížiť. Dôvody som zmienil už vyššie, no čím viac som nad filmom premýšľal, tým viac som si uvedomoval, že nie sú to len maličkosti. Najmä stále musím myslieť na Andyho, ktorý sa nakonci minulého filmu so svojimi hračkami rozlúčil a ako s Woodym váhal. A nemyslím si, že bolo zaslúžené úplne to čo sa tu udeje. Sám o sebe si film to A zaslúži, no nemôžem mu ho udeliť v kombinácii s prvými tromi filmami. Preto sa finálny rating o niečo upraví. Všetko čo je vyššie v komente stále platí. Aj plusy aj mínusy. No výsledne ma tie problémy štvú oveľa viac, než som si pri prvom zhliadnutí pripúšťal. Nové Hodnotenie: A- () (menej) (viac)

Chrustyn

Možná trochu zbytečné pokračování, ale naštěstí stále kvalitní, vtipné a vizuálně perfektní. Spousta nových a zajímavých postav a stále poutavý příběh, přestože jde pořád o to samé dokola. ()

marhoul

Taky jsem ždímala kapesník, ronila slzy, ale trojka mě dneska dopoledne sebrala trochu víc. Maličko mě zamrzelo, že tvůrci do příběhu vecpali povinně nutnou emancipaci, nezávislost a akční hrdinství Pastýřky, co už naděláme, doba si to žádá... Ale jinak paráda! Nádherná animace, švih, kreativita a vynalézavost u Pixarů mě dostává do kolen. Vskutku inteligentní zábava, vůbec se nedivím, že Toy Story je srdcovkou mnohých z vás. ()

classic

Títo všetci (ôsmi !) scenáristi sa čosi navymýšľali, pokiaľ prišli na zmysluplný príbeh, ktorý ešte aj tak okorenili o ďalšie príhody, až sa v ňom možno začali sami trochu strácať ? Namiesto Andyho, tu je tentokrát Bonnie, postavy sa menia (starnú), no hračky sú stále rovnaké, nemenia sa, kazia sa, pričom dobrodružstvá opäť nesmú za žiadnych okolností proste chýbať: V otvácacej sekvencii (flashback spred 9. rokov) som jednak svedkom pohotovej záchrany zakliesneného autíčka v rigole, kde skrátka nesmel chýbať ani šerif Woody spolu s partiou kamarátov, medzi ktorými bola i Jessie. Nakoniec všetko prebehlo úplne hladko, keď ju zrazu schmatne malej otec, aby ju ďaleko zaviezol, keďže prestala byť už pre Bonnie zaujímavá. Tí dvaja sa nakoniec bolestne rozlúčia, ale život hračiek musí pokračovať i naďalej. O chvíľu neskôr si krpaňa vytvorí v škôlke zábavku zo smetí, ktorej dá meno »vidlička« , výstižnejší je skoršie tento anglický výraz « FORKY » , ktorý sa stihol už udomácniť. Forky znenazdajky ožíva, ale je k tomu i riadne zakomplexovaný, pretože veď jeho pôvod je priamo zo smetného koša, a tak mu bude mať ešte čo Woody vysvetľovať, pokým sa veci dajú na správnu mieru... Na to bude mať vonkoncom vrelý dostatok času, pretože opätovná, vzrušujúca avantúra už nejaký čas isto klope na dvere, keď zrovna najprv strašne nahnevaná i potom dodatočne veľmi smutná Gabby Gabby, bude akýmsi neskorším prostredníkom následných udalostí, ktoré sa vykryštalizujú v nevídaný, neuveriteľný prospech našich hrdinov, lebo až vtedy sa práve ukáže, čo všetko sa v nich skrýva... ? _ V roku 1995 uzrel svetlo sveta - Príbeh hračiek od Johna Lassetera, keď odvtedy už strašne veľa vody pretieklo, až sa z P.I.X.A.R. animation studios, stalo špičkové štúdio, ktoré nakrúca jeden fascinujúci film za druhým, a to skrz najmodernejšiu počítačovú animáciu. Len v poslednej dobe sa mi zdajú byť čoraz menej kreatívni, akými voľakedy bývali. Už sa opakujú, robia samé sequely, keď aspoň občas vznikne niečo EXTRA podnetné: (Hore, 2009). Na štvorke si vskutku dali dosť záležať, animácia je doslova - dokonalá, hračiek akosi už pribúda, je ich naozaj veľa, až som mal z nich hotový guláš, no i napriek tomu som sa medzi nimi vôbec nestratil. Budem trochu aj kritickejší: „Nevyčerpali sa už náhodou všetky nápady, kadiaľ sa uberať ďalej” ? V podstate, Josh Cooley, sa už iba opakuje, nemyslím si, že by mi naservíroval čokoľvek nové, i keď s uhrančivým Dukeom Caboomom, s hlasom Keanua Reevesa, trafil klinček po hlavičke, ako nič ! Tom Hanks/Tim Allen sú tu, ako doma, pre nich dvoch sa nejedná o premiéru, v tomto vlaku sú od samého začiatku. V originálnom znení sa jedná o moc intenzívnejší zážitok, než aký by mi ponúkol slovenský dabing. Drobci nech si môj návrh absolútne nevšímajú, pretože by titulky čítať nestíhali, čím by mali z filmu hotový chaos ! ()

Stanislaus

Čtvrtá exkurze do světa hraček mohla vzhledem k číslu pokračování dopadnout jakkoli a jsem opravdu rád a vděčný za to, že se tvůrcům opět podařilo naservírovat nádherně udělaný a scenáristicky moudrý animák, který byl zároveň labutí písní Woodyho, Buzze a spol. I když byl začátek poněkud pomalejší, od vstupu Vidlíka na scénu vše začalo nabírat na obrátkách až k nesmírně dojemnému konci. Velice se mi líbilo prostředí starého antikvariátu a jeho rozličných obyvatel, z nichž mě nejvíce zaujala panenka Gábinka jakožto jedna z nejplastičtěji pojatých postav v rámci svého žánru. Obě linie s Woodym - první s Vidlíkem, druhá s Pastýřkou - měly své kouzlo a jsem rád, že tvůrci nesklouzli do vod lacinosti a infantilnosti, a že se znovu snažili vše pojmout do jisté míry po dospělácku. "Práce hraček nikdy nekončí!" - a i když se v tomto případě jedná o závěr TS-série, tak jde o nadmíru nádherné rozloučení. ()

rikitiki

Toy story už v předposledním díle nabrala hodně atmosféry smutku a hororu, teď to ve finiši jen potvrzuje. Vtipů je míň, zato dramat přibylo. A tentokrát navíc i něco jako láska. ____ Mimochodem Pastýřka z lampičky je podle mě záměrný protějšek Andersenovy Pastýřky z Pastýřky a kominíčka. Té, která se tak zalekla velikosti světa, jenž pouze zahlédla ze střechy, že se raději vrátila domů, do pokoje, kde jí hrozil vynucený sňatek s vyřezávaným ďáblem a doživotní zamčení ve skříni, kde už možná bylo zamknutých 12 jeho předchozích žen. Jakoby si tvůrci řekli: Jaká by byla Pastýřka dnešních dnů? Ta už by se světa asi nebála! SHRNUTÍ: Že jsi zestárnul zjistíš, když dospějí dokonce i tvé hračky. ()

HellFire

Už třetí díl nebyl zrovna úžasný, i když samozřejmě nejsem cílová skupina. Tentokrát se příběh točí okolo Bonnie,která si vyrobí lžičku a nemůže bez ní žít. Když tuhle odpadky milující lžičku na výletě zabaví panenka z antikvariátu posedlá získáním Woodyho "playboxu", pak máme zaděláno na úžasný film! Nebo spíš ne. Spíše to vypadá jako nastavovaná kaše. Nejvíc mě štvalo, že hračky se teď probíhají městečkem a po dětském hřišti za bílého dne, jako by se nic nedělo. To už rovnou mohl Pixar říct, že v tomhle světě je známo, že hračky jsou živé a mají pojem o takovém konceptu, jako je vědomí a duše. ()

Necrotongue

Devět let, to už je slušná pauza, takže se ani nedivím, že je všechno jinak. Přesto mě překvapilo, že se Woodymu tolik změnily priority. To, k čemu se v prvních třech dílech, tolik upínal, se jaksi vytratilo, takže čtvrtý příběh vlastně úplně popřel svoje kořeny, a proto se mi asi líbil nejméně. Ale- některé nápady mě pobavily (Vidlík, emancipovaná Pastýřka, gang "záporáků"), animace byla znovu dokonalá a taky zafungovala nostalgie. ()

ARI50

I další díl dokázal připravit skvělý příběh a zábavu, jednu vidličku použijete do filmy a máte o zábavu postaráno. Bavil jsem se, tahle banda je skvělá. ()

Lucasion

Toy Story jednička je pro mě největší srdcovka z dětství. VHSku jsem viděl tak aspoň tisíckrát a hrála u nás klidně i dvakrát denně. Navíc mi humor přijde geniální dodnes. Kdo by nemiloval Šerifa Woodyho a Buzze Rakeťáka. V češtině navíc skvěle nadabované. Dvojka mi prodloužila dětství a trojku si upřímně moc nepamatuju. Viděl jsme jí pouze jednou, a tak bych řekl, že na mě příliš velký dojem neudělala. Ovšem čtyřka.... To je návrat do dětství se vším všudy. Velký fanservis a ze mě já opět ten malý kluk, co zbožňuje Buzze a Woodyho. Navíc má čtyřka skvěle nastavený humor. Bavil jsem se od začátku do konce. Animace skvělá, hudba super a to shledání s přes dvacet let starými postavami je prostě vynikající. Je fakt, že na tyhle dva koukám už téměř čtvrt století a to je prostě neuvěřitelná doba. Přesto jakoby to bylo včera. Myslím, že tenhle příběh hraček není dělaný, pro dnešní děti. Tenhle příběh hraček je dělaný pro lidi, kteří na ně před dvaceti čtyř lety koukali. A já byl jedním z nich. Navíc to rozloučení s postavami je krásné, emotivní a přesně taková rozlučka jaká má být. Já jsem s novým Příběhem hraček naprosto spokojen. Zavzpomínal jsem si, pobavil jsem se, zasmál jsem se a na konci byl nesmírně dojatý. Beru to jako finální tečku a pětku nechci. Díky Toy Story, bylo to krásných dvacet čtyři let. (90 %) ()

luka4615

Toy Story 4 sice už nemá tak svěží základy jako první dva díly, přičemž nemá ani ty správné emoce jako díl třetí, nicméně i navzdory těmto nedostatkům se pořád jedná o skvěle zpracovanou rozlučku jedné animované éry. Nejnovější počin od studia Pixar je totiž opět precizně animovaným počinem, v němž se (překvapivě) řeší krize středního věku, místo v životě či třeba hračky vyrobené z odpadků. A i když je snímek těmito atributy určen spíše pro starší publikum, to dětské nebude plejádou hraček, broušených gagů a vtipných situací nijak ochuzeno. Pixar tedy stvořil snímek, který sice na předchozí tři ztrácí, ovšem i přesto si ho královsky užijete. Jako nenáročná podívaná na sobotní odpoledne totiž funguje více než dobře. Skvělá práce! „I am not a toy, I was made for soups, salads, maybe chili, and then the trash. Freedom!“ ()

mm13

Pixar to napodiv v ďalšom (zdanlivo) zbytočnom pokračovaní tentokrát zvládli, že im niet čo vytknúť. Nad Toy Story skrátka niekto tam hore drží ochrannú ruku. Uveril som im, že už ukončené potrebovali ešte dokončiť... a dobré to bolo, sebestačné a poctivé. Zbytočnejšie než trojka a predsa nie úplne zbytočné. Tým ale tento svet naplnili po okraj, dúfam, že sú si toho vedomí. (i keď - kto vie...?) ()

ScarPoul

Ono je to taká stávka na istotu. Po tých rokoch. Hračky reflektujú skutočné hodnoty lepšie ako akákoľvek iná Pixar séria. Aspoň ja im to žeriem. Čo sa mi na filme páčilo zo všetkého najviac bol fakt, že všetky postavy tu boli pozitívne. Len akosi stratené. Zmätené. A smutné. Film, ktorý sa stáva vyspelejším a emotívne komplexnejším nie len voči detskému divákovi, ktorého, ako pevne dúfam, učí k empatií voči ostatným, menej šťastným, ale je rovnako smerovaní voči dospelým, ktorí si môžu pripomenúť, že dakedy malé gesto stačí k tomu, aby bol deň pre niekoho lepším. Vtipy a romantická línia funguje( hlavne Buzzov Inner voice, ma dokázal skvelo rozosmiať). Jeden z tých animákov čo budú ešte doznievať. A ja len ďakujem tebe Woody aj tebe Buzz že ma stále dokážete prekvapovať a robiť zo mňa o čosi väčšie dieťa než v skutočnosti som. ()

BoPo

Poradie filmov zoradených podľa kvality zážitku od najlepšieho k najhoršiemu je Toy Story 3, Toy Story, Toy Story 4, Toy Story 2. Aby ste si naplno užili najlepší diel série, teda trojku, tak je potrebné vidieť jednotku. Ostatné filmu sú vlastne nadbytočné. Štvorka má, vzhľadom na rok výroby, jednoznačne najlepšiu animáciu, ale inak vo všetkých iných aspektoch zaostáva. Príbeh v podstate kopíruje trojku. Len tu chýba kvalitný zloduch a na miesto hýrenia nápadmi sa tu tryská vzťahovými dojákmi. Hlavným pozitívom je Vidlík, ktorý bavil svojim obsedantno-kompulzívnym postojom k odpadkovým košom. Najväčší priestor dostáva Woody, teda sa vlastne nejedná o rozlúčenie s hračkami, ale len s jednou hračkou, ktorej zopár ostatných pridŕža klobúk. ()

Dale

Po úžasnej trojke, ktorá by bola skvelým uzavretím celej série, prichádza zbytočná štvorka, ktorá neprináša vôbec nič nové, len vývar predošlých častí. Aj tak je to celkom vtipné a možno to bude najlepší animák roka, no oproti predošlým častiam je to sklamanie a tak musím dať najnižšie hodnotenie. ()

JohnCZ

Toy Story, narozdíl od Nema, nebyl nikdy moje srdcovka, ale je to fajn trilogie s pěkným zakončením. A teď čumím jako puk, že je nějaká čtyřka - dočista jsem na ni totiž zapomněl. A moje obavy se potvrdily. I navzdory krásné animaci a mnoha fakt dobrým gagům a zajímavým nápadům je to už docela nastavovaná kaše, která navíc svým vyzněním zásadně mění jednu z hlavních postav v přesný opak toho, na čem její charakter a potažmo celá původní trilogie stavěla. A to je imo ze strany tvůrců na jednu stranu dost odvážný a kontroverzní krok, ale taky zároveň zajímavá "lidé se mění" pointa. Pointa, která existenci jinak trochu nadbytečné čtyřky vlastně docela obstojně obhájí, byť rozumím, že každému po chuti nebude. ()

corpsy

No bolo to ťažké rozhodovanie, ale predsa len muselo dospieť ku koncu. Maximum by bolo veľa, štyri sú málo. Ako teda ohodnotiť? Skúsim to napísať. Táto pixarovská značka, je branou tak akosi zrejme. Nemôže to byť fiasko, proste také niečo vo vesmíre neexistuje. Robia na tom machri, ktorý majú totálny bullseye a majú to všetko pod kontrolou. Predsa len sme všetci ľudia a pre Disneyho nepracujú komiksový superhrdinovia, ale ľudia z mäsa a kostí. Námety prichádzajú a odchádzajú a občas to proste príde. Únava, jedno malé zívnutie, ktoré proste dá všetko najavo. S TOY STORY som neskončil a verím, že ani samotný tvorcovia, len by sa mali viac prespať ( tým nemyslím dĺžku spánku, ale jeho zdravosť ) a opäť prísť s príbehom, ktorý zo mňa nevypustí len pár sĺz a smiechu, ale celé kanóny. Teda ako minule. ()

vurhor

Zatímco Disney si ničí duši tvořením dalších a dalších viteálů v podobě life-action předělávek, Pixar se aspoň snaží o něco originálního v podobě pokračování svých nejúspěšnějších sérií. Z Toy Story 4 mám ovšem poněkud rozporuplné pocity. Vizuálně je to vyložená slast pro oko, v porovnání s prvním dílem je opravdu poznat, že počítačová animace udělala fakt nesmírný pokrok kupředu. Dále se musí nechat to, že Pixaři stále umí docela dobře pobavit a vymýšlet s onou interakcí mezi hračkami a světem lidí vcelku originální koniny se zábavnou nadsázkou. Na druhou stranu mám ale trochu problém s tím, kterak film nakládá s postavami. Snímek se totiž především zaměřuje na Woodyho a onu pastýřku, ze které se zde stane (na můj vkus docela votravná) slečna dokonalá. Buzz zde má opravdu jen vedlejší roli a staří veteráni jako Jessie, dinosaur, pan Brambora, atd. téměř žádnou. Prostě tam jen tak nějak jsou. Film si dává větší práci s novými hračkami, které sice jsou vcelku dobře vymyšlené, ale vývoj jejich charakterů se jaksi zasekne nebo nepůsobí věrohodně. Nemluvě o tom, že Toy Story 4 nemá žádného pořádného záporáka, což oproti předešlým dílům bylo hořký zklamání. A konec mě nasral. Hlavně z toho důvodu, že jedna z hlavních postav tam učiní rozhodnutí, které jde zcela proti filosofii, které se v předešlých dílech pevně držela a dobře ji charakterizovala. Celkově ale docela milej fajn film. Ale na geniální Toy Story 2 to nemá ani náhodou. Lepší 3* ()

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

02.02.2024

Nová pixarovka vyhořela

Nová pixarovka vyhořela

20.06.2022

Studio Disney má na kontě po delší době mírné zaváhání. Nová pixarovka Rakeťák s cenovkou 200 milionů dolarů totiž sice sbírá pozitivní ohlasy kritiků i diváků, do kin se ale tentokrát rodiny s dětmi… (viac)

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White