Svatá rodina

(festivalový názov)
  • Taliansko The Wholly Family

Mladá americká rodina se spolu s desetiletým synem Jakem vydává na dovolenou do italské Neapole. Dovolená není vůbec idylická a rodiče se pořád hádají. Proto se Jake toulá sám po městě, dokud ho nezaujme jeden obchůdek s dřevěnými figurkami.
Krákometrážní film Teryho Giliama, získal cenu Evropské filmové akademie pro nejlepší krátky film. (simply)

ScarPoul

Stále je to ten starý dobrý Terry. Nápaditý, bizarný a v konečnom dôsledku divácky prístupnejší, než keby sa jednalo o Lyncha. Jediná chyba sú postavy. Plytké, nesympatické a neschopné uhrať čokoľvek. Pieroti boli výborný. Ale od režiséra Terryho formátu očakávam film, ktorý bude úplne iný ako čokoľvek na čo som zvyknutý. Také mu idú najlepšie. ()

forsythia

Nejujetější reklama na špagety, co kdy byla natočena. Jenže to asi nebyl tak úplně Gilliamův záměr. Když se dvanáctiletý Ježíš ztratil v Jeruzalémě, možná to vypadalo podobně. Ještě že tenhle příběh nikoho neinspiroval k založení masové náboženské organizace. Už tak mám co dělat, abych nepodlehla kultu Brianovy tykve. ()