Chained

• Veľká Británia Chained

Jednoho sobotního odpoledne si 8letý Tim a jeho matka Sarah objednají taxi. Řidič je však sériový vrah, který si vyhlédl další oběti. Chlapec se stává svědkem vraždy své matky a jeho děsivá můra teprve začíná. (LIVINGDEAD)

POMO

Hodně přísná, těžko stravitelná psychologie masového vraha a příčin jeho sociopatie. A jejího dlouhodobého vlivu na “učence” - unešeného mladého kluka, který s ním musí žít. Jejich vztahem “zkažený mentor / trpící žák” posouvá režisérka divácky vděčný portrét vrahouna na vyšší úroveň studie vnímání a chování se dvou diametrálně odlišných postav v extrémních situacích, které prožívají spolu, ale každý jinak. A k tomu umí i scenáristicky překvapit. Nepříjemné, paralyzující, brilantní. ()

verbal

Jako vždy skvělý, sladký, sexy Vincek předkládá podrobný manuál, jak v domácích podmínkách a bez jakýchkoliv pomůcek ze Zverimexu úspěšně odchovat v zajetí mládě vraha. Pouzí dva herci a pár ječících figurantek ukazují, že David neplýtval spermatem nadarmo a jeho zvrácené geny přežijí, i když nemají koule. Klidně mě Lynchujte, ale bylo to luxusní. ()

J*A*S*M

Jednomu není rozumět a druhý vypadá jak Robert Pattinson po nepodařené plastice, to je teda gól. Ne ale vážně, hodně bych tomuto pěkně natočenému exploitation filmu odpustil, kdyby sám sebe nebral tak šíleně vážně, když přitom na několika místech působí až směšně. Lynchova dcerka se tu pokusila budovat tíživou atmosféru bezvýchodné klučinovy situace (což funguje prvních pár minut), zaměřit se na psychologickou stránku únosce a jeho otroka ... ale bohužel se jí to sype pod rukama, protože si vypomáhá těmi nejschematičtějšími myslitelnými postupy a scenáristickými kličkami, za které by se nemuseli stydět ani autoři laciného hororového DVD braku. A on to v podstatě nepřiznaný brak je, stejně jako většina zástupců tohoto nejnudnějšího a nejméně zajímavého hororového subžánru (čest výjimkám). A právě ta "nepřiznanost" mi vadí asi nejvíc. Opravdu nejde o nic spešl - ani po stránce nelidskosti/zvrácenosti/násilí. ()

Fr

,,NEŽÁDAL JSEM O TEBE. ALE KDYŽ UŽ TU JSI, VYTĚŽÍM Z TOHO CO NEJVÍC. BUDEŠ MÍT PRÁCI. DĚLEJ, CO TI ŘEKNU“..... /// ,,Já chci maminku“ … Jenže v tom domě, kde jsou pouze oni a (občas) i ony (– ženský jako hlavolam) (to skládání je pěkně na piču, že?) není pro maminky místo. Úchyl jako náhradní taťka vychovává kluka a všichni bojovníci za parchanty v nouzi a úzkostlivý sociální pracovnice asi šáhnou do trenek (uchyláci!... Jo, ti taky!). Kluk nám roste, návštěvy neubejvaj a ,,taťka“ může bejt na svoji výchovu celkem hrdej. Stejně jako Mrs. Lynch na tenhle komorní příběh zvrácený ,,rodiny“, se spoustou mrtvejch a psychickýho teroru. Furt přemejšlím, jakej má smysl na to čumět? Půlka v píči a odpověď neznám…. Myšlenky magora mě míjej, stejně jako sadisticky psychologický orgie. Nepovažuju se za narušenýho jedince a tak věta ,,CHCI LOVIT“ nezpůsobí orgasmus, ale obavy. Ale uznávám, že ten závěr, kdy se z uchylárny stává drama (thriller?), lehce poupravuje můj názor. Přesto nechápu, proč jsem musel cca75 minut čučet na něco, co nemá vliv na můj rozvoj filmový osobnosti ani sexuálního apetitu. Snad kdyby tý kundě nešlo jen vo zoufalý násilí, ale pokusila se k tomu všemu přidat víc než jen hodně dobrej závěr… Kdo ví. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, jestli je lepší bejt dog nebo Rabbit. 2.) Nechápu, proč je lepší se vyhnout focení na školní ročenku. 3.) Thx za titule ,,verus1993“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ * ()

LIVINGDEAD

OBSAH: Jednoho sobotního odpoledne si 8 letý Tim a jeho matka Sarah objednají taxi. Řidič je však sériový vrah, který si vyhlídl další oběti. Chlapec se stává svědkem vraždy své matky a jeho děsivá můra teprve začíná.... ()

ricci.s

Keďže milujem neľudskosť, násilie a zvrátenosť, vedel som, že tento exploiťák určite bude moja krvná skupina, a je to naozaj tak. Psychopat si odchytáva mladé ženy (ako dopadnú je asi jasné), popritom unesie malého chlapca, z ktorého si urobí otroka a núti ho upratovať (presnejšie odpratávať). Trochu mi to pripomínalo Bereavement, takže paráda. Fyzický, psychický teror, mučenie, dostatok krvi, radosť pozerať. Pri niektorých zvrátených scénach som bol v siedmom nebi, ale aj tak nemôžem povedať, že to bol dokonalý horor. Mne tam strašne vadili tie nekonečné pasáže zbližovania sa dvoch hlavných postáv, najmä v dosť nudnej prostrednej časti filmu. Na druhej strane chválim výber hercov, ani neviem, ktorý z nich bol odpornejší. 8/10 - film dokáže zabrnkať na psychiku a za niektoré gorescény má u mňa najväčšie plus. ()

EvilPhoEniX

Jedna z nejlepších Hororových Novinek za Poslední Dobu! To bylo Parádní! Tak hustý Psyhický Terror, jsem pořádně dlouho neviděl! První půl hodina je excelentní!! Dialogy, Atmosféra, Ta nepředvídatelnost! Neuvěřítelné! Celé, je to super Natočené, Jen je mi líto, že se to spíše soustředilo na psychické zdeptání, než na Gore, které mám osobně raději, a moc neukázali, ale Tah na Psychiku za Jedna! ()

Bloody13

.. a pak že sérioví vrazi nemají duši. Například tenhle Bob se zhostil role tatínka a kantora poté, co zjistil, že pozůstalý syn jeho oběti by měl rozhodně lepší život s ním. Rodičovskou láskou si ho upne na řetěz, aby mu mladý klučina sloužil až do období prošlé puberty. Odměnou mu bude svědectví všech krutých zločinů, kterých se jeho nový pěstoun dopustí... a samozřejmě si něco z toho i vyzkoušet. No, asi takhle: Chained neni špatnej film, rozhodně má takovou špinavou komorní atmošku a několik slušnejch momentů, ale těch kecacích a do blba čumících scén má přece jenom víc, což rozhodně neni zrovna můj šálek humánní malinovky. Tohle vláčné tempo někomu ale třeba sedne. ()

Dellamorte

Nebeží o žiadny bombardér, ani čo sa týka atmosféry ani torture . Julia a Jennifer sú už nejaký ten čas priateľkami a preto niet pochýb , že v tomto B-čku to zohralo svoju rolu. Ničím výnimočný námet, kde si odchytí maniakálny depťák svojho " učňa " aby ho vyškolil na nenápadíte killovačky, čo sa obráti v jeho neprospech, to teda smrdí starinou. Ak roztrhám pavućinu, tak z celého snímku ostáva len Vincent, ktorý potvrdil svoj úchylný ( HQ ) herecko/záporácky prejav. P.S. Už ako Medvedík Pú Mi pripadal cool a tu to len potvrdil. Ak by si xcela Jennifer vybojovať status vo svojom žánri , tak, ako si ho vymakala Kathryn Bigelow v tom svojom, tak musí zamakať ďaleko viac. ()

George Stobbart

Zaujímavé a drsné psycho od Lynchovej dcérenky Jennifer, ktorá sa pomaly zabeháva aj v hororovej oblasti a ide jej to viac než dobre. Surový, fungujúco vystavaný exploitation s bezútešnou atmosférou, ktorý ide nenápadne do hĺbky (nielen svojich obetí) a postupne ponúkne viac zvratov a nápaditých momentov, než by divák očakával. Taxikár Bob je sériovým vrahom, ktorý si domov unáša ženy, tie potom znásilňuje a vraždí. Pred rokmi si doniesol aj mladého chlapca, z ktorého vychoval svojho domáceho pomocníka, no podľa očakávania sa časom trochu zbližujú a je pravdepodobné, že Bob z neho bude chcieť urobiť svojho nástupcu. Nepríjemný film, za to však pôsobivo natočený, s výbornými hereckými výkonmi a ťaživým vyznením. ()

Aluska88

Netrvalo ani dlouho od ukončení "velkolepé" ságy Stmívání a Edwardu Cullenovi se přihodila nemilá věc, která nalajnovala celý jeho budoucí život. Eamon Farren jakoby "Shovel face" upírovi z tesáků vypadl. Chained v sobě nese dobrý námět i slušné herecké obsazení, jinak se však v celkovém výsledku jedná o průměrně zpracovaný thriller se závěrečným odhalením, které mi přišlo lehce vykonstruované, i když nápad to byl i tak dobrý a nejednoho diváka možná i překvapí. ()

zelvopyr

Nepříjemně ostrý film z pavoučího doupěte. Vincent D'Onofrio si užívá roli dalšího monstra, skvělý herec, jak mě vždy přesvědčí (dokonce i z totálně šílené role v Men in Black udělal něco, co působilo monstrózně a nikoli směšně, v rámci možností). Chained je ukázka, že se i takové zdánlivě vytěžené téma unesené a vězněné osoby dá pojmout tak, aby působilo nevšedně a hodně přesvědčivě. Místy nepatřičně působily snahy úplně všechno vysvětlit (motivaci osob, jak to bylo tehdy a jak to bylo teď...) a obezličky, které bylo potřeba vytvořit, aby tato vysvětlení fungovala, ale i tak to byl docela inteligentní film s nábojem. ()

castor

Dlouho jsem tenhle kousek obcházel. Nic moc mě na něm nelákalo. Teď jsem rád, že na mě při projíždění žánrových neviděných kousků „zbyl“. Ale bacha na SPOILERY!! A žádné sledování trailerů dopředu. Znásilnil a rozsekal mu matku. Navíc měl žaludek na to, že si ho coby devítiletého vzal pod svá „ochranitelská“ křídla. Vodil si domů další a další ženy a dívky. Žádné předem zvané návštěvy. Z kluka do té doby bez starostí se stalo poslušné zvířátko s řetězem na noze, které má být teď jeho sluhou a jednou snad i následovníkem. Smysl křičet nebo utíkat moc nemá (s postupem času si samozřejmě divák říká, že už by bylo na čase). Osudu se přesto přizpůsobují jen sráči!! Chained je sice americký, ale je jiný. Syrový, tíživý, originální, šokující. Má minimum akce, strohou výpravu, scénář jakoby nebyl. Nastaví si svůj rytmus hned na začátku a toho se drží. Navíc překvapí, že za kamerou tohohle dusného cvičení sedí žena, dcera věhlasného (a nutno připomenout zvráceného) Davida Lynche Jennifer Chambers Lynch. A vystačí si prakticky s dvěma aktéry své hry – nevlastním bráchou Roberta Pattinsona a skvělým Vincentem D'Onofriem, kterému nedá spát (až násilně protlačované) jeho vlastní dětství. Přesto velká spokojenost!! PS: Závěrečné odhalení je už kapku navíc a působí přeci jenom lehce vykonstruovaně. ()

*CARNIFEX*

Potom ako si matka so synom zoberú taxík, netušia, že skončia v rukách sériového masového vraha. Matka sa stáva ďalšou obeťou a syn sluhom šialeného muža na zbytok svojho života. Chystá raňajky pre svojho pána, upratuje dom po jeho krvavých činoch. Časom sa však okolnosti menia a vrah má s mladým mužom svoje vlastné plány. Film je okrem hororu, hlavne výbornou drámou vyobrazujúcou zvrátené myšlienky mäsového vraha a dôvody jeho skutkov. Mladík by si zrejme prial radšej smrť, ako to čoho čaká. Záverečné rozuzlenie bolo pre mňa takým "šokom", že nemám na výber a musím dať plný počet hviezd. Nečakajte od tohoto filmu brutalitu. Pokiaľ ste typ človeka, ktorý má radšej akciu, pred "rozhovormi" - toto určite nie je nič pre VÁS. ()

darkrobyk

Pro mě doposud nejlepší film od Lynchové. Sice jsem se celou dobu ujišťoval, že je to takový hezký průměr, ale závěr mě donutil jednu hvězdu přidat. Masový vrah si nese trauma z dětství, což je v podobných filmech dost častý motiv k jednání. Podaří se mu ale podobným způsobem předělat i nedobrovolného zajatce? Jakýpak horror, sociální drama o tom, jak nás formuje či neformuje naše okolí. Strašidelné nikoliv, ale divně tísnivé a nepříjemné ano. Dusné atmosféře napomáhají klaustrofobické zvuky, strohá výprava a dům na samotě. Minimum krve a zobrazeného vraždění zde kupodivu nevadí (což neznamená, že zcela chybí podříznutí krku a podobně). Nejhorší je bezmocný křik oběti za zavřenými dveřmi... ()

Fiftis

Herecky rozhodne nesklamalo a nenudilo ma ani ľahko komornejšie ladenie. Nie vždy je u podobných snímkov pozornosť zameraná tiež na psychológiu postáv, väčšina vrahov sa nám predstavuje len svojou zvrátenosťou. Ide o typický syndróm vraha v ktorého mysli sa premietajú desivé zážitky z detstva. Tým vrahom bol tentoraz herec Vincent D'Onofrio, ktorý sa zhostil práve tejto role. A vcelku mu sedla. Toto sa podarilo na výbornú. Aj napriek tých príliš nudných debát a pár do blba pozerajúcich scén ma to dokázalo vtiahnuť neskutočne. Násilné scény sú pôsobivé. Ponuré a temné scény uneseného malého chlapca v domácnosti so sériovým vrahom vo vás zanechajú desivú stopu. ()

S.Quentin QUALE

Na až takové příjemné překvapení jsem čekal hodně dlouho! Vůbec jsem nevěděl, na co se jdu dívat, takže radím trailer vypustit. Co jsem dostal? Skvělého Vincenta D'Onofria v roli narušeného psychopatickýho vraždícího taxikáře, vozícího si kunčofty v podobě mladých kočiček domů, kde potom bordel po něm uklízi na řetěze přivázanej kluk s pracovním jménem Rabbit s xichtem Roberta Pattinsona a grimasama Střihorukýho Edwarda, mimochodem taky (z pochopitelných důvodů) narušenej. Je to psychologický, je to zvrhlý, je to propracovaný a je tam krev. Je to za plnej počet! ;) ()

misterz

Atmosferická lahôdka s výborným psychologickým pozadím hlavných postáv. Psychologická hra medzi ústrednými postavami je tu rozohraná veľmi dobre. Škoda len, že sú tu voľnejšie, nudnejšie miesta (hlavne v strednej časti). Nie je ich veľa, ale aj napriek tomu uberajú na atmosfére a dávajú divákovi priestor aby si vydýchol, prípadne zazíval nudou. Tiež som čakal väčší masaker, prípadne nejaké mučeníčko, pričom koniec sa mi zdal predčasne ukončený. 75/100 ()

pornogrind

Komentář může obsahovat menší SPOLER. Chained je celkem zajímavej kousek. Myšlenka zabít matku, synka si vzít a postupem času si z něho vypiplat vlastního zabijáka či snad svýho nástupce se mi líbila. Ve skutečnosti se film nakonec ale vydá jinou cestou a trošku kličkuje. Přiznám se, že jsem to nečekal. Ale na jednu stranu je to dobře, protože na tu prvotní myšlenku neměl sílu. Nakonec vydání se jinou cestou rozhodlo, že dám slabší 4hvězdy. ()

dr.horrible

Lynchová výborne! Na moju vlastnú škodu som sa tomu filmu 10 rokov vyhýbal, len kvôli trom nízkym hodnoteniam v mojej topke, a aj keď možno na pár miestach nezafunguje, tak jak by mohol, väčšinu času ide o uveriteľnú, realistickú a dobre zahranú psycho depku, ktorá ma celý čas viedla tak sústredene, že som neodhadol twisty, aj keď boli pred očami. ()