Antoine (Jean Dujardin) je úspěšný skladatel filmové hudby a často se chová jako romantičtí hrdinové filmů, pro které skládá hudbu. Žije ve šťastném vztahu s mladší a atraktivní Alicí (Alice Pol). Jeho nová smlouva na hudbu k nové verzi známého dramatu Romeo a Julie ho zavede do Indie, kde je film realizován. Francouzský velvyslanec v Bombaji Samuel Hamon (Christopher Lambert) pozve Antoina na slavnostní recepci uspořádanou u příležitosti jeho návštěvy.  Skladateli je představena velvyslancova manželka Anna (Elsa Zylberstein), kterou je Antoine od počátku fascinován. Jejich vztah zůstává platonický, nábožensky založená Anna se rozhodne vykonat pouť po Indii s vírou, že po vykonání duchovní cesty konečně počne dítě, což se jí doposud nepodařilo. Antoine se vydá na dobrodružnou odyseu s Annou. (curil)

kaylin

Rozjímání nad láskou a nad životem, které je podpořeno prostředí Indie, kde je přece jen trochu jiná víra, než jak ji chápeme my, Evropané, kdy mnozí z nás ani víru v tom náboženském smyslu slova nemají. Prostředí zajímavé, postavy nejsou špatné, ale celkově na mě snímek působil příliš zdlouhavě se scénami, které se opakují a nudí. ()

Aljak

Pri čítaní popisu ma ihneď zaujala lokácia filmu, keďže India je moja srdcovka. Zápletka je vcelku zaujímavá a v kombinácii s tým prostredím je o to lepšia. Napriek tomu si myslím, že tá indická scenéria mala väčší potenciál na využitie. Mohlo tu byť z tej indickej kultúry o niečo viac. Formát čoraz populárnejšej konverzačky ma bavil, hoci mi celé to "puto" medzi Antoinom a Annou dosť pripomínalo vo svojej podstate slávny film Before Sunrise (natočené 20 rokov pred 1+1). Ten záver bol taký divný, a trochu mi to pokazilo celkový dojem z celého filmu. Tak napokon len 3* ()