Hračkársky kovboj Woody si bol vždy istý zmysom svojho života. Vedel, že na prvom mieste je dávať pozor na dieťa, či už to bol chlapček Andy alebo dievčatko Bonnie.   Problém však nastane, ked si Bonnie v škôlke vlastnoručne vyrobí Vidlíka - figúrku z plastovej vidličky. Ostatné hračky ho doma radostne privítajú, Vidlík je však vydesený a tvrdošíjne trvá na tom, že patrí medzi odpadky. Woodyho čaká neľahkáúloha presvedčiť ho o opaku. Navyše sa rodina vyberie na výlet a našej partii hračiek hrozí rozdelenie, možno dokonca navždy… (Saturn)

Fiftis

Prvý krát nedávam Toy Story plný počet. Spomínam si keď som pred 9 rokmi pozeral trojku. To bola jazda. Každú scénu som žral, aj keď som mal už 21 rokov. Toto v podstate ušlo, ale príbeh je veľmi slabý. Alebo proste nudný. Vidlička bol skvelý nápad a tiež bláznivý, ale pred polkou filmu sa úplne z filmu vytratil. A viac to bolo o ryšavej Gabby. Vtipy boli veľmi slabé, vlastne som sa len usmieval, ale ani raz nesmial. A tu v tejto snímke sa hračky nedostali až do takých problémov ako v minulých dieloch. Buzz mal absolútne mizerný priestor. Je to môj obľúbenec, ale absolútne mizerný scenár pre jeho postavu. A dokonca som medzi ním a Woodymu necítil žiadne priateľstvo - žiadne spojenie, proste nič. A aj ostatné staré hračky sa akoby vytratili. Ani neviem že by tam bola rodinka zemiakov. Rex mal jeden "štek". Celkom sklamanie. Ale i tak si prajem aby napríklad o ďalších 9 rokov bola 5.časť. ()

DJ_bart

[Viděno 16.8.] Do nekonečna a ještě dál po čtvrté! Trojka je sice nepřekonatelná, ale čtyřka je důstojným epilogem Příběhu hraček. Kolem a kolem se jedná spíše o Woodyho sólovku, ale ačkoliv zde výrazně chybí intenzivní moment podobný tomu ve spalovně odpadků v závěru třetího dílu (jež žene divákovu hladinu adrenalinu na hranici snesitelnosti), se v té změti překrásných scenérií skrývá citlivý a neobyčejně subtilní příběh o (ne)opětované lásce a vůli někam patřit....Toy Story 4 by se dalo definovat jako citovej vyděrač - nejenže nám chce o citech vyprávět, chce je taktéž u diváka vyvolat, a chce, aby se jim plně poddal - což mu vychází přímo na výbornou. No a fotorealistická animace vás doslova nutí čumět na plátno jak vyvoraná myš (dokonce i obyčejný smítko prachu je zde působivější než celá srst všech zvířat v Zootropolis). Pixar prostě ví, jak tento intenzivní zážitkový koktejl pečlivě namíchat... jen tak dál Pixare, sbohem Woody s Buzzem 💔 ()

Shakers

Tešil som na ďalšie dobrodružstva Woodyho a Buzza, na ďalšie dobrodružstvo s postavami, s ktorými som vyrastal. Každý diel bol vynikajúci a obzvlášť ten tretí mal nádhernú koncovku, na ktorú som myslel, že sa už nebude dať nadviazať. A dalo sa. Navyše celkom bez problémov. Príbeh hračiek mám rád, ale tu ma to miestami trošku nudilo (možno to je aj tým, že je to najdlhší diel). Mal som pocit, že sme s každého už niečo videli. V jadre to ma samozrejme opäť dobrý príbeh a taktiež aj záver sa podaril, ale neprišlo mi to tak správne napínavé a dramatické ako predošlé diely. Trošku som sklamaný aj s toho, že staré známe vedľajšie postavy, moc priestoru nedostali ako T-Rex, či krumplihlava. Toy Story 4 je opäť fajn zábava, zo známymi postavami a nieje to zlé, jemný závan emócii, či nostalgie nechýba, ale s touto partiou som sa bavil voľakedy aj lepšie. P.S.: potešujúci je aj opäť skvelý slovenský dabing. P.P.S.: počas titulkov a aj po skončení sú ďalšie scény. 80% - 4* ()

filmfanouch

Do nekonečna a ještě dál! Na další Toy Story se sice téměř vždycky čeká skoro dekádu, díky tomu to ale alespoň doopravdy stojí za to. Jenže tady přichází ta otázka ale- Má opravdu smysl navazovat na něco co tu sérii tak skvěle zakončilo jako bylo Toy Story 3? Má cenu ukončenou trilogii/sérii znova otevírat a riskovat, že tento dodatek prostě nebude stát za to? Neukousne si i Pixar až příliš velké sousto? A půjde vůbec překonat tu dokonalou trojku? Nebudu lhát a řeknu to na rovinu- Toy Story 3 zůstává nepřekonané. Nejlepší/nejdojemnější pixarovka se totiž přece jen překonává jen těžko. Jenže Toy Story 4 je slabé jen o ždibec. A stává se nejenom druhým nejlepším filmem z téhle povedené série ale pravděpodobně jedním z nejpovedenějších filmů tohohle roku. Pixar opět předhazuje animák roku, který si studio s maskotem v podobě lampičky Luxo geniálně promysleli, předhodili spoustu výborných nápadů, perfektně se na to dívá a především to dojímá! Samosebou to nějak automaticky hraje na hru nostalgie (už úvod v tomhle ohledu funguje skvěle), je to ale i film, který dokáže potěšit sám o sobě. Prostě pokračování snů, které má slabinu jenom v tom, že je jen trochu slabší než předchozí díl. Andy je definitivně pryč (i bez něj se ale Toy Story 4 úplně neobejde) ale pořád je tu Bonnie. A film si v tomhle ohledu skvěle hraje s faktem, že Bonnie není Andy. Bonnie je jiná než Andy, jinak se s ní pracuje a především se na ní vystavuje skvělá zápletka. Onen fakt, že je Bonnie holčička, která má brzy nastoupit do školy a pochopitelně se toho bojí ale pomůže jí fakt, že jí Woody tak trochu navede aby si vyrobila kamaráda z vidličky je tak geniální. Woody je už od Andyho zvyklý, že on je vůdcem bandy a i když ho Bonnie poslední dobou spíš nechává ve skříni, pořád by pro svoje dítě udělal cokoliv. Woody byl vždycky sympatický hrdina, který sice nebyl dokonalý a občas silně zaváněl narcizmem, jeho vlastnost kdy je pro svoje dítě a ostatní hračky schopen udělat cokoliv je ale prostě výborná. Vždycky jsem spíše preferoval Buzze, ten je ale v Toy Story 4 spíše takovou vedlejší postavou a v tomhle filmu vede především Woody, jehož dějový arch v Toy Story 4 je výborný. Bál jsem se Vidlíka, ve finále je ale hodně snadné si ho oblíbit. Není si jistý sám sebou, bere se jako odpad (páč byl vyroben z věcí, které byli v koši) a nedokáže pochopit proč by měl být hračka a proč žije. Sotva začal žít, je snadno naivní a trpí sebevražednými sklony, přesto je snadno sympatický. Celkově Toy Story 4 představí mnoho nových postav, které se představí hodně solidně a to až tak, že by vůbec nikomu nemuselo vadit, že by se za pár let objevili buďto v regulérním Toy Story 5 nebo nějakém spin-offu. Ať je to dvojka Kačena a Zajíc (v originále mluví Jordan Peele a Keegan- Michael Key) nebo kaskadér Duke Caboom/Hop Eláhop (v originálně mluví Keanu Reeves) tak jsou prostě představeny sympatické charaktery, které se možná na plátně neohřejou zase tak moc, pozitivní dojmy ale zanechají hodně snadno.... A to se dá říct i o hlavní záporáčce Gabby. S tou se pracuje hodně zajímavě a její motivace je ve finále vlastně celkem pochopitelná. Není to Sid, zlatokop Pete ani sadistický jahodový méďa Mazel, divák si k ní najde cestu vlastně hodně snadno a ve finále chápe její aktivity. A pravděpodobně jde o nejzajímavější filmovou panenku poslední dekády... Zbytku staré bandy krom Woodyho, Buzze a Pastýřky (která si v Toy Story 4 projde zajímavým dějovým vývojem oproti stavu v jakém jsme jí viděli naposledy v Toy Story 4) se film zase tak moc nevěnuje, když ale dostane nějaká postava prostor, tak nezklame. Rex, Brambůrkovi, Jessie, Slinky nebo Prasátko to v sobě pořád mají a i když se zrovna tihle všichni předvedli více v Toy Story 3, těch pár minut v Toy Story 4 si snadno ukradnou pro sebe. Skvěle to jinak balancuje mezi humorem a emocemi. Často jsem se velmi nahlas smál, páč mi to přišlo vtipné, jindy zase často slzel, páč mi to přišlo smutné. A jde to vlastně hrozně snadno. Toy Story pro mně nějak reprezentují dětství a pocit, že i po dekádě na mně Toy Story 4 fungovala stejně a dokonce ještě líp je prostě výborný. Pixaři se jinak zdokonalují a zdokonalují až už za chvilku se vlastně nebude jak zdokonalovat. Časy Toy Story 1 jsou definitivně pryč a Pixaři se asi ještě hodně dlouho nezbaví nálepky nejlepšího animovaného studia historie. Taková krajina a celkově lokace už opravdu nemají daleko od toho aby to působilo jako by se točili živé záběry a do nich byli dosazovány animované postavy. Jak jsem už u Coca byl paf, tady je to možná ještě silnější efekt. A já už fakt nevím kam se bude Pixar za těch 5 let posouvat, jestli vůbec bude kam. Funguje to prostě skvěle- Na plátně se prohánějí známé postavy, mají pořád svoje kouzlo, nějak se charakterně vyvíjí, mají svoje morální dilemata, jsou tam představeny i nové postavy a k tomu všemu hraje pořád perfektní hudba Randyho Newmana. Ta sice spíše kopíruje hudbu z předchozích dílů, takové Zurg´s Planet z Toy Story 2 nebo You Gurantee It? z Toy Story 3 ale pořád lahodí uším a tudíž je hodně snadné tenhle fakt Toy Story 4 odpustit. A především pokud Toy Story 3 fungovala jako dokonalá tečka, Toy Story 4 funguje jako perfektní tečka. Posledních 5 minut je regulérní doják, který by neměl nikomu nechat oči suché. Tim Allen nelhal, je to doják jak hovado! To Infinity and Beyond! A teď v rychlosti k českému dabingu... Studiu Virtual opět velký palec nahoru aneb nejlepší dabingové studio nás neselhalo. Pavel Bobek sice zemřel a tudíž už si Máš ve mně přítele nezazpíval, jeho náhrada je ale fajn. A jak je u Pixarovských dabingů zvykem, tak funguje i počešťování (Ovce Pastýřky, která se v originále jmenují Billy, Goat a Gruff se v českém překladu jmenují Kazi, Teta a Libuše.... Haha?) Pixar už by to s Toy Story 5 přece jen radši riskovat neměl- První zakončení se jim povedlo, to druhé taky,, těžko říct jestli by jim to vyšlo i potřetí. Tohle je prostě opět paráda, kterou Pixar ukončuje tuto dekádu, jednu éru samotného studia a dost pravděpodobně i nejlepší animované série všech dob . V tomhle filmu je hodně snadné si najít přítele a po Avengers: Engame zatím nejpovedenější/nejdojemnější film roku. It has been an honor serving with you! PS: Pokud si pamatujete Pixarovský kraťas Tin Toy, možná vás čeká milé překvapení... () (menej) (viac)

lamps

Jestliže předchozí díly Toy Story nesly především náklad chytré zábavy, čtyřka je náloží emocionální ... Jakože fakt. Plnohodnotný sequel, který po bezchybné trojce budil dojmy nadbytečnosti, ale nakonec zvládl bravurně završit vývoj titulní postavy Woodyho, bavit žánrovými úskoky (když se ve starožitnictví spustila hudba z Osvícení, popadla mě cinefilní extáze), smysluplně zapojit nové aktéry v rámci rozvíjení myšlenek minulých filmů a přijít s finále, které mi svou citovou uvěřitelností vyrazilo dech. Přestože jsem trochu skuhral nad paběrkováním oblíbených vedlejších postav, Příběh hraček tímto považuji za definitivně zkompletovaný a nejkrásnější v celé animované historii. A že se k němu budu opakovaně vracet, o tom není žádných pochyb. 90% ()

Nin

Toy Story 4 má hodně slušnej náběh, kde je až dojemné, jak se Woody snaží pomoct "postižené" hračce Forkymu a celá rodinka se vydává na cestu, ale pak to začne být ne až tak zajímavým myšmašem všech možných hraček a akčních scén. Vlastně žádná nová hračka není špatná, prostředí je taky fajn, ale nic extra zajímavého... Dost to zachraňuje finále, u kterého jsem nečekal, že se bude soustředit na tak fajn témata. Nepřišlo mně, že byl konec citové vydírání jako obvykle (které mám ale u předchozích dílů rád!), ale spíš velmi sympatický, i když samozřejmě slušně dojemný závěr. Celkově kvalitní animáč. (8/10) ()

Pilda17

Tentokrát už není úplné nadšení, ale i přesto jde o velmi kvalitní animák. Opět akční zábava, příjemné postavy, příběh je už prakticky stejný a tato Toy Story série se zdá být zcela vyčerpána .. 8/10 = 84% ()

HAL

Předchozí díl Toy Story byl tím nejlepším, potenciál tahle série tedy zjevně má - ale čtyřka ho dokázala solidně zazdít. Silně nezajímavý film převařující stará témata, staré postavy, a starý humor. Všechno je tu k uzoufání nudné, no naštěstí aspoň ne k uzoufání trapné, což se jinak animákům pro nejmenší stává taky běžně. Zbytečnost, dokonce i na Pixar, který býval nadhodnocovaný i v dobách kdy ho ještě neprznila Disneyho mašinerie. 5/10 ()

mzss1

[93%] I na počtvrté se to královsky povedlo! A opět téměř ke konci málem slza ukápla jak to bylo dojemný a perfektně zahrané. Animace je samozřejmě mnohem lepší (přeci jen je toto z r. 2019) – tam není co vytknout. Takže i když tu někteří píší, že to není úplná bomba a že to mírně zaostává nad předchozími třemi díly, ale já s tím nesouhlasím! Dějově je to sice stokrát omleté, ale furt to funguje – je to zábavné, vtipné, dobrodružné, roztomilé, dojímavé a známé postavičky Woodyho, rakeťáka a dalších potěší jako vždy. Takže není co dodávat a pevně doufám, že vznikne plnohodnotná pětka! PS: Hned za titulky je několik vsunutých scén. ()

kingik

Hračky nestárnou, ovšem děti, co si s nimi hrají, už ano. Šerifa Woodyho potkal trpký osud - stal se nepotřebným, neb jeho milovaný Andy se odporoučel na vysokou, a jeho nová nynější majitelka Bonnie ho nepřijala a raději má v oblibě rukodělného Vidlíka, nevzhledného příborového dementa. Nepotřebné hračky se už můžou spolehnout jen na Starožitnictví, ve kterém v lepším případě dostanou druhou šanci dostat se k novému dítěti,v tom horším případě se z nich stanou ztracenci. Woody a spol. však nastalou krizi svého hračkového života chtějí jednou provždy zažehnat. Řadíte-li se mezi dysgrafiky a přesto jste paradoxně k animačním technikám nároční, tenhle čtvrtý kousek z proslulé dílny Pixaru na vás udělá dojem se svou dokonalou animační stránkou. Stran příběhu je to rozkošně milé, poutavé a nemálo myšlenkově bohaté. Pizdney je pozitivní továrna, takže i zprvu záporná obstarožní panenka Gábinka, která roky bez povšimnutí dětských očí trůní se svými na slovo poslouchajícími nohsledy v útrobách vetešnictví, je vlastně politováníhodná bytost. Do popředí se dostává Pastýřka, která má akční tendence a s Woodym sdílí podobný osud. Většina hraček je ale designově odporná, navíc dějově upozaděná, takže se vlastně ani dětem nedivím, že si s nimi nechtějí hrát. Zrežírováno je to dynamicky a svěže. Josh Cooley nebyl žádnou režijní sázkou na jistotu, ovšem v žádném ohledu nepůsobí, že by jeho málo načerpané zkušenosti byly jeho záporem. Scenáristický pramen ještě nevyschnul, takže Stephany Folsom a zkušený Andrew Stanton s chutí posílají své hrdiny vstříc venkovnímu dobrodružství daleko od domova, kde permanentně dochází k dojemným shledáním a dobrodružným hrátkám. Dabingové hlasy jsou stále z řad hereckých veličin, zapomenutých alkoholiků i ženštin, co si berou mladší partnery, takže Tom Hanks, Tim Allen a Christina Hendricks (a mnozí další) oblaží obecenstvo náležitě kvalitně, český dabing je v pohodě a pochopitelně bude vyhovovat pohodlným divákům a dětem, které se ještě neseznámily s písmenky. Takže mějte na paměti, že až budete chtít nějakou vysloužilou hračku vyhodit, budete už vědět, že disponuje (citlivou) duší. 8/10 ()

InJo

Kdyby všechna zbytečná (a na jistotu vsázející) pokračování byla takhle vypiplaná, zábavná a dojemná, byl by Hollywood určitě o dost méně hejtovaným místem. Jako pouhý ´přílepek´ božské trojky to skoro nemohlo být lepší. 80 % ()

Tsuki

Žasnu nad tím, jak je Pixar schopný si udržet laťku nahoře i u čtvrtého dílu. Kde jinde filmová pokračování pohoří, tam naopak Pixar dokáže vytáhnout příběh ještě nahoru se vší parádou a důmyslností. Příběh hraček je opět nápaditý, vtipný a především nosný - plynule navazuje na předchozí třetí díl (přestože je devět let starý!) a přináší další důležitý "životní" rozvoj skupiny hraček, které dobře známe, plus se navíc seznámíme s několika dalšími novými "jedinci", kteří však v příběhu mají vždy své místo a nejsou jen zábavným prvkem navíc. Obzvlášť oceňuju onu "zápornou" postavu, u které se postupně vyjeví její kladné motivace a nakonec ji už nelze vidět jako záporáka - tedy je vlastně vykreselná velmi komplexně a rozhodně ne černobíle. A také se mi velmi líbilo navázání na linku s Pastýřkou. Zatímco ve třetím díle nevystupovala a bylo o ní řečeno pouze to, že "o ni přišli", ve čtvrtém díle se její příběh naplno rozvinul a vše do sebe krásně zapadlo. Můžeme se jen domnívat, jestli tvůrci z Pixaru něco podobného zamýšleli do budoucna už během třetího dílu nebo ne. Každopádně se jim ale nedá upřít velká důslednost a smysl pro rozvíjení příběhu (včetně toho, že zůstávají věrní své původní tvorbě). Tyhle kvality u Pixaru oceňuju a vždy se budu těšit na jejich další filmy. Toy Story 4 jsem si opravdu užila a konec mě dokonce mile překvapil - tak "dospělé" vyústění bych ani nečekala. ~(4,4)~ ()

Anderton

Toy Story 4 si ma získavala pomalšie, asi najpomalšie zo všetkých top Pixaroviek, nakoniec sa jej to ale podarilo. Tvorcovia majú totiž všetko opäť perfektne premyslené a smerujú k jasnému, logickému koncu. Hračky v tomto fikčnom svete sú v podstate najtragickejšie bytosti, pretože nestarnú, kdežto ich milovaní, rozumej deti, áno a musia sa stále prispôsobovať novým podmienkam. A asi preto sa dá Toy Story nakrúcať donekonečna, čím môžem parafrázovať aj Buzzov výrok na margo pocitu z tohto filmu a vlastne aj celej série. Hračky ale zrejú vo vnútri a ak boli v jednotke povedzme že puberťáci, teraz sú už dospelí ľudia. Ono tá nesmrteľnosť je predsa len z istého uhla pohľadu prekliatie, pretože za význam svojho bytia musíte stále nanovo bojovať. ()

leila22

Tvorcovia z Pixaru vedia, čo robia a robia to sakra dobre. Je dôležité vedieť odhadnúť, kedy prestať. Vo filmovom priemysle sa to nie vždy podarí, no Toy Story 4 je opäť krásnym návratom do detstva. Je originálny, dojímavý, poučný a stále má čo ponúknuť. Nie len deťom, ale aj dospelým, ktorý si srdce nechali navždy pootvorené dobrodružstvám. Nové postavy vôbec neprekážajú, naopak tá najdôležitejšia - “vidlák” je tak dokonale vtipná, rozkošná a originálna, že plastovú vidličku už nikdy nebudete vnímať tak obyčajne ako doposiaľ. Donekonečna a ešte ďalej...tak ďaleko zablúdi vaša fantázia vďaka príbehu, ktorý stále má srdce. ()

Dzeyna

Dle mého názoru je to jeden ze slabších dílů. Nicméně i tak je to hezké. Akorát se člověk u tohoto dílu moc nezasměje. ()

MikeCool

Sto lidí, sto chutí. Podle zdejších komentářů malinko nechápu, že je tato akční, komerční krasojízda dokázala dojmout. Příběh byl dle mého skromného názoru vycucaný z prstu a vidina zisku, založený na popularitě Toy Story zde čpí na každém rohu. Dějová linka probíhá a odsejpá, tak jak by měla, což zachraňují akční scény, bez kterých by se žádný novodobý animák neobešel. Takže suma sumárum, Toy Story 4 neurazí, ale určitě bych se bez něho obešel. ()

Kothy

Tak jsem se k tomu konečně dostal. I po letech návrat k této slavné značce kupodivu funguje. I když cílovka už je úplně jiná generace, než která byla u zrodu série. Příběh se točí kolem nové holky jménem Bonnie. Ta si s Woodym moc nehraje, což ho mrzí. Ve škole si vyrobí novou hračku, Vidlíka, který je dost trapný a točí se kolem něj celý film. Na výletě se ztratí a Woody se ho vydá hledat. Vlastně většina filmu se odehrává v zábavním parku a ve starožitnictví. Tam potkáme i Pastýřku a zlou panenku Gábi. Scény ve starožitnictví jsou místy lehce strašidelné. Zbytek hraček s výjimkou Buzze tu nemá tolik prostoru. Štval mě důraz na ekologii skrz Vidlíka, který neustále skáče do koše. Jinak je to v pohodě. "Máš ve mně přítele." ()

boshke

Jakkoli jsem si zejména dvojku a trojku Toy Story velice užil, nikdy to nebyla moje srdcovka, takže mne pitomost čtyřky nezasáhla přímo do srdce, ale i tak jsem byl dost zklamanej. Jakkoli od předchozího dílu uběhlo devět (!) let, přišlo mi to dost spíchnuté horkou jehlou. Stará dobrá parta, tak skvěle rozehraná v předchozích dvou dílech, je odsunuta na druhou kolej a celý film de facto stráví pasivně v karavanu (stačí se podívat na plakát, kde všichni chybí). Když už Bo ve třetím díle deus ex machina zmizela, tak její deus ex machina objevení zde je hodně na sílu. První půlka se soustředí na pitomého Forkyho, ta druhá se zase nese v iracionálním pobíhání po lunaparku a starožitnictví. O důstojném epilogu, který tu někteří zmiňují, nemůže za mne být řeč... 50% ()

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

02.02.2024

Nová pixarovka vyhořela

Nová pixarovka vyhořela

20.06.2022

Studio Disney má na kontě po delší době mírné zaváhání. Nová pixarovka Rakeťák s cenovkou 200 milionů dolarů totiž sice sbírá pozitivní ohlasy kritiků i diváků, do kin se ale tentokrát rodiny s dětmi… (viac)

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White