V souvislosti s plánovanou mnohamilionovou zakázkou na větrné elektrárny přijíždí do Dánska na oficiální návštěvu prezident postkomunistického Turgistánu. Shodou okolností se současně v Kodani koná přednáška předního oponenta jeho režimu, respektovaného disidenta Vladimira Bajanova, který je ve své domovině stíhaný jako terorista. Prezident požaduje na dánské premiérce jeho zadržení. (Česká televize)

pan.Kaplan

Pro mě asi zatím nejlepší díl první série (další čtyři jsem zatím neviděl). Premiérka vytahuje zoubky, zatím stále pro dobrou věc, ale je vidět, že ji její vládní kolegové dost podcenili. Naposledy jsem ji takto obdivoval u dílu s Grónskem. ()

castor

Párkrát už to tvůrci načali, teď máme asi zbystřit nad tím, co dělá funkce premiérky s ideály, morálkou a hlavně rodinným životem vdané matky, respektive nás o tom má přesvědčit scéna z rána s manželem. Fíííha, to bude asi ten partnerský nedostatek komunikace, jak o tom psali v rubrice Vztahy a sex. Naivní a okaté. No, každopádně Úřad vlády má pochopitelně jasný protokol, nicméně tady se nemalé detaily (včetně reputace dotyčného) řeší těsně před oficiální návštěvou prezidenta postkomunistického státu. Fakt uhozené. To je jako kdyby k nám přijel třeba Peter Schmeichel a my postupně zjišťovali, že je to ten chlapík, co vyhrál s dánskou reprezentací EURO 1992, a taky ten, co v 90. letech platil za ikonu anglické Premier League, i dokonce ten, co vlastně chytal v bráně. Uff... Končím!! Místy jsem měl v průběhu jednotlivých dílů pocit, zda autor titulků neměl úraz hlavy a měl jsem třeba špatný překlad, ale ne… prostě takhle vypadá oceňovaná dánská série s 87procentním hodnocením. ()