Šiesty zmysel

Krimi / Dráma / Mysteriózny
USA, (2011–2016), 45 h 45 min (Minutáž: 45 min)

Hudba:

Jacob Groth

Poppy Montgomery, Dylan Walsh, James Hiroyuki Liao, Jane Curtin, Dallas Roberts, Tawny Cypress, Michael Gaston, Kevin Rankin, John Sharian, Jackson Hurst (viac)

Nový seriálový hit VZPOMÍNKY uvádí herečku Poppy Montgomery v roli Carrie Wellsové, záhadné bývalé policejní vyšetřovatelky, která trpí vzácným onemocněním. Její paměť je tak dokonalá, že se do ní navždy vryje každičké místo, rozhovor i každá chvíle radosti a žalu. Pamatuje si úplně všechno – až na jedinou věc: na detaily ze dne, kdy byla před rokem zavražděna její sestra.Od té doby se Carrie zoufale snaží uniknout své minulosti, ale když dojde k vraždě v domě, kde bydlí, nečekaně se setkává se svým bývalým milencem a parťákem, newyorským detektivem Alem Burnsem (Dylan Walsh). Jeho pravou rukou je detektiv Mike Costello (Michael Gaston); do oddílu dále patří detektiv Roe Saunders (Kevin Rankin),junior týmu, a policistka Nina Inaraová (Daya Vaidya), drzá vyšetřovatelka, která se umí pohybovat v nástrahách velkoměsta. Návrat k práci, kterou opustila, Carrie překvapivě potěší. Navzdory protichůdným citům k Alovi se rozhodne, že se připojí k jednotce při vyšetřování zločinu – hlavně kvůli neobjasněné vraždě své sestry. Jediné, co potřebuje, je vzpomenout si. (oficiálny text distribútora)

kratina

Vyšetřovatelka Carrie Wells má ohnivé vlasy, prořízlou hubu a nedostatek respektu k nadřízeným. No vidíte, málem bych zapomněl na to nejdůležitější – má paměť jako slon. Především ta jí pomáhá vyřešit zajímavé zločiny. Jen se nemůžu zbavit jednoho blbého pocitu. To by jako bez její sloní paměti zůstaly všechny ty zločiny nevyřešené a vraždy nepotrestané? A zavřeli by za to někoho jiného, nevinného? Kolik dílů seriálu, tolik justičních omylů? No potěš pánbůh! ()

bouncer

Já teda nevím, co ostatní, ale po celé první sezóně musím říct, že je to jedna z nejlepších krimi sérií za poslední roky. Co je bohužel slabé je závěr sezóny, který hlavní příběhovou linku tlačí až moc na pilu a shazuje předchozí, kvalitní snahu o něco nového v žánru... (1. sezóna - 70 %, 2. sezóna - 70 %) ()

KevSpa

Pilot: Krimi seriál, v němž se tentokrát objevuje žena s neomezenou pamětí. Je to sice x-tá variace na stokrát provařené téma, ale pilotní díl mě celkem zaujal. I když to může být hlavně tím, že jej natočil Niels Arden Oplev (Oddělené světy, Muži, kteří nenávidí ženy), pro jehož režijní styl mám slabost. První díl má hutnou atmosféru a seriál má navíc zajímavé herecké obsazení, zejména Dylan Walsh potěšil. ()

SolamBee

Hodnotím po pilotu, protože na další díly už se nechystám. Uznávám, že policistka s dokonalou pamětí se hodí, pokud bez ní ovšem celý tým detektivů není schopen vyřešit relativně primitivní případ, to zavání problémem. Sama postava mi není moc sympatická, takže pokud takhle budou probíhat i budoucí vyšetřování - nic pro mě. Obzvlášť proto, že si nemyslím že dokonalá paměť funguje jako 3D projekce, kde si můžete přehrát z různých úhlů cokoliv potřebujete. ()

MickeyStuma

Má tak ohromnou fotografickou paměť, že doslova není možné, aby ji sebemenší detail někdy unikl. Ve službách policie vskutku neocenitelná schopnost. Už bylo natočeno tolik kriminálek, že už není možné, aby se jeden druhému nepodobal. A tak tvůrci tohoto seriálového počinu zahloubali v nápadech a přišli s nějakými schopnostmi, aby se alespoň přecejen v něčem odlišili. A dá se říct, že se povedlo. Seriál si drží tempo a atmosféru a nikterak nenudí. Poppy Montgomery je v hlavní roli přirozená a sympatická. Seriál svojí zábavnou formou televizního detektivního žánru potěšil. ()

• Příběh filmu je založen na povídce "The Rememberer" od spisovatele J. Robert Lennona. (iampatrik)
  • Postava Carrie Wellsové (Poppy Montgomery) vděčí za svou dokonalou paměť syndromu odborně nazývanému hyperthymesie. V reálu je od roku 2006, kdy se této anomálii začala věnovat lékařská věda, zaznamenáno jen kolem dvaceti případů. (Olík)